Udostępnij teraz w social media:

Centrum akcji w systemie Windows 10 ma poręczny mały przycisk Uwaga. Pozwala utworzyć nową notatkę w aplikacji OneNote UWP. Microsoft zasadniczo nie ma opcji dostosowywania tego przycisku. Musisz dostosować rejestr, aby zmienić zachowanie przycisku Notatka w Centrum akcji. Omówiliśmy małą wskazówkę, jak powiązać przycisk Notatka z aplikacją komputerową OneNote, zmieniając klucz rejestru. Możesz zmienić ten sam klucz i otworzyć interfejs internetowy Google Keep lub Evernote. Oto, jak możesz otworzyć Google Keep lub Evernote za pomocą przycisku Notatka w Centrum akcji.

Otwórz rejestr systemu Windows z uprawnieniami administratora. Wyszukaj go w Cortanie lub Windows Search, kliknij prawym przyciskiem myszy wynik i wybierz „Uruchom jako administrator”. Aby kontynuować, musisz wprowadzić hasło administratora.

Sprawdź -   Pobierz popularne centrum sterowania iOS w systemie Mac OS X [Paid]

Przejdź do następującej lokalizacji w rejestrze.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionActionCenterQuick ActionsAllSystemSettings_Launcher_QuickNote

Kliknij dwukrotnie klucz Uri i wprowadź jeden z następujących adresów URL.

W Google Keep wpisz https://keep.google.com/.
W przypadku Evernote wpisz https://www.evernote.com/Home.action.

Uruchom ponownie system. Jeśli masz inną aplikację internetową, do której chcesz przekierować przycisk Uwaga, wprowadź jej adres URL. To zadziała dla prawie każdej aplikacji internetowej.

Przycisk jest trochę powolny, ale otworzy Google Keep lub Evernote w domyślnej przeglądarce. Działa szybciej, jeśli Twoja przeglądarka jest już uruchomiona. Jeśli chcesz zresetować przycisk z powrotem do jego domyślnej funkcji, zmień wartość klucza Uri na następującą;

onenote-cmd://quicknote?onOpen=typing

Upewnij się, że ponownie uruchomisz system po zaktualizowaniu tego konkretnego klucza. Ponowne uruchomienie może nie zawsze być potrzebne, ale dobrze jest zrestartować system, aby upewnić się, że przycisk nie przestaje działać przypadkowo. Próbowaliśmy przekierować przycisk, aby otworzyć aplikację, ale jak dotąd bez powodzenia.

Sprawdź -   Jak uzyskać nowe alerty o aktywności sieciowej w systemie Windows 10