Jak zmienić lokalizację w Discord

Zastrzeżenie: Niektóre strony w tej witrynie mogą zawierać link partnerski. Nie wpływa to w żaden sposób na nasz artykuł redakcyjny.

Jeśli masz problemy z komunikacją głosową w Discord, proces zmiany regionu lub lokalizacji może złagodzić ten problem. Kiedy po raz pierwszy tworzysz konto Discord, Discord może automatycznie wybrać najbliższy serwer głosowy, aby uzyskać najlepszą wydajność; jednak Discord nie zawsze wybiera dla Ciebie najlepszy serwer.

Na szczęście użytkownicy mogą dowolnie zmieniać serwery według własnego uznania, bawiąc się różnymi ustawieniami, aż znajdą najlepsze opcje. Aktualizacja lokalizacji pozwala użytkownikom dostosować ich ustawienia w celu optymalizacji ich doświadczenia na platformie.

Jednak, chociaż jest to możliwe, nie zawsze jest jasne, w jaki sposób możesz ręcznie zmienić lokalizację serwera w Discord.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Nie martw się jednak. Jeśli nie masz pewności, jak zmienić swoją lokalizację w Discord, pokażemy Ci, jak możesz to zmienić w zaledwie kilku krokach.

Jak zmienić region na Discord

Zmiana serwera głosowego jest niezbędna, ponieważ im bliżej serwera jesteś fizycznie, tym mniejsze opóźnienia. Im mniejsze masz opóźnienie, tym lepsze połączenie będziesz mieć. Poprawia to wszystko, od czasu odpowiedzi po jakość głosu. Jeśli masz problemy w jednym z tych obszarów lub po prostu chcesz poeksperymentować, proces jest szybki.

Otwórz Discord i zaloguj się na swoje konto. Następnie wybierz serwer w lewej kolumnie, na którym chcesz zmienić serwer głosowy.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Pamiętaj, aby zmienić serwer, musisz być właścicielem serwera lub mieć rolę na serwerze, na którym masz włączone uprawnienia własnego serwera menedżera. Jeśli którekolwiek z tych warunków jest prawdziwe, możemy zmienić ustawienia lokalizacji serwera głosowego.

Najpierw kliknij strzałkę w dół, aby otworzyć opcje serwera.

Następnie kliknij opcję, która mówi Ustawienia serwera.

Kliknij „Zmień”

Teraz w sekcji, która mówi Region serwera, naciśnij przycisk z napisem Zmień. Powinien być bliżej prawej strony okna aplikacji.

Na koniec wybierz lokalizację, która Twoim zdaniem byłaby najbliższa Twojej fizycznej lokalizacji. W moim przypadku byłby to „Wschód Stanów Zjednoczonych”. Ale jeśli mieszkasz w Kalifornii lub stanie Waszyngton, lepiej byłoby wybrać zachodnie stany USA.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Po prostu wybierz to, co uważasz za najbliższe. Jeśli jeden okaże się wolniejszy od drugiego, zawsze możesz wejść, ponownie zmienić lokalizację serwera i sprawdzić, czy twoje opóźnienie się poprawi.

Kliknij jedną z lokalizacji serwera głosowego, aby zapisać zmiany. Jedną z fajnych rzeczy w Discord jest to, że po zmianie serwera nastąpi mniej niż sekunda zakłóceń głosu. To powiedziawszy, zmiana serwera nie zrujnuje trwających obecnie rozmów.

Nie widzisz opcji ustawień serwera?

Jeśli próbujesz zmienić swoją lokalizację, ale nie widzisz opcji Ustawienia serwera, prawdopodobnie nie masz uprawnień dostępu do tych ustawień. Zamiast powyższego menu zobaczysz to:

Zakładając, że opóźnienie lub jakość głosu są naprawdę okropne, skontaktuj się z administratorami serwera i poproś ich o włączenie dla Ciebie roli „Zarządzaj serwerem”. Gdy to zrobią, możesz przejść do aktualizacji swojej lokalizacji na ich serwerze.

Administratorzy i właściciele serwerów mogą następnie odwołać rolę po wprowadzeniu zmiany, jeśli tak zdecydują.

Skonfiguruj lokalizację na nowym serwerze

Jeśli planujesz skonfigurować nowy serwer na Discord, aplikacja ułatwia wybór najbardziej optymalnej lokalizacji serwera głosowego dla Twojego serwera od samego początku.

Aby rozpocząć, naciśnij przycisk „+” w lewej kolumnie nawigacji serwera. Gdy pojawi się opcja, naciśnij przycisk Utwórz serwer.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o nazwanie serwera, a następnie wybierz Region serwera. Naciśnij przycisk z napisem Zmień, a będziesz mógł wybrać z listy regionów serwera głosowego, tak jak to zrobiliśmy powyżej. Kliknij region, który byłby najbardziej optymalny, a zmiany zostaną automatycznie zapisane.

Na koniec naciśnij przycisk Utwórz. Zaproś znajomych, zobacz, jak działa serwer głosowy, a jeśli opóźnienie jest trochę wysokie, zawsze możesz ponownie zmienić lokalizację serwera głosowego, wykonując wcześniejsze kroki.

