Smartfony oferują przydatną funkcję, znaną jako zastępowanie tekstu. Dzięki niej, jeśli często popełniasz błędy w pisaniu lub używasz skróconych form, możesz skonfigurować automatyczne zamienniki, które zastąpią je pełnymi słowami. Na przykład, zamiast wpisywać „gng” zamiast „go”, zastąpienie tekstu automatycznie zamieni tę skróconą wersję na właściwą. To także świetne narzędzie do szybkiego pisania – możesz wpisać „omw” i zamienić na „W drodze”, co pozwala na szybkie wysłanie wiadomości po zaledwie trzech dotknięciach. Gdy już skonfigurujesz tę funkcję na swoim telefonie, działa ona w większości aplikacji. Gmail wprowadził podobnie działającą, ale bardziej zaawansowaną funkcję, znaną jako inteligentne odpowiedzi, które umożliwiają szybkie odpowiedzi na wiadomości.
Inteligentne odpowiedzi w Gmailu nie są dostępne dla wszystkich wiadomości. Niektórzy użytkownicy sądzą, że ta funkcja działa tylko w aplikacji Inbox, co nie jest prawdą. Działa zarówno w aplikacjach Gmail, jak i Inbox.
Inteligentne odpowiedzi w Gmailu
Inteligentne odpowiedzi są dostępne w aplikacjach Gmail i Inbox na urządzenia mobilne. Ich inteligencja polega na analizie treści wiadomości i dostosowywaniu proponowanych odpowiedzi. W przypadku wiadomości e-mail, które nie zawierają tematu ani treści, a jedynie załączniki, nie zobaczysz opcji inteligentnych odpowiedzi.
W przypadku wiadomości, które składają się tylko z załączników lub na które już odpowiedziałeś, nie będą dostępne inteligentne odpowiedzi. Gdy natomiast otrzymasz nową wiadomość w tym samym wątku, zobaczysz proponowane odpowiedzi.
Szybkie odpowiedzi się rozwijają
Czasami możesz otrzymać e-mail z odpowiednim tematem, treścią i załącznikami, ale mimo to nie zobaczysz opcji inteligentnej odpowiedzi. Dzieje się tak, ponieważ ta funkcja jest wciąż w fazie uczenia się. Proponowane odpowiedzi są oparte na analizie treści wiadomości. Jeśli wiadomość nie zawiera treści, lub nie można na nią odpowiedzieć, to nie zobaczysz żadnych sugestii.
Im częściej korzystasz z inteligentnych odpowiedzi, tym bardziej funkcja ta będzie w stanie dostarczać lepsze propozycje. Należy jednak pamiętać, że nie oferują one rozbudowanych odpowiedzi, a raczej mają na celu uproszczenie procesu wysyłania krótkich wiadomości takich jak „Dziękuję” czy „Nie ma sprawy”.
newsblog.pl