Jak łatwo włączyć / wyłączyć zaplanowane zadania w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Często sugerowaliśmy użycie zaplanowanego zadania do wykonania prostych, rutynowych czynności w systemie Windows 10. Windows 10 ma bogaty w funkcje harmonogram zadań, którego można używać do tworzenia zadań wyzwalanych przez szeroki zestaw zdarzeń, które z kolei mogą wykonywać różnorodność działań. Harmonogram zadań jest świetny, ale jeśli potrzebujesz kompleksowego spojrzenia na zaplanowane zadania systemu Windows 10, aplikacja jest nieco niechlujna. Jeśli potrzebujesz łatwego sposobu włączania / wyłączania zaplanowanych zadań w systemie Windows 10, możesz wypróbować bezpłatne narzędzie Nirsoft o nazwie TaskSchedulerView.

Włącz / wyłącz zaplanowane zadania

Ściągnij i uruchom TaskSchedulerView.

Po uruchomieniu aplikacji od razu zobaczysz, dlaczego warto ją mieć. Aplikacja umożliwia przeglądanie w jednym oknie wszystkich aktualnie skonfigurowanych zadań w systemie. Dla każdego zadania wyświetla jego stan, datę ostatniego uruchomienia, wyzwalacze, harmonogram uruchamiania, które pliki są wykonywane po uruchomieniu zadania, autora zadania, jego opis i wiele więcej.

  Jak znaleźć aplikacje korzystające z większości pamięci RAM w systemie Windows 10

Aplikacja w zasadzie pozwala na przeglądanie każdego atrybutu zadania na jednym ekranie. Możesz sortować zadania według dowolnej kolumny, co ułatwia znalezienie konkretnego zadania.

Aby włączyć / wyłączyć zaplanowane zadania, wybierz zadanie i kliknij mały czerwony przycisk na pasku narzędzi aplikacji. W przypadku niektórych zadań, na przykład tych, które zostały utworzone przez system Windows w celu wykonania podstawowych zadań konserwacyjnych, do ich wyłączenia będą potrzebne uprawnienia administratora. Podobnie, aby uruchomić zadanie, musisz je zaznaczyć i kliknąć zielony przycisk na pasku narzędzi aplikacji.

TaskSchedulerView jest w większości prosty, jednak można go również używać do łączenia się z systemem zdalnym oraz przeglądania i włączania / wyłączania zaplanowanych zadań. Domyślna aplikacja do planowania zadań w systemie Windows 10 nie koncentruje się zbytnio na ułatwianiu ich znalezienia. Interfejs użytkownika nie zmienił się zbytnio przez lata, więc otrzymujesz mniej więcej tę samą aplikację, co w systemie Windows 7. Nawet kolumna Akcje jest trochę bałaganiarska.

  Jak znaleźć lokalizację folderu startowego systemu Windows 10?

TaskSchedulerView nie dodaje żadnych nowych informacji do listy zadań, które wyświetla. Jeśli masz czas i cierpliwość, aby przejrzeć całą bibliotekę, możesz wyszukać każdą kolumnę i informacje wymienione pod nią w aplikacji Harmonogram zadań. Jest to po prostu niesamowicie żmudne, a opcje sortowania w domyślnej aplikacji nie spełniają tego, co ma do zaoferowania TaskSchedulerView.

x