Jak zmienić wyświetlanie czasu/czasu na Discord?

Discord wykorzystuje czas systemowy do aktualizacji czasu w aplikacji. Aby zmienić czas w Discords, musisz zmienić czas na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym. Przejdź do ustawień i zmień tam czas.

W rzeczywistości nie można ręcznie zmienić wyświetlania czasu na Discord, ale istnieje sposób na obejście tego dziwnego błędu dostosowywania.

Aby zmienić czas na wyświetlanie czasu 24-godzinnego, musisz zmienić język lub lokalizację swojego Discorda. Można to zrobić w ustawieniach i nie jest to automatycznie aktualizowane przez aplikację. Na przykład Japonia używa 24-godzinnego wyświetlania czasu. Zmiana lokalizacji na Japonię automatycznie zmieni Twój zegar 12-godzinny na 24-godzinny. Aby to zmienić z powrotem, wybierz Kanadę, Amerykę lub dowolną lokalizację z 12-godzinnym wyświetlaczem czasu.

Zmiana sposobu wyświetlania daty z DD/MM/RRRR na MM/DD/RRRR lub odwrotnie wymaga zrobienia tego samego. MM/DD/RRRR jest używany w zasadzie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale ustawienie języka na angielski automatycznie spowoduje, że miesiąc pojawi się przed datą. Zmiana języka na hiszpański to naprawi.

Rozwiązywanie problemów z dźwiękiem

Większość użytkowników twierdzi, że zmiana lokalizacji w Discord pomaga złagodzić opóźnienia w jakości dźwięku. W związku z tym nawet najmniejsze opóźnienie może całkowicie zrujnować wrażenia z gry. Powodem, dla którego tak bardzo kochamy Discord, jest to, że ma najlepszą jakość dla graczy.

Co możesz zrobić, jeśli masz problemy z dźwiękiem, a zmiana regionu nie pomaga?

Oprócz ponownego uruchomienia Discorda i sprawdzenia połączeń sprzętowych, możesz przejść do ustawień serwera i przeprowadzić test mikrofonu. Kliknięcie opcji „Głos i wideo” po lewej stronie ustawień Discord pomoże ci zawęzić problem.

Niektórzy użytkownicy uznali za przydatne przełączenie w tryb zgodności podczas korzystania z systemu Windows 7. Po ostatnich aktualizacjach wiele osób stwierdziło, że ich dźwięk ma opóźnienie i wydaje się, że się zmienia, te błędy są zwykle rozwiązywane za pomocą nowych aktualizacji.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na inne pytania, które często otrzymujemy w związku z Discordem.

Czy Discord pokazuje Twoją lokalizację?

Nie, Discord nie podaje innym Twojej lokalizacji. Kilku użytkowników skarżyło się, że inny użytkownik zna ich lokalizację, więc warto wspomnieć, że chociaż Discord nie podaje Twojej lokalizacji, istnieje kilka sposobów na jej odkrycie.

Poza oczywistością; informowanie kogoś, gdzie mieszkasz, jeśli używasz tej samej nazwy użytkownika na Discordzie, której używasz w innych usługach (np. media społecznościowe, tag gracza itp.), wtedy inny użytkownik może wywnioskować, gdzie mieszkasz.

Krążą również pogłoski, że wysłanie komuś obrazu spowoduje wysłanie Twojej lokalizacji w Discord. Na podstawie naszych testów jest to nieprawda. Aby jeszcze bardziej obalić tę teorię, w Discord nie ma żadnych ustawień, które pozwoliłyby nam wyłączyć tę funkcję i nie jest to określone w Polityce prywatności (dlatego Discord miałby duże kłopoty, gdyby wysyłał Twoją lokalizację innym bez Twojej zgody). Jednak nie jest poza zakresem rzeczywistości, że ktoś mógłby użyć Discord do wyłudzenia informacji o Twojej lokalizacji i innych informacji, wysyłając linki i obrazy.

Zmieniłem lokalizację, ale nadal mam problemy z jakością dźwięku. Co mogę zrobić?

Jeśli zmieniłeś lokalizację, a problemy z dźwiękiem nadal występują, musisz wykonać drobne rozwiązywanie problemów, aby go zlokalizować:

  • Zmień urządzenia
  • Zmień zestawy słuchawkowe
  • Zmień połączenie internetowe (z Wi-Fi na komórkowe i odwrotnie)
  • Upewnij się, że Discord jest aktualny
  • Używaj przeglądarki internetowej zamiast aplikacji lub klienta stacjonarnego
  • Użyj sekcji Głos i wideo w Ustawieniach, aby włączyć lub wyłączyć czułość dźwięku i metody wprowadzania

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć problemy z dźwiękiem, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z Discordem, ale raczej z urządzeniami peryferyjnymi, których używasz. Wypróbowanie różnych rzeczy z powyższej listy powinno zawęzić winowajcę i doprowadzić do działającego rozwiązania.