Jak kontrolować YouTube na Android TV za pomocą iPhone’a lub telefonu z Androidem?

Za pomocą kilku sprytnych narzędzi możesz łatwo sterować swoim Android TV z komputera z systemem Windows. A jeśli jesteś użytkownikiem iOS, możesz przesyłać swój iPhone na Android TV za pomocą aplikacji zgodnej z AirPlay. Jeśli jednak chcesz sterować YouTube na Android TV za pomocą pełnego zestawu funkcji, takich jak komentowanie, polubienie filmów, łatwiejsze wyszukiwanie, nawigacja i nie tylko, musisz poszukać czegoś poza przesyłaniem. Cóż, Google uruchomiło nową funkcję „Połącz”, która eliminuje lokalne przesyłanie. Zasadniczo pozwala kontrolować YouTube na Android TV za pomocą iPhone’a lub telefonu z Androidem, nie martwiąc się o to, że jesteś w tej samej sieci Wi-Fi. W tym artykule przedstawiamy samouczek dotyczący korzystania z nowej funkcji „Połącz” w YouTube.

Steruj YouTube na Android TV za pomocą iPhone’a lub telefonu z Androidem (2022)

Wspomnieliśmy tutaj o wymaganiach dotyczących sterowania YouTube na Android TV za pomocą iPhone’a lub telefonu z Androidem. Następnie dodaliśmy instrukcje korzystania z funkcji Połącz w aplikacji mobilnej YouTube, aby sterować aplikacją na telewizorze z systemem Android. Rozwiń poniższą tabelę i przejdź do dowolnej sekcji.

Wymagania dotyczące sterowania YouTube na Android TV za pomocą iPhone’a lub Androida

1. Konto Google musi być takie samo w serwisie YouTube, zarówno na telewizorze z systemem Android, jak i smartfonie z systemem Android, iOS lub iPadOS.

2. YouTube powinien być w najnowszej wersji na smartfonie i Android TV. Google nie wspomniał o żadnej konkretnej wersji, aby funkcja „Połącz” działała, ale aby uniknąć wszelkich wybryków, zaktualizuj aplikację YouTube do najnowszej wersji.

3. Funkcja „Połącz” nie jest tradycyjną funkcją przesyłania, której używasz w innych aplikacjach. To synchronizacja konta YouTube działa w tle. Dlatego żadne z Twoich urządzeń nie musi znajdować się w lokalnej sieci Wi-Fi, aby korzystać z funkcji „Połącz”. Możesz korzystać z mobilnej transmisji danych, a telewizor może być podłączony do Wi-Fi, a mimo to możesz sterować YouTube na Android TV ze swojego smartfona.

Steruj YouTube na Android TV za pomocą funkcji „Połącz”

1. Najpierw upewnij się, że aplikacja YouTube TV jest zaktualizowana do najnowszej wersji zarówno na Twoim Android TV, jak i smartfonie (Android lub iOS). Otwórz Sklep Play i zaktualizuj wszystkie aplikacje, w tym YouTube.

2. Następnie otwórz aplikację YouTube na swoim Android TV i tak ją zachowaj.

3. Następnie otwórz aplikację YouTube na telefonie z Androidem lub iPhonie. Na dole pojawi się małe okienko z napisem „Oglądanie YouTube w telewizji?”. Tuż poniżej pojawi się przycisk „Połącz”. Stuknij w to.

4. Telefon z Androidem lub iPhone zostanie natychmiast połączony z Android TV. Jeśli coś jest już odtwarzane na YouTube, pokaże również postęp. Pamiętaj, że nie przesyłasz, ale łączysz się z YouTube na Android TV za pośrednictwem konta YouTube. Nie musisz więc być koniecznie w tej samej sieci Wi-Fi.

5. Możesz teraz wyszukiwać filmy w YouTube ze smartfona, szybko przewijać klip, zostawiać komentarz, dodawać więcej filmów do kolejki, czytać komentarze i nie tylko. Zasadniczo możesz kontrolować wszystkie aspekty YouTube na Android TV z telefonu z Androidem lub iPhone’a.

6. Najlepsze jest to, że możesz używać wyszukiwania głosowego, a nawet używać swojego iPhone’a lub telefonu z Androidem jako pilota do YouTube na swoim Android TV. Jeśli chcesz odłączyć YouTube działający na Android TV od smartfona, po prostu dotknij przycisku „Przesyłaj” u góry i wybierz „Odłącz”. I to wszystko.

