iOS

Jak korzystać z narzędzia Lupa w systemie iOS

Smartfony zmieniły sposób, w jaki ludzie wchodzą ze sobą w interakcje i ze swoim otoczeniem. Rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna, gdy staną się bardziej popularne i powszechne, dodadzą ludziom nowy sposób interakcji z otoczeniem za pomocą samych telefonów. Oczywiście dla niektórych prostsze funkcje smartfona, takie jak układ klawiatury dla leworęcznych, są równie ważne, jak te bardziej rewolucyjne. Chodzi o to, że funkcje ułatwień dostępu na każdym smartfonie pomagają ludziom prowadzić lepsze życie. W iOS jest zgrabne narzędzie do powiększania, które pozwala powiększać lub przybliżać rzeczywiste obiekty.

Lupa w iOS została dodana w zeszłym roku w iOS 10. W iOS 11 znacznie łatwiej jest uzyskać do niej dostęp za pomocą przełącznika w Centrum sterowania.

Lupa w iOS 10

Aby uzyskać dostęp do narzędzia powiększającego w iOS 10, otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz Ogólne> Dostępność> Lupa.

Włącz lupę tutaj. Po włączeniu możesz go używać, klikając / dotykając przycisk strony głównej trzy razy.

Lupa w iOS 11

W iOS 10 musisz włączyć narzędzie powiększające, zanim będziesz mógł go używać. Tak nie jest w iOS 11. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać przełącznik lupy do centrum sterowania i otworzyć go stamtąd.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Centrum sterowania. Stuknij opcję Dostosuj sterowanie. Z listy dostępnych przełączników dodaj Lupę. Wróć do ekranu głównego. Zawsze, gdy potrzebujesz użyć lupy, przesuń palcem w górę, aby otworzyć Centrum sterowania i dotknij przycisku lupy.

Narzędzie Lupa

Lupa wygląda bardzo podobnie do aparatu, wraz z migawką, która może robić zdjęcia. Zdjęcia nie są jednak zapisywane w rolce z aparatu. Po zrobieniu zdjęcia możesz się poruszać, ale to wszystko. Suwak pozwala zarządzać poziomem powiększenia, a ikona kłódki pozwala zablokować ostrość. Jeśli patrzysz na coś w słabym świetle, możesz włączyć lampę błyskową, aby uzyskać lepszy obraz.

Narzędzie to zasadniczo aplikacja aparatu, z wyjątkiem tego, że zrobione zdjęcia nie zostaną zapisane. Aby powrócić do aplikacji lupy po zrobieniu zdjęcia, dotknij przycisku migawki.

Ponieważ nie jest to narzędzie do robienia zdjęć, jakość nie jest zbyt dobra, zwłaszcza jeśli zbytnio powiększasz. Jeśli używasz go do czytania drobnego druku, powiedzmy, ulotki dołączonej do opakowania leku, będziesz mógł go wygodnie przeczytać. Dobrze, że Apple dodał znacznie łatwiejszy sposób otwierania narzędzia.

x