Jak korzystać z VPN, aby Twój dostawca usług internetowych nie mógł Cię śledzić

Nie, myślenie, że Twój dostawca usług internetowych może Cię śledzić, nie jest paranoikiem – absolutnie tak jest i możesz temu zapobiec, korzystając z VPN. Oczywiście nie każdy dostawca sprosta temu zadaniu, ponieważ wymaga zaawansowanych protokołów szyfrowania i funkcji bezpieczeństwa cybernetycznego, aby w pełni zablokować połączenie internetowe. Zapoznaj się z informacjami o najlepszej sieci VPN, która powstrzyma szpiegowanie dostawców usług internetowych.

Ochrona danych osobowych przed hakerami internetowymi zawsze była problemem. Teraz, gdy dostawcy usług internetowych w Stanach Zjednoczonych mają prawo do sprzedaży Twojej historii internetowej bez pozwolenia, prywatność w sieci stała się poważnym problemem. Zainstalowanie narzędzia do blokowania reklam lub korzystanie z trybu incognito przeglądarki nie zapobiega opuszczaniu domu lub urządzenia przez dane osobowe.

Zatrzymaj śledzenie dostawców usług internetowych na zimno dzięki tym sieciom VPN skoncentrowanym na prywatności:

NordVPN – najbardziej bezpieczna sieć VPN – NordVPN udostępnia niezliczone narzędzia do ochrony prywatności, aby całkowicie zatrzymać śledzenie dostawców usług internetowych i surfować po Internecie z zachowaniem pełnej anonimowości. Surfshark – niski koszt, powszechne zaciemnianie, potężne szyfrowanie i ochrona przed reklamami / śledzeniem / złośliwym oprogramowaniem. ExpressVPN – Szybkie prędkości, silne tunelowanie, interfejs aplikacji jednym kliknięciem. IPVanish – zoptymalizowany pod kątem uzyskiwania dostępu do geoblokowanych witryn strumieniowych przy jednoczesnym unikaniu nadzoru. PIA – przyzwoity dostawca, który nigdy nie monitoruje twoich połączeń.
SlickVPN – Brak logowania, dobre szyfrowanie, niedrogie.

Potrzebujesz sieci VPN, aby zablokować połączenie internetowe, aby nikt – poza Twoim dostawcą usług internetowych, rządem lub przyjaznym lokalnym hakerem – nie mógł śledzić Twojej aktywności online. Poniżej opisujemy wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co robi VPN?

Wirtualne sieci prywatne (VPN) stanowią barierę między komputerem a usługodawcą. Za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, przydzielany jest Ci adres IP. Ten ciąg liczb jest powiązany ze wszystkim, co robisz online, od przeglądania stron internetowych po zakupy, oglądanie filmów lub sprawdzanie poczty e-mail, i może być używany do znajdowania Twojej lokalizacji, a także śledzenia tożsamości. Aktywność IP jest rejestrowana przez dostawców usług i może być dostępna dla agencji i osób prywatnych chcących kupić informacje. Jednak po zainstalowaniu VPN informacje te nagle stają się bezużyteczne.

Mówiąc najprościej, VPN maskuje Twój ruch internetowy, szyfrując go i przesyłając przez serwery na całym świecie. Przypisany adres IP nie ma związku z Tobą ani z Twoją lokalizacją, a cały ruch jest silnie szyfrowany, gdy opuszcza komputer. Zamiast wyświetlać dane osobowe i historię przeglądania, dostawcy usług internetowych otrzymują tylko ciągi losowych cyfr i liter. Twoja aktywność i informacje pozostają prywatne, to jeden z powodów Sieci VPN są popularne do torrentowania gdzie użytkownicy chcą ukryć swoją aktywność przed dostawcą usług internetowych.

Jak wybrać odpowiednią sieć VPN

Badanie sieci VPN może być niezwykle techniczne. Na szczęście nie musisz znać dokładniejszych punktów protokołów IPSec / L2TP i SSTP, aby podjąć świadomą decyzję. Sieci VPN dbają o większość szczegółów, pozwalając Ci skupić się na wyborze dostawcy, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

To, z której usługi VPN wybierzesz, ostatecznie zależy od Ciebie, ale przed zarejestrowaniem się należy zbadać trzy podstawowe czynniki:

Praktyki dotyczące rejestrowania

Rejestrowanie jest głównym problemem dla każdego, kto poważnie myśli o ochronie swojej prywatności w Internecie. Dostawca VPN może wiedzieć o Tobie tyle samo, co ISP, ponieważ otrzymuje wszystkie informacje, które przechodzą przez Twój komputer. Co powstrzymuje ich przed wykorzystywaniem lub sprzedażą danych?

Posiadanie ścisłej zasady zerowego lub braku logów jest absolutnie niezbędne w wybranej sieci VPN. Gwarantuje, że firma obsługująca zaszyfrowane dane nie przechowuje informacji na swoich serwerach. Jeśli nic nie jest przechowywane, nic nie może być udostępniane ani sprzedawane, to takie proste.

