Jak korzystać z Slide Over na iPadzie

Udostępnij teraz w social media:

iPady nie działają już w systemie iOS. Zamiast tego używają iPada, który jest odmianą iOS, która koncentruje się na wielozadaniowości. Nowe narzędzia do wielozadaniowości wcale nie są takie złe i pozwalają użytkownikom wygodnie przełączać się między nimi, a nawet korzystać z nich jednocześnie. iPadOS ma funkcję o nazwie Slide Over, która zasadniczo pozwala użytkownikom zadokować często używane lub ulubione aplikacje z boku i wywołać je jednym gestem przeciągnięcia. Oto, jak korzystać z funkcji Slide Over na iPadzie.

Przesuń na iPadOS

Przed dodaniem aplikacji do Slide Over musisz się upewnić, że funkcja jest włączona. Ta funkcja jest włączona / wyłączona w trybie wielozadaniowym, więc aby sprawdzić jej status, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do ekranu głównego i Docku. Wybierz Wielozadaniowość i upewnij się, że „Zezwalaj na wiele aplikacji” jest włączona.

  Jak rozmyć tło podczas rozmów wideo w Skypie

Następnie otwórz dowolną aplikację, której NIE chcesz dodawać do Slide Over. Po otwarciu aplikacji przesuń palcem w górę od dołu, aby wyświetlić Dock (jeśli nie jest widoczny). W Docku pojawią się Twoje ostatnie aplikacje i aplikacje, które do niego przypiąłeś. Stuknij i przytrzymaj aplikację, którą chcesz dodać do Slide Over, a następnie przeciągnij ją na prawą stronę ekranu. Zwolnij go i powtórz to dla wszystkich innych aplikacji, które chcesz dodać do Slide Over.

Aby przywołać aplikacje, przeciągnij w lewo od prawej krawędzi. Przesuń palcem w prawo na aplikacjach, aby przejrzeć je wszystkie. Możesz także wyświetlić te aplikacje na pełnym ekranie, jeśli chcesz. Aplikacje w Slide Over mają mały pasek u góry. Stuknij i przytrzymaj, a następnie przeciągnij aplikację na środek ekranu. Przenieś aplikację na górę ekranu, a przełączy się w tryb pełnoekranowy.

  Jak udostępniać i zarządzać plikami Microsoft Teams w kanale

Wspaniałą rzeczą w Slide Over jest to, że możesz przeglądać aplikacje, np. Filmy i kanały, a także przeciągać między nimi treści. Jeśli dodasz aplikację Zdjęcia do Slide Over, możesz dosłownie przeciągnąć i upuścić obraz z rolki aparatu do innej aplikacji, np. Aplikacji Wiadomości, aplikacji Poczta lub aplikacji Facebook i dołączyć zdjęcie z wiadomością, e-mailem, lub post. Jeśli używasz iPada od jakiegoś czasu i wiesz, jakie były starsze wersje iOS, wiesz, jak to jest wielka sprawa i jak wygodne jest korzystanie z dwóch aplikacji obok siebie.

x