Jak korzystać z trybu ukrytego czytnika przeglądarki Google Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Chrome 75 ma ukryty tryb „Czytnik”, który usuwa strony internetowe do absolutnego minimum, aby ułatwić ich czytanie. Ale nie jest włączona domyślnie – oto jak to zrobić teraz.

Google od lat eksperymentuje z tą funkcją w wersji Chrome dla komputerów stacjonarnych, ale jest teraz dostępna z ukrytą flagą zamiast dodatkowej ukrytej opcji wiersza poleceń. Oczekujemy, że Google przygotowuje się do wydania go w stabilnej formie bez żadnych wymaganych flag.

Aktualizacja: firma Google usunęła tę flagę z Chrome pod koniec 2019 roku. Zalecamy zainstalowanie rozszerzenia „tryb czytnika” z Chrome Web Store lub przejście na inną przeglądarkę z wbudowanym trybem czytania. Mozilla Firefox, Microsoft Edge i Apple Safari zawierają tryb czytnika.

Jak włączyć tryb czytnika

Po pierwsze – upewnij się, że Twoja instalacja Chrome jest w wersji 75. Kliknij przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, najedź kursorem na menu „Pomoc”, a następnie kliknij „O Chome”.

  Jak utworzyć wyłącznik czasowy dla dowolnej aplikacji w systemie Windows 10

Menu Chrome – informacje pokaże aktualnie używaną wersję Chrome i powinno automatycznie sprawdzać dostępność aktualizacji. Jeśli aktualizacja jest dostępna, zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie; Po zakończeniu kliknij przycisk „Uruchom ponownie”, aby zakończyć instalację.

Aktualizuję Google Chrome

Jeśli Chrome nadal działa w wersji 74 i nie ma dostępnej aktualizacji, musisz poczekać, aż 75 zostanie zakończone dla wszystkich użytkowników. Został wydany 4 czerwca, ale stabilne kompilacje są wydawane powoli w czterech etapach. Możliwe, że po prostu jeszcze nie trafił na twoje urządzenie, więc daj mu kilka dni.

Jednak gdy Chrome jest na 75, możesz zacząć. Otwórz nową kartę i wprowadź chrome: // flags / # enable-reader-mode, aby przejść bezpośrednio do flagi trybu czytnika.

  Dlaczego Face ID jest o wiele bezpieczniejszy niż Face Unlock Androida

Włączanie flagi trybu czytnika

Otwórz menu i zmień opcję na „Włączone”, a następnie kliknij przycisk u dołu, aby ponownie uruchomić przeglądarkę. Po uruchomieniu kopii zapasowej włączony jest tryb czytnika.

Włączanie flagi trybu czytnika

Jak korzystać z trybu czytnika Chrome

Tryb czytnika w Chrome jest szalenie łatwy w użyciu. Gdy jesteś na stronie, którą chcesz przekazać do widoku czytnika, kliknij przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Destyluj stronę”. Warto zauważyć, że ta słówka prawdopodobnie ulegnie zmianie, gdy funkcja wyjdzie ze statusu flagi i stanie się stabilna. Ale na razie tego właśnie szukasz. Miejmy nadzieję, że w pewnym momencie skrót klawiaturowy będzie dostępny.

Korzystanie z trybu czytnika

W ciągu kilku sekund strona wyrenderuje się z niczym innym, jak tylko czystym blokiem tekstu i obrazów z postu. Bez reklam, bez pasków bocznych, bez bałaganu. Po prostu łatwy sposób na skupienie się.

  Ukryj i odkryj pasek zadań systemu Windows za pomocą klawisza skrótu

Widok trybu czytnika

Warto wspomnieć, że nie ma sposobu, aby „cofnąć” stronę – jeśli chcesz ponownie wyświetlić całą stronę, po prostu kliknij przycisk Wstecz w przeglądarce Chrome. Bułka z masłem.

Podobnie jak w przypadku większości innych flag, warto zauważyć, że tryb czytnika nadal nie jest gotowy do codziennego użytku – nadal jest trochę wadliwy. Na przykład w kilku przypadkach nie udało się renderować obrazów dla mnie. Tekst zawsze wyszedł dobrze, więc nadal można go używać.

x