Jak korzystać ze skryptów w Robloxie

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy ludzie odnoszą się do „skryptów”, zwykle mają na myśli jedną z dwóch nieco różnych koncepcji. Pierwszym i zwykle bardziej nieszkodliwym znaczeniem skryptów jest użycie instrukcji kodowania do stworzenia gry Roblox. Jednak druga, zwykle bardziej popularna wśród młodszych użytkowników, wykorzystuje skrypty, aby uzyskać nieuczciwą przewagę w grze. Zwykle dzieje się to poprzez wstrzyknięcie kodu, który zmienia możliwości twojej postaci.

W tym artykule wyjaśnimy niektóre podstawy skryptowania Roblox, niezależnie od tego, czy chcesz ich używać do budowania, czy rozkładania gier. Uważaj jednak, że nie wszystkie skrypty są sobie równe, a używanie niektórych skryptów jest karane surowymi środkami.

Czym są skrypty Roblox?

Mówiąc najprościej, skrypty Roblox to części kodu, które informują silnik gry, co ma zrobić z określonym obiektem lub informacją. Roblox używa zmodyfikowanej wersji LUA, jednego z bardziej popularnych języków kodowania i skryptowania. LUA jest nieco prostszy niż większość języków kodowania, ale ma wystarczająco dużo funkcji i możliwości, aby tworzyć złożone gry, biorąc pod uwagę, że programista zna tajniki skryptów.

Skrypty LUA również korzystają z kompatybilności z różnymi programami i innymi językami programowania, co daje im przewagę podczas wstrzykiwania fragmentu kodu do istniejącego oprogramowania.

W zależności od tego, jak chcesz używać skryptów, te dwa typy skryptów mogą się znacznie różnić.

Skrypty „hackujące” lub „oszukujące” najczęściej obracają się wokół zmiany danych po stronie klienta. Daje użytkownikowi wykonującemu te skrypty inne opcje, informacje i stany w porównaniu z innymi graczami.

Ten typ skryptu Roblox zwykle znajduje się w repozytoriach internetowych, a użytkownicy mogą je pobrać, zwykle płacąc współtwórcy, na swoje urządzenie. Skrypty hakerskie wymagają do działania wstrzykiwacza skryptów. Programy te umożliwiają uruchomienie kodu w kliencie, pełniąc swoją funkcję w grze.

  Jak sprawdzić, które aplikacje są zoptymalizowane dla komputerów Mac M1

Z drugiej strony, jeśli tworzysz grę, będziesz głównie używać skryptów obejmujących cały serwer lub modułowych, aby zapewnić każdemu graczowi takie same wrażenia z gry i umożliwić im komunikowanie się i spotykanie się w grze. Studio Roblox pozwala na stosunkowo proste zarządzanie skryptami, przechowywanie i edycję.

Jak korzystać ze skryptów Roblox

Jeśli chcesz użyć skryptu hakerskiego, musisz zrozumieć, że skrypty na ogół nie są całkowicie bezpieczne w użyciu. Wszystkie pobrane obce skrypty wywołają ostrzeżenia antywirusowe, ponieważ zostaną odczytane jako szkodliwe obiekty.

Ponadto wstrzykiwacze skryptów (programy, które uruchamiają skrypty) również liczą się jako oprogramowanie antywirusowe. Jeśli chcesz użyć konkretnego wstrzykiwacza skryptów, który znalazłeś sam, zbadaj go uważnie, aby upewnić się, że jest bezpieczny w użyciu na twoim komputerze. Niektóre programy przedstawiają się jako bezpieczne wstrzykiwacze skryptów dla Roblox, ale w rzeczywistości pobierają dane użytkownika i inne informacje z urządzenia do lokalizacji zewnętrznych.

Teraz, gdy zostałeś odpowiednio ostrzeżony o potencjalnych zagrożeniach związanych ze skryptami Roblox, jest jeszcze jedna rzecz do omówienia.

Skryptowanie jest uważane za przestępstwo, którego można zbanować w większości, jeśli nie we wszystkich, grach, a Roblox nie jest inny. Możesz łatwo stracić swoje konto, jeśli chcesz uzyskać nawet nieco nieuczciwą przewagę, która negatywnie wpływa na innych członków i graczy Roblox.

Niektóre osoby używają alternatywnych kont do testowania skryptów, ale nawet to może być ryzykowne w przypadku banów na cały adres IP lub MAC, które administracja Roblox czasami rozdaje. W przypadku bardziej nieszkodliwych skryptów używanych w sytuacjach PvE ryzyko jest nieco zmniejszone, ale nadal istnieje.

