Wyobraź sobie, że delektujesz się ulubionymi utworami, a jednocześnie odkrywasz fascynujące historie za nimi. To uczucie z pewnością przypadnie Ci do gustu, a Spotify AI DJ jest idealnym narzędziem, które to umożliwia.
Niektóre piosenki kryją w sobie głębsze znaczenia, ukryte poza warstwą tekstu. Nawet jeśli to intuicyjnie wyczuwasz, nie zawsze masz możliwość, aby to zweryfikować. Możesz zagłębić się w ich historię później, ale dlaczego nie posłuchać ich z przewodnikiem? Spotify AI DJ dostarcza komentarze do odtwarzanych utworów, niczym prawdziwy prezenter radiowy.
Czym właściwie jest AI DJ Spotify?
AI DJ to zaawansowane narzędzie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, by udoskonalić proces rekomendowania muzyki w Spotify. Selekcja utworów odbywa się na podstawie Twoich wcześniejszych playlist, aktualnej lokalizacji, pory dnia, wyszukiwanych fraz, a także tych piosenek, które wcześniej pomijałeś.
Spotify AI DJ wprowadza także elementy radiowej prezenterki, w postaci przerywników w formie mówionej. W ich trakcie możesz poznać dodatkowe informacje o odtwarzanych właśnie piosenkach, lub artystach, którzy je wykonują. Spotify w jasny sposób dąży do odtworzenia doświadczenia słuchania tradycyjnego radia, lecz w o wiele bardziej spersonalizowanej formie.
Jak uzyskać dostęp do DJ-a AI Spotify?
DJ-a AI znajdziesz w sekcji Muzyka na stronie głównej Spotify, ale z różnych powodów może on tam nie być widoczny. Po pierwsze, dostępność AI DJ może być ograniczona w Twoim kanale muzycznym, jeżeli nie zaktualizowałeś aplikacji Spotify do najnowszej wersji. Dodatkowo, AI DJ może być po prostu niedostępny w Twoim kraju.
Od września 2023 roku usługa AI DJ Spotify jest oferowana wyłącznie użytkownikom kont premium w maksymalnie 50 krajach, włączając w to USA, Kanadę, Wielką Brytanię, Irlandię, a także wybrane kraje w Europie, Azji i Afryce.
Jeżeli mieszkasz w jednym z regionów, gdzie ta funkcja jest dostępna i nadal jej nie widzisz, wypróbuj wylogowanie się z konta Spotify, a następnie ponowne zalogowanie. Ten prosty krok może pomóc odświeżyć ustawienia i umożliwić dostęp do funkcji DJ-a oraz innych opcji premium, takich jak Spotify Enhance, które ułatwiają wyszukiwanie muzyki, którą z pewnością pokochasz.
Jak korzystać z AI DJ Spotify?
Aby w pełni wykorzystać możliwości AI DJ Spotify, wykonaj poniższe kroki:
W miarę, jak słuchasz i przekazujesz informacje zwrotne, DJ coraz lepiej dopasowuje się do Twoich preferencji muzycznych i generuje sugestie utworów, które przypadną Ci do gustu.
Kim jest głos AI DJ-a w Spotify?
Głosem AI DJ-a jest Xavier „X” Jernigan, szef działu partnerstw kulturalnych w Spotify od września 2023 roku. X był współgospodarzem pierwszego porannego programu Spotify, „The GetUp”, a jego sposób mówienia spotkał się z tak dużym uznaniem słuchaczy, że stał się ich ulubieńcem.
Spotify posiada także sekcję z podcastami, gdzie w każdej chwili możesz wyszukać i pobrać interesujące Cię programy. Platforma zapowiedziała, że głos X nie będzie jedynym dostępnym dla DJ-a, ale to jego głos jest dobrym przykładem tego, jak będzie działał AI DJ.
Przy pierwszym uruchomieniu, AI DJ przedstawia się jako DJ X i wybiera zestaw utworów na podstawie Twoich preferencji. Podczas słuchania zwróć szczególną uwagę na jego komentarze do utworów, które są pełne ciekawych spostrzeżeń.
Wzmocnij swoje muzyczne doznania z AI DJ Spotify
Dzięki technologii generatywnej sztucznej inteligencji, algorytm Spotify radzi sobie o wiele lepiej z tworzeniem playlist i generowaniem komentarzy. Jest to widoczne w przypadku nowego DJ-a AI. Nowa funkcja oszczędza Twój czas, tworząc playlisty dopasowane do Twojego gustu muzycznego i wzbogacając słuchanie o element „na żywo”.
AI DJ może być inspiracją do eksperymentowania z miksowaniem utworów w aplikacjach DJ. Jeśli lubisz słuchać radia, ale cenisz sobie utwory, które znasz i kochasz, koniecznie wypróbuj nowego DJ-a AI od Spotify.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.