Jak nagrać obraz dysku na kartę SD w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

USB stały się popularnym urządzeniem do instalowania dowolnego systemu operacyjnego. Są dość łatwe do przenoszenia, każdy komputer ma co najmniej jeden port USB, są dostępne w dużych konfiguracjach w niskiej cenie, a napędy optyczne prawie zniknęły z komputerów, więc naprawdę nie ma dużego wyboru.

Przekonasz się, że istnieje wiele, wiele aplikacji, które mogą nagrać dysk na dysk USB. Narzędzia zapasowe w systemie Windows 10 nie obsługują jeszcze nagrywania na USB, ale dajmy mu dziesięć lat i na pewno nadrobią zaległości. Nagrywanie obrazu płyty na USB jest dość łatwe, ale jeśli chcesz nagrać obraz płyty na kartę SD, okaże się, że niektóre z najlepszych aplikacji go nie obsługują. Oto, jak możesz nagrać obraz płyty na kartę SD.

Nagraj obraz płyty na kartę SD

Niezawodnym narzędziem do nagrywania obrazów dysków jest Etcher. Obsługuje nagrywanie na wszelkiego rodzaju urządzenia pamięci masowej i działa na komputerach Mac, Windows i Linux. Jest również darmowy i łatwy w użyciu. Pobierz to, zainstaluj go i uruchom aplikację.

Upewnij się, że masz obraz płyty gotowy do nagrania i włóż kartę SD do komputera / laptopa.

Etcher zwykle automatycznie wybiera pierwsze wykryte urządzenie do nagrywania, więc może automatycznie wykryć kartę SD. Jeśli tak się nie stanie lub