Jak automatycznie sortować zdjęcia za pomocą inteligentnych albumów na komputerze Mac

Zdjęcia Apple mogą nie być idealne, ale jako miejsce do łatwego porządkowania zdjęć jest niezrównane, szczególnie jeśli żyjesz stylem życia biblioteki zdjęć iCloud. Inteligentne albumy świetnie się do tego nadają, ale czy używasz ich w pełni?

Inteligentne albumy to zdecydowanie niedostatecznie wykorzystany aspekt Zdjęć, a szkoda, ponieważ sprawiają, że utrzymywanie rosnącej biblioteki zdjęć jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Chcesz mieć wszystkie zdjęcia z danego okresu w jednym miejscu? A co ze wszystkimi zdjęciami zrobionymi konkretnym aparatem w określonym dniu? Wszystkie obrazy portretowe?

Masz pomysł.

Tutaj pokażemy Ci, jak stworzyć swój własny inteligentny album i podamy kilka pomysłów, jak możesz z nich korzystać po drodze.

Jak stworzyć inteligentny album

Aby rozpocząć, otwórz Zdjęcia i kliknij „Plik”, a następnie „Nowy inteligentny album”.

Następnie nadaj nowemu albumowi inteligentnemu nazwę i zacznij wybierać kryteria, których mają używać Zdjęcia podczas tworzenia albumu.

Wprowadź nazwę dla swojego inteligentnego folderu

Jeśli masz skonfigurowanych więcej niż jedną regułę, ważne jest, aby wybrać, czy chcesz dopasować „Dowolne” czy „Wszystkie” przed dodaniem do albumu. Wybranie opcji „Wszystkie” spowoduje zmniejszenie kolekcji obrazów, natomiast „Dowolne” będzie wymagało spełnienia tylko jednej lub kilku z tych reguł, aby zdjęcie zostało dodane do albumu.

Wybierając menu rozwijane, możesz wybrać, które reguły chcesz dodać, w tym reguły oparte na typie zdjęcia, kiedy zostało zrobione, przypisanych słowach kluczowych i nie tylko. Do wyboru jest wiele różnych reguł, a dostępnych jest wiele kombinacji. Zamiast przeglądać każdą z nich, przedstawimy kilka przykładów konfigurowania reguł, aby pokazać, jak proste lub złożone mogą być.

Znajdź wszystkie zdjęcia zrobione w określonym okresie

Jest to prawdopodobnie najbardziej podstawowy filtr Smart Albums, ale może też być jednym z najbardziej przydatnych. Domyślnie Zdjęcia nie ułatwiają przeglądania zdjęć zrobionych w danym miesiącu. Oto, jak mógłby wyglądać inteligentny album, gdybyś chciał zobaczyć wszystkie zdjęcia zrobione w lutym 2019 r.

Na poniższym zrzucie ekranu wybraliśmy „Przechwycona data” „należy do zakresu” oraz podaliśmy datę rozpoczęcia i zakończenia.

Przykład inteligentnego albumu

Zobacz wszystkie zdjęcia portretowe zrobione w danym okresie

Ponieważ aplikacja Zdjęcia jest tak ściśle zintegrowana z biblioteką zdjęć iCloud i urządzeniami z systemem iOS, może wykryć, które zdjęcia zostały zrobione za pomocą funkcji portretu iPhone’a. Oto jak wyświetlić wszystkie swoje zdjęcia zrobione za pomocą tej funkcji w jednym miejscu. Dodaliśmy także kryteria, które zapewnią, że zobaczymy tylko zdjęcia zrobione w 2019 roku.

Aby to zrobić, wybieramy „Zdjęcie jest portretowe” i „Przechwycona data” „jest w zakresie” daty początkowej i końcowej. Kiedy powiemy inteligentnym albumom, aby pasowały do ​​„wszystkich” poniższych warunków, wybierze tylko zdjęcia portretowe zrobione między tymi datami.

Przykład inteligentnego albumu

Wyświetl wszystkie selfie konkretnej osoby zrobione w danym okresie

Jeśli chcesz zobaczyć kolekcję zrobionych przez siebie autoportretów, prawdopodobnie nie chcesz widzieć żadnych dzieci bawiących się telefonem. Ten inteligentny album będzie wyszukiwał zdjęcia, które są tylko selfie, które zawierają Twoją twarz, jednocześnie odfiltrowując wszystko, co nie zostało zrobione w 2019 roku.

W tym przykładzie mówimy Zdjęciom, aby pasowały do ​​„wszystkich” z następujących: „Zdjęcie” „to” „portret”, „Data wykonania” „należy do zakresu” daty rozpoczęcia i zakończenia ”oraz„ Osoba ”„ zawiera ”konkretną osobę.

Przykład inteligentnego albumu

Możesz także wybrać dowolną inną osobę, którą wcześniej nauczyłeś rozpoznawać Zdjęcia.

Filtruj wszystkie filmy

Zdjęcia to nie tylko obrazy – mogą również obsługiwać wideo. Co powiesz na prosty inteligentny album pokazujący tylko filmy nagrane lustrzanką cyfrową?

Aby to zrobić, wybierz „Zdjęcie” „to” „wideo”. Możesz także wybrać „Model aparatu” „jest” i określony model aparatu, aby zobaczyć zdjęcia lub filmy zrobione z określonego urządzenia aparatu.

Możliwości są nieskończone, więc dlaczego nie przeznaczyć na to godziny i się pobawić? Uważamy, że okaże się to bardziej zabawne – i pomocne – niż mogłoby się wydawać.