Jak korzystać z YouTube Music na komputerze z systemem Linux

YouTube Music to doskonała usługa. Niestety, nie ma oficjalnego klienta dla użytkowników Linuksa, który mógłby cieszyć się tą usługą. Na szczęście społeczność podjęła się stworzenia nieoficjalnej aplikacji YouTube Music. Oto jak go używać w swoim systemie.

Instalowanie Muzyki YouTube w systemie Linux

YouTube Music nie jest oficjalnie dostępny w systemie Linux. Istnieje jednak aplikacja społecznościowa dla YouTube Music, która działa dobrze. Aby aplikacja działała, musisz otworzyć okno terminala na pulpicie systemu Linux.

Aby uruchomić terminal Linux na pulpicie, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub otwórz menu aplikacji na komputerze, wyszukaj „Terminal” i otwórz aplikację w ten sposób.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, można rozpocząć instalację YouTube Music. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Ubuntu

Aby zainstalować aplikację YouTube Music w systemie Ubuntu, wymagany jest pakiet DEB. Korzystając z poniższego polecenia pobierania wget, pobierz najnowszą wersję pakietu DEB.

wget https://github.com/th-ch/youtube-music/releases/download/v1.13.0/youtube-music_1.13.0_amd64.deb

Pobieranie powinno być szybkie, ponieważ plik jest mały. Po zakończeniu pobierania użyj apt install polecenie, aby skonfigurować pakiet YouTube Music DEB na Ubuntu.

sudo apt install ./youtube-music_1.13.0_amd64.deb

Debiana

Czy używasz systemu Debian Linux i potrzebujesz najnowszej nieoficjalnej aplikacji YouTube Music działającej na swoim komputerze? Będziesz musiał pobrać najnowszą wersję pakietu DEB ze strony dewelopera GitHub.

Aby pobrać pakiet YouTube Music DEB na swój komputer w systemie Debian, użyj następującego polecenia pobierania wget.

wget https://github.com/th-ch/youtube-music/releases/download/v1.13.0/youtube-music_1.13.0_amd64.deb

Po pobraniu pakietu DEB na komputer można rozpocząć instalację. Za pomocą polecenia dpkg skonfiguruj YouTube Music w systemie Debian Linux.

sudo dpkg -i youtube-music_1.13.0_amd64.deb

Po zainstalowaniu DEB może być konieczne naprawienie wszelkich problemów z zależnościami, które wystąpiły podczas instalacji. Aby rozwiązać te problemy, uruchom apt-get install -f polecenie.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Możliwe jest zainstalowanie nieoficjalnej aplikacji YouTube Music na Arch Linux. Jednak nie ma pakietu Pacman. Zamiast tego musisz zainstalować go z AUR za pomocą aplikacji Trizen.

Aby skonfigurować pomocnika Trizen AUR na komputerze, użyj następujących poleceń terminala. Trizen pomoże Ci zautomatyzować instalację YouTube Music, dzięki czemu nie musisz robić wszystkiego ręcznie.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Po skonfigurowaniu aplikacji Trizen użyj jej do zainstalowania aplikacji YouTube Music na komputerze za pomocą polecenia trizen -S.

trizen -S youtubemusic-bin

Fedora

Jeśli używasz Fedory Linux, możesz pobrać najnowszą wersję YouTube Music na swój komputer, pobierając najnowszy pakiet RPM. Aby pobrać aplikację, użyj następującego polecenia pobierania wget.

wget https://github.com/th-ch/youtube-music/releases/download/v1.13.0/youtube-music-1.13.0.x86_64.rpm

Po pobraniu pliku pakietu RPM zainstaluj go za pomocą polecenia dnf install.

sudo dnf install youtube-music-1.13.0.x86_64.rpm

OpenSUSE

Jeśli używasz OpenSUSE Linux, najlepszym sposobem na zainstalowanie aplikacji YouTube Music jest pobranie pakietu RPM na komputer. Używając poniższego polecenia wget, pobierz pakiet.

wget https://github.com/th-ch/youtube-music/releases/download/v1.13.0/youtube-music-1.13.0.x86_64.rpm

Po pobraniu pakietu na komputer zainstaluj go w systemie za pomocą polecenia zypper install.

sudo zypper install youtube-music-1.13.0.x86_64.rpm

Jak korzystać z YouTube Music na komputerze z systemem Linux

Aby korzystać z YouTube Music na komputerze z systemem Linux, wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Uruchom YouTube Music na komputerze za pomocą menu aplikacji. Gdy aplikacja YouTube Music jest otwarta, znajdź przycisk „Zaloguj się” u góry strony i kliknij go myszą.

Krok 2: Strona kont Google pojawi się po kliknięciu przycisku „Zaloguj się”. Za pomocą klawiatury wprowadź adres e-mail dołączony do Twojego konta Google. Następnie kliknij niebieski przycisk „Dalej”.

Krok 3: Po wprowadzeniu adresu e-mail konta Google zostaniesz poproszony o podanie hasła do konta Google. Zrób tak. Następnie naciśnij przycisk, aby zalogować się na swoje konto.

Krok 4: Gdy zalogujesz się na swoje konto Google, aplikacja YouTube Music załaduje Twoje preferencje muzyczne. Stąd wybierz utwór na ekranie głównym, aby rozpocząć słuchanie.

Nie chcesz słuchać muzyki na stronie głównej? Kliknij przycisk „Odkrywaj”, aby znaleźć nową muzykę do słuchania w YouTube Music. Wybierz przycisk „Biblioteka”, aby wyświetlić swoją bibliotekę YouTube Music, lub kliknij ikonę lupy, aby wyszukać coś, czego wolisz słuchać.