Niektóre z najbardziej niezawodnych i najprostszych wstrzykiwaczy skryptów, jakie znaleźliśmy, to Synapse X i JJSploit (możesz je przeszukać online). Są również dostarczane z kilkoma skryptami ogólnego użytku, aby przetestować ich możliwości. Oto, co musisz zrobić, aby oszukiwać za pomocą skryptów w Roblox:

 • Wyłącz oprogramowanie antywirusowe. Jest to niezbędny krok, ponieważ wstrzykiwacze skryptów i skrypty zostaną wykryte jako wirusy lub szkodliwe elementy. Większość programów antywirusowych nie pozwala na ich pobranie.
 • Pobierz i zainstaluj wybrany przez siebie iniektor skryptu. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w procesie instalacji.
 • Jeśli chcesz więcej niż podstawowe kody, które niektóre z tych wtryskiwaczy mają w swojej bibliotece, musisz je znaleźć online. Istnieje kilka solidnych opcji do wyboru, a witryny takie jak tsunamicheats.com, freerobloxscripts.com lub rscripts.net są ogólnie popularne i bezpieczne.
 • Nie wszystkie skrypty działają we wszystkich grach Roblox. Jeśli chcesz znaleźć konkretny skrypt do użycia, musisz sprawdzić, która gra Roblox dla niego działa i który wstrzykiwacz skryptów może go uruchomić.
 • Pobierz skrypt i uruchom iniektor skryptu.
 • Skorzystaj z samouczka w iniektorze skryptów, aby załadować skrypt podczas uruchamiania odpowiedniej gry Roblox.
 • Nie zapomnij włączyć antywirusa, gdy skończysz.
 •   5 narzędzi, które pozwalają stworzyć bezpłatne logo

  Czy skrypty mogą być używane w Roblox Mobile?

  Niestety, mobilna wersja Roblox ma wiele ograniczeń wprowadzonych, aby umożliwić prawidłowe działanie gier na urządzeniach bez dużej mocy obliczeniowej. Dodatkowo skrypty zwykle wymagają od użytkownika zrootowania telefonu.

  Rootowanie to proces włączania funkcji programistycznych w telefonie, co pozwala użytkownikowi na znacznie większą kontrolę nad systemem i aplikacjami niż przeciętnie. Jeśli jednak popełnisz błąd w procesie rootowania lub zmienisz coś niezbędnego do działania systemu, możesz nieodwracalnie zepsuć urządzenie.

  Dodatkowo rootowanie i skrypty są najczęściej zarezerwowane tylko dla systemu Android, ponieważ iOS ma więcej ograniczeń i zabezpieczeń.

  Jednym z popularniejszych narzędzi skryptowych do gier mobilnych, które działa na Robloxie, jest Game Guardian. Zachowuje się podobnie jak wstrzykiwacz skryptów na PC, ale musisz pobrać każdy skrypt, którego chcesz użyć w telefonie, ponieważ nie ma gotowej biblioteki.

  Game Guardian nie jest dostępny w sklepie Google Play, więc musisz pobrać jego pakiet APK i uruchomić go w folderze Pobrane jako plik wykonywalny (podobnie jak pobierasz i instalujesz programy na komputerze). Game Guardian musi mieć dostęp do roota, aby działać, więc musisz postępować zgodnie z instrukcjami, jak zrootować telefon, jeśli chcesz uruchamiać za jego pośrednictwem skrypty dla dowolnej gry.

    Portrety Tarcza zegarka nie działa na Apple Watch? Oto poprawka!

  Po tym proces jest stosunkowo prosty, choć nieco utrudniony przez brak konfiguracji klawiatury i myszy, co sprawia, że ​​przenoszenie plików i kopiowanie tekstu jest bardziej czasochłonne.

  Jak korzystać ze skryptów w Roblox Studio

  Roblox Studio można uznać za oddzielną, kreatywną część Roblox, w której tworzysz gry, aby inni członkowie mogli się nimi cieszyć. Uruchamianie skryptów w Roblox Studio jest zachęcane do lepszej estetyki i wydajności dzięki znaczącemu systemowi progresji i rozgrywce.

  Niestety, pełny zakres kodowania LUA i sposób tworzenia skryptu od podstaw wykracza poza ten samouczek. Jeśli chcesz nauczyć się kodować w LUA i Roblox, istnieje kilka świetnych samouczków stworzonych i utrzymywanych przez fanów. Możesz skorzystać z wiki społeczności Roblox lub obejrzeć kilka samouczków wideo, aby zacząć.

  Jeśli chcesz po prostu umieścić kilka skryptów w Roblox Studio, możesz to zrobić na kilka sposobów. Jednak najprostszym sposobem jest po prostu skopiowanie zawartości skryptu do gry:

 • Otwórz Eksplorator Roblox Studio.
 • Najedź kursorem na „ServerScriptServer”, aby wyświetlić ikonę „+”. Kliknij ikonę.
 • Wybierz „Skrypt”.
 • Eksplorator pokaże nowy wpis skryptu. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie naciśnij „Zmień nazwę”, aby zmienić nazwę według własnego uznania.
 • Utworzenie nowego skryptu natychmiast pokazuje jego Edytor skryptów w Studio. Zakładka będzie miała nazwę twojego skryptu (zaktualizowaną, gdy zmienisz jego nazwę).
 • Wyczyść jego zawartość i skopiuj skrypt, którego chcesz użyć.
 • W razie potrzeby wprowadź niezbędne zmiany i postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez twórcę skryptu, aby połączyć go z twoją grą.
 • Wzmocnij Robloxa za pomocą skryptów

  Skrypty są niezbędne, jeśli chcesz poczynić postępy jako początkujący projektant gier Roblox, ale stworzenie naprawdę fantastycznej gry zajmie dużo czasu i wysiłku. Jeśli używasz skryptów, aby dać sobie przewagę w grach innych osób, rozważ dokładnie konsekwencje swoich działań, zanim wykonasz ruch.

  Jakich skryptów lubisz używać w Robloxie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x