Jak kontrolować, kto może komentować Twoje posty na Instagramie

Utrzymanie publicznego profilu na Instagramie jest kluczem do dotarcia do szerszej publiczności. Ale powoduje to również, że sekcje komentarzy w Twoich postach są narażone na spam. Na szczęście dzięki kontroli prywatności na Instagramie możesz mieć to, co najlepsze z obu światów i wybrać, kto może komentować Twoje posty. Oto jak ich używać.

Otwórz aplikację Instagram na swoim iPhone lub Urządzenie z systemem Android. Wejdź na kartę swojego profilu, dotykając miniatury wyświetlanego obrazu w prawym dolnym rogu.

Wyciągnij menu boczne, dotykając przycisku hamburgera w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do Ustawienia> Prywatność.

Ustawienia menu profilu aplikacji Instagram

Wejdź do menu „Komentarze”.

Odwiedź menu sterowania komentarzami w aplikacji Instagram

W tym przypadku pierwsza opcja „Zezwól na komentarze od” pozwala ograniczyć grupę osób, które mogą dodawać komentarze do Twoich zdjęć i filmów.

Zdecyduj, kto może komentować Twoje posty na Instagramie

Jeśli masz profil publiczny, to ustawienie jest domyślnie skonfigurowane na „Wszyscy”. Możesz to zmienić, aby otrzymywać komentarze tylko od osób, które obserwujesz, swoich obserwujących lub obu.

Odwiedzić

Alternatywnie możesz indywidualnie zablokować możliwość komentowania Twoich postów. Aby to zrobić, wybierz „Blokuj komentarze od” w ustawieniach „Komentarze”.

Zablokuj określonym użytkownikom możliwość komentowania Twoich postów na Instagramie

W polu tekstowym u góry ekranu wyszukaj uchwyt Instagram danej osoby, a gdy pojawi się ona w wynikach, naciśnij niebieski przycisk „Zablokuj” obok wpisu. Do tej listy możesz dodać dowolną liczbę profili na Instagramie.

Zablokuj użytkownikowi możliwość komentowania Twoich postów na Instagramie

Jeśli zechcesz później cofnąć tę decyzję, po prostu wróć na tę stronę i kliknij przycisk „Odblokuj” obok użytkownika, któremu chcesz odblokować możliwość komentowania.

Warto zauważyć, że Instagram nie powiadomi osoby, którą zablokowałeś. Nadal będą mogli dodawać nowe komentarze do Twoich postów, jednak te komentarze nie będą widoczne dla nikogo oprócz nich – nawet dla Ciebie.

Jeśli nadal chcesz czytać komentarze tych zablokowanych użytkowników, możesz zamiast tego skorzystać z funkcji ograniczania Instagrama.

Kiedy ograniczysz kogoś na Instagramie, jego komentarze będą widoczne dla Ciebie i dla samej osoby. Jednak Instagram domyślnie ukrywa je i wyświetla komentarz od użytkownika z ograniczeniami jako „Zastrzeżony komentarz” pod Twoimi postami. Możesz go przeczytać, klikając opcję „Zobacz komentarz” lub całkowicie usunąć za pomocą znajdującego się obok przycisku „Usuń”.

Ogranicz komentarze w aplikacji Instagram

Aby ograniczyć konto na Instagramie, odwiedź profil osoby, a następnie dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

Otwórz menu profilu z trzema kropkami w aplikacji Instagram

Wybierz z listy „Ogranicz”.

Ogranicz użytkownika do aplikacji Instagram

Jeśli jest ktoś, kto nadal nęka Cię na Instagramie, możesz zablokować użytkownika jako ostatni środek lub przełączyć się na profil prywatny.

x