Steruj YouTube na Android TV ze smartfona za pomocą kodu telewizyjnego

Jeśli z jakiegoś powodu na smartfonie nie pojawia się wyskakujące okienko „Połącz”, możesz użyć kodu telewizyjnego, aby połączyć telewizor z systemem Android i telefon iPhone/telefon z systemem Android. Również w przypadku tej funkcji nie musisz być w tej samej sieci Wi-Fi. A najlepsze jest to, że nie musisz mieć tego samego konta Google na obu urządzeniach. Możesz sterować YouTube na Android TV ze smartfona z innym kontem Google. To niesamowite, prawda? Oto jak to zrobić.

1. Otwórz aplikację YouTube na obu urządzeniach, tj. Android TV i smartfonie. Na telefonie z Androidem lub iPhonie, jeśli nie widzisz wyskakującego okienka, dotknij ikony „Przesyłaj” w prawym górnym rogu i wybierz „Połącz z kodem telewizora”.

2. Następnie na swoim Android TV przejdź do strony „Ustawienia” na YouTube, która będzie znajdować się w lewym dolnym rogu. W tym miejscu otwórz menu „Połącz z kodem telewizora” i zanotuj 12-cyfrowy kod.

3. Teraz wróć do smartfona i wprowadź kod zapisany w powyższej aplikacji YouTube. Następnie dotknij „Link”.

4. I masz to! YouTube na Android TV zostanie natychmiast połączony ze smartfonem. Możesz teraz sterować YouTube na Android TV ze swojego smartfona bez żadnych ograniczeń.

5. Aby się rozłączyć, dotknij ikony „Przesyłaj” w aplikacji YouTube i wybierz „Odłącz”.

6. Możesz także otworzyć aplikację YouTube na Android TV i przejść do Ustawienia -> Połączone urządzenia. Tutaj kliknij „Odłącz wszystkie urządzenia”, a wszystkie urządzenia zostaną natychmiast usunięte.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jak korzystać z funkcji Connect w YouTube?

Po prostu otwórz aplikację YouTube na telewizorze i smartfonie z systemem Android, niezależnie od tego, czy jest to system Android, czy iOS. Na smartfonie pojawi się wyskakujące okienko z napisem „Oglądasz YouTube w telewizji?”. Stuknij w „Połącz”, a będziesz mógł korzystać z funkcji Połącz w YouTube. Upewnij się, że zalogowałeś się na to samo konto Google na swoim Android TV i smartfonie.

Jak kontrolować YouTube na Android TV bez używania Cast?

Możesz skorzystać z funkcji „Połącz”, którą Google uruchomił niedawno. Nie musisz nawet być w lokalnej sieci Wi-Fi, aby sterować YouTube na większym ekranie. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym poradniku.

Jak kontrolować YouTube na telewizorze z iPhone’a?

Upewnij się, że masz to samo konto Google zalogowane w YouTube zarówno na Android TV, jak i na iPhonie. Teraz otwórz aplikację YouTube na telewizorze, a następnie na iPhonie. Na dole pojawi się monit „Połącz”. Stuknij w nią, a teraz możesz sterować YouTube na telewizorze z iPhone’a lub iPada.

Czy mój smartfon musi być w tej samej sieci Wi-Fi, aby funkcja Połącz działała na moim telewizorze z platformą Android TV z systemem YouTube?

Nie, to właśnie odróżnia funkcję „Połącz” od zwykłego przesyłania. Tutaj Twoje konto YouTube jest synchronizowane, a nie niektóre urządzenia lokalne. Możesz korzystać z urządzeń mobilnych, a jednocześnie sterować YouTube na Android TV.

Zdalnie steruj YouTube na Android TV z iPhone’a lub telefonu z Androidem

W ten sposób możesz użyć funkcji „Połącz”, aby sterować YouTube na Android TV ze smartfona z systemem Android lub iOS. Naprawdę podoba mi się ta funkcja, ale za każdym razem, gdy otwieram YouTube, ciągłe wyskakujące okienko może sprawić, że doświadczenie będzie irytujące. Nie zawsze chciałbym oglądać YouTube na większym ekranie. Google powinien był dać możliwość wyłączenia wyskakującego okienka na stronie ustawień YouTube. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli chcesz przesłać pliki z Android TV na komputer lub smartfon, postępuj zgodnie z naszym połączonym przewodnikiem. Aby znaleźć najlepsze aplikacje na Android TV, przejdź do naszej wyselekcjonowanej listy. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x