Jurysdykcja

Lokalizacja jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o VPN. Fizyczne serwery można umieścić niemal wszędzie, ale miejsce, w którym zarejestrowana jest firma, ma duże znaczenie, ponieważ VPN musi przestrzegać lokalnych przepisów. Jeśli na przykład w danym kraju obowiązują surowe zasady dotyczące przechowywania danych, VPN będzie musiał przestrzegać wszelkich zasad rejestrowania i dystrybucji, co zniweczy skuteczność usługi.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Najlepsze i najgorsze kraje pod względem wolności w Internecie

Większość wysokiej jakości sieci VPN zwraca szczególną uwagę na przepisy dotyczące ochrony konsumentów, na podstawie których działają, i wyraźnie określa to w swoich zasadach. Nie ma szybkiej odpowiedzi na pytanie, które kraje są bardziej przyjazne dla prywatności w swoich przepisach konsumenckich, ale użytkownicy VPN preferują dostawców zarejestrowanych w Islandii, Estonii, Kanadzie, Niemczech, USA i Australii.

Koszt

Jeśli jest tylko jedna zasada do zapamiętania przy wyborze VPN, to jest to: bezpłatny jest prawie zawsze złym pomysłem. Dostawcy, którzy nie pobierają opłat od klientów, nie mają prawie żadnej motywacji do ochrony Twojej prywatności. Chociaż może być kuszące korzystanie z wtyczek lub usług, które opierają się na darmowych sieciach VPN, jeśli poważnie myślisz o powstrzymaniu dostawców usług internetowych przed śledzeniem Twojej aktywności, musisz zainwestować w płatną usługę. Na szczęście większość sieci VPN jest dostępna po przystępnych, stałych opłatach miesięcznych.

Najpotężniejsze sieci VPN do blokowania śledzenia przez dostawców usług internetowych

Łatwo dać się zwabić podejrzanemu dostawcy VPN. Obietnice darmowej usługi i duże rabaty są atrakcyjne, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Aby zapobiec śledzeniu i zapewnić bezpieczeństwo informacji, najlepiej jest trzymać się znanej firmy, która działa na rynku od kilku lat. Poniższe przykłady to uznani dostawcy VPN z konkurencyjnymi cenami i stanowią dobry wybór dla każdego, kto chce korzystać z VPN.

1. NordVPN

NordVPN - wybór redaktorów

NordVPN to od dawna zaufany dostawca VPN, który ma ponad 5500 serwerów w 58 krajach. Firma zezwala na ruch P2P, nie ogranicza przepustowości i nie prowadzi dzienników żadnego typu. 256-bitowe szyfrowanie AES chroni każde połączenie z ich siecią, a Ty możesz korzystać z wielu specjalistycznych serwerów, które zwiększają prywatność i wydajność w przypadkach użycia, takich jak P2P, Onion over VPN, Anti-DDoS, zaciemnianie i nie tylko.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy odblokowują amerykańskie Netflix, iPlayer, Amazon Prime i inne usługi przesyłania strumieniowego Szybkie i stabilne połączenia Torrentowanie jest wyraźnie dozwolone. Wyjątkowo bezpieczny podwójny VPN do szyfrowania danych Obsługa czatu 24/7. Wady Aplikacje mogą być nieco kłopotliwe w użyciu.

2. Surfshark

NordVPN - wybór redaktorów

Surfshark oprócz standardowego szyfrowania 256-bitowego i nowoczesnych protokołów tunelowania ma naprawdę zaawansowane przepisy dotyczące prywatności. Na przykład, bez względu na to, z którym z ponad 800 serwerów się łączysz, możesz skorzystać z zaciemnienia, które całkowicie utrudnia śledzenie usługodawcy internetowego i głęboką inspekcję pakietów.

Zero logów, szybkie połączenia i wbudowane adblockery sprawiają, że Surfshark to wszechstronna sieć VPN.

Zalety Każdy serwer zoptymalizowany pod kątem odblokowywania Netflix, BBC iPlayer, Hulu i innych. Każdy serwer jest serwerem specjalnym. Gwarancja zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań. Siedziba znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie nie ma przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Elastyczna obsługa klienta dostępna 24/7. Wady Rozwijająca się sieć nie ma takiego samego zasięgu, jak bardziej dojrzałe sieci VPN Status nowego dziecka w bloku może nie wzbudzać takiego zaufania, jak więksi dostawcy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Surfshark.

3. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN to niezwykle zorientowany na prywatność dostawca VPN z jurysdykcją offshore z siedzibą w niezależnym kraju na Karaibach. Ścisła polityka zerowych dzienników i niemonitorowany ruch sprawiają, że jest to solidny wybór. Dla tych, którzy chcą korzystać z VPN w celu uzyskania dostępu do treści z ograniczeniami geograficznymi, takich jak odblokowanie amerykańskiego Netflix poza Ameryką, ExpressVPN jest jednym z nielicznych, które nadal działają. Mają 3000 serwerów w 148 lokalizacjach w 94 krajach, omijają chińskie zapory i odblokowują Netflix bez żadnych kłopotów.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy odblokowują Netflix i inne serwisy streamingowe. Szybkie serwowanie przy minimalnej utracie prędkości. Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2. Wady Wysoki koszt dla użytkowników z miesiąca na miesiąc.

4. IPVanish

ipvanish

IPVanish to popularny dostawca VPN, który koncentruje się na szybkości i anonimowości. IPVanish oferuje politykę zerowych dzienników, brak monitorowania przepustowości i ponad 1300 serwerów w ponad 60 krajach.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. Prywatny dostęp do Internetu

PIA to kolejny dostawca z dobrą historią niezawodnych usług. PIA ma ścisłą politykę zerowych logów, nie monitoruje ani nie ogranicza ruchu torrentów i ma serwery dostępne w USA, Islandii i nie tylko.

6. SlickVPN

SlickVPN to skoncentrowany na bezpieczeństwie dostawca usług z zamaskowanym, niemonitorowanym ruchem, wieloma serwerami dostępnymi na całym świecie i solidną polityką zerowego dziennika.

Jak skonfigurować VPN

Konkurencja sprawiła, że ​​proces konfiguracji VPN stał się niezwykle prosty. Oprogramowanie, które pobierzesz od wybranego dostawcy sieci, zajmie się większością konfiguracji. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się i zacząć korzystać z internetu tak jak zawsze, tylko że teraz Twoje dane osobowe są zaszyfrowane i bezpieczne.

Zarejestruj się u wybranego dostawcy VPN. Pobierz oprogramowanie VPN dla każdego urządzenia, z którego korzystasz w Internecie. Zainstaluj i otwórz oprogramowanie lub aplikację. Zaloguj się, używając swoich poświadczeń VPN. Przeglądaj Internet i oglądaj filmy w normalny sposób.

W przypadku niektórych zadań, takich jak gry lub intensywne przesyłanie strumieniowe wideo, możesz tymczasowo wyłączyć VPN, aby zapewnić stałą prędkość. Zawsze pamiętaj o ponownym włączeniu go później.

POWIĄZANE CZYTANIE: Oto jak odblokować Netflix za pomocą VPN

Czy VPN chroni telefony komórkowe i inne urządzenia?

VPN może szyfrować dane przesyłane z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu, ale tylko wtedy, gdy korzystasz z oprogramowania usługi. Rejestracja w VPN i zainstalowanie oprogramowania na komputerze nie chroni automatycznie wszystkiego, co jest podłączone do sieci domowej. O ile dostawca VPN nie oferuje oprogramowania, które można dodać do routera, urządzenia łączące się przez Wi-Fi nadal będą wysyłać niezaszyfrowany ruch do usługodawcy internetowego.

Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, pobierz i zainstaluj aplikacje na każde używane urządzenie internetowe, w tym telefony komórkowe, laptopy, tablety i czytniki e-mail. Większość dostawców VPN oferuje łatwe w użyciu oprogramowanie na urządzenia z systemem iOS i Android dostępne na ich oficjalnej stronie internetowej. Jako dodatkowy bonus, Twoje urządzenia przenośne będą szyfrować ruch nawet wtedy, gdy korzystasz z sieci publicznej, dodając dodatkowa warstwa prywatności kiedy podróżujesz.

Sieć VPN, którą kontrolujesz

Jeśli myśl o wysyłaniu danych do strony trzeciej nadal nie pasuje, zawsze możesz utworzyć i hostować własną sieć VPN. Unikanie zewnętrznych dostawców ma wiele zalet, w szczególności pełne bezpieczeństwo szyfrowania całego ruchu internetowego, zanim opuści on Twój dom. Nie będziesz musiał martwić się o zasady prywatności VPN lub złamanie obietnic zerowych logów. Będziesz jednak potrzebować trochę wiedzy technicznej i odrobiny smaru, aby to zrobić.

Niektóre z najpopularniejszych metod konfigurowania osobistych sieci VPN obejmują OpenVPN i AutoVPN, a także serwer Linux wypożyczony od Amazon lub DigitalOcean. Koszt jest porównywalny z kosztem zewnętrznego dostawcy VPN, ale z dodatkowymi zabezpieczeniami i możliwością dostosowania.

Wniosek

Nie ma powodu, aby ufać Twojemu dostawcy usług internetowych, że Cię nie śledzi, więc naprawdę powinieneś używać VPN za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem. Poleciliśmy kilka z najbezpieczniejszych sieci VPN, z których każda ma szyfrowanie potrzebne do blokowania wszelkich form szpiegowania.

Jak czujesz się szpiegowanie ISP i rządu? Martwisz się, w jakim kierunku zmierzają prawa cyfrowe w Twoim kraju? Zostaw nam komentarz poniżej.