Jak korzystać z Gemini (dawniej Bard) zamiast Asystenta Google na Androidzie

 • Bard nazywa się teraz Google Gemini i jest dostępny jako samodzielna aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android.
 • Google pozwala używać Gemini jako domyślnego asystenta, ponieważ funkcje Asystenta Google są w nim wbudowane.
 • Jeśli Ci się nie podoba, możesz wrócić do Asystenta Google, ale utracisz dostęp do aplikacji Gemini.

Sztuczna inteligencja Bard firmy Google trafiła na urządzenia z systemem Android za pośrednictwem aplikacji Google Gemini. Być może nie potrzebujesz już Asystenta Google, ponieważ możesz używać Gemini jako domyślnego asystenta na swoim telefonie z Androidem. Żaden inny chatbot AI nie oferuje jeszcze takiej możliwości.

Jak ustawić Gemini jako domyślnego asystenta

W lutym 2024 r. Google zmieniło nazwę Barda do Gemini i wdrożyliśmy dedykowaną aplikację mobilną, która umożliwia korzystanie z Gemini zamiast Asystenta Google na urządzeniach z Androidem. Jeśli używasz Asystenta Google jako domyślnego asystenta, wystarczy pobrać i zainstalować aplikację Gemini ze Sklepu Play, aby ją zastąpić.

Pobierać:Google Bliźnięta (Bezpłatny)

W chwili pisania tego tekstu usługa Google Gemini jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a w nadchodzących tygodniach udostępnimy więcej lokalizacji i języków.

Jeśli jednak używasz na telefonie Samsung innego asystenta, np. Bixby Voice, musisz ustawić Asystenta Google jako domyślnego. Przejdź do Ustawienia > Aplikacje > Wybierz Aplikacje domyślne > Aplikacja Digital Assistant > Aplikacja Device Assistant i wybierz Google.

Uruchom Aplikacja Google Gemini, przeczytaj monity i dotknij Rozpocznij > Więcej > Zgadzam się. Teraz, gdy wywołasz Asystenta Google w zwykły sposób, mówiąc „Hej Google” lub naciskając przycisk Początek, zamiast Asystenta Google zobaczysz logo Gemini.

Możesz zadawać pytania, ustawiać przypomnienia i uzyskać pomoc przy innych przydatnych zadaniach. Możesz na przykład powiedzieć: „Hej, Google, jaka jest dzisiaj pogoda?” Gemini udostępni prognozę pogody w taki sam sposób, jak zwykle robi to Asystent Google.

Pamiętaj, że funkcje Asystenta Google są domyślnie włączone w Gemini. Jeśli więc użyjesz poleceń głosowych, takich jak „otwórz aplikacje” lub „wyślij wiadomość”, Asystent Google przejmie zadanie od Gemini.

Jak wrócić do Asystenta Google

Powrót do Asystenta Google jest łatwy, jeśli nie jesteś fanem Gemini. Oznacza to jednak, że nie będziesz mógł używać Gemini jako chatbota konwersacyjnego AI i będziesz musiał przejść proces wstępnej konfiguracji, który ponownie zastąpi Asystenta Google.

 • Uruchom aplikację Google Gemini.
 • Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu.
 • Przejdź do Ustawienia > Asystenci cyfrowi z Google i wybierz Asystent Google.
 • Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie dotknij opcji Przełącz.
 • Jak wspomnieliśmy wcześniej, funkcje Asystenta Google są zintegrowane z Gemini. W razie potrzeby możesz to wyłączyć w Ustawieniach Gemini > Funkcje Asystenta Google w Gemini, ale nie zalecamy tego.

  Chociaż Asystent Google jest podstawowym pomocnikiem w rozmowie w porównaniu do Gemini, który poraża umiejętnościami sztucznej inteligencji, ten pierwszy może wykonywać na urządzeniu zadania, do których ten drugi jeszcze nie jest w stanie.

  Z biegiem czasu możesz preferować bardziej zaawansowane funkcje AI Gemini, ale w obecnej postaci Asystent Google jest nadal przydatny na urządzeniach z Androidem. Domyślne ustawienia w Gemini zapewniają to, co najlepsze z obu światów.

  x