Jak zmienić lokalizację na Chromebooku

Udostępnij teraz w social media:

Zastrzeżenie: Niektóre strony w tej witrynie mogą zawierać link partnerski. Nie wpływa to w żaden sposób na nasz artykuł redakcyjny.

Stwierdzenie, że treści online, które chcesz oglądać, są niedostępne w Twoim regionie, może być frustrujące. Ale na szczęście, jeśli używasz Chromebooka, możesz łatwo zmienić swoją wirtualną lokalizację, aby uzyskać dostęp do prawie dowolnej zawartości. Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Ten przewodnik zawiera instrukcje zmiany lokalizacji na Chromebooku za pomocą aplikacji wirtualnej sieci prywatnej (VPN) lub rozszerzenia przeglądarki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak podłączyć Chromebooka do serwera w dowolnym regionie i uzyskać dostęp do żądanych treści.

Jak zmienić lokalizację na Chromebooku z aplikacją na Androida

Najłatwiejszym sposobem zmiany wirtualnej lokalizacji na Chromebooku jest skorzystanie z VPN. Nawet jeśli nie chcesz zmieniać swojej lokalizacji, korzystanie z VPN nigdy nie jest złym pomysłem, aby zapewnić bezpieczniejsze przeglądanie i przesyłanie strumieniowe. Aby zainstalować VPN na swoim Chromebooku, wykonaj poniższe czynności:

  Jak zainstalować Homebrew na podsystemie Windows dla systemu Linux na Windows 10

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

 • Odwiedź ExpressVPN i zarejestruj się, aby uzyskać pożądany plan. Utworzysz login w ramach procesu rejestracji.
 • Na Chromebooku uruchom aplikację Sklep Google Play (wielokolorowy trójkąt na białym tle).
 • Wpisz „ExpressVPN” w pasku wyszukiwania, a następnie kliknij ikonę lupy.
 • Gdy znajdziesz ExpressVPN, kliknij „Zainstaluj”, a następnie „Otwórz”.
 • W aplikacji kliknij „Zaloguj się” i wprowadź adres e-mail oraz hasło użyte do rejestracji na stronie ExpressVPN. Ponownie kliknij „Zaloguj się”.
 • Nadaj aplikacji niezbędne uprawnienia, klikając „OK”.
 • Po skonfigurowaniu aplikacji zobaczysz duży przycisk zasilania na głównym pulpicie nawigacyjnym. Rozwiń menu rozwijane pod przyciskiem zasilania i wybierz żądaną lokalizację serwera.
 • Kliknij przycisk zasilania, aby połączyć się z wybranym serwerem. Gdy przycisk zasilania zmieni kolor na zielony, Twoja sieć VPN jest skonfigurowana.
 • Jak zmienić lokalizację na Chromebooku z rozszerzeniem Chrome

  Oprócz zainstalowania aplikacji ExpressVPN, możesz uzyskać rozszerzenie Chrome, które służy jako pilot do aplikacji ExpressVPN i rozwiązuje luki w prywatności w przeglądarce. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

    Jak stworzyć nowy szablon w Notion
 • Odwiedź ExpressVPN i zarejestruj się, aby uzyskać pożądany plan. Utworzysz login w ramach procesu rejestracji. Nie możesz korzystać z rozszerzenia do Chrome bez zainstalowania aplikacji.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w poprzedniej sekcji, aby skonfigurować ExpressVPN na swoim Chromebooku.
 • Otwórz przeglądarkę Chrome i kliknij „Pobierz rozszerzenie” na tej stronie.
 • Po przesłaniu rozszerzenia kliknij jego ikonę u góry ekranu, a następnie kliknij przycisk zasilania, aby połączyć się z VPN.
 • Często zadawane pytania

  W tej sekcji odpowiemy na popularne pytania związane z korzystaniem z VPN.

  Dlaczego warto korzystać z VPN?

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

  VPN umożliwia wirtualne łączenie się ze zdalną lokalizacją, umożliwiając dostęp do treści niedostępnych w Twoim regionie. Maskuje Twoją prawdziwą lokalizację, a także zabezpiecza Twoją sieć, ukrywając Twoją aktywność online przed osobami trzecimi. Ponadto niektórzy dostawcy Internetu spowalniają połączenie, gdy zużyjesz określoną ilość danych w danym okresie. VPN pomaga zapobiegać dławieniu danych, ponieważ Twój dostawca nie będzie w stanie zidentyfikować Twojego urządzenia.

  Uzyskaj to, co najlepsze z VPN

  Teraz, po zainstalowaniu VPN na swoim Chromebooku, możesz wyświetlać prawie każdą zawartość, niezależnie od lokalizacji. Ale VPN zapewnia więcej korzyści niż tylko wirtualna zmiana lokalizacji. Zapewnia również bezpieczeństwo prywatnych danych i zapobiega dławieniu danych. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, czy go potrzebujesz, zarejestruj się w bezpłatnej wersji próbnej ExpressVPN i sam sprawdź wszystkie korzyści.

    Jak wyłączyć dynamiczne wiadomości e-mail w Gmailu

  Po dowiedzeniu się, jak zmienić lokalizację na Chromebooku, jakie treści lub usługi chcesz, aby były dostępne w Stanach Zjednoczonych? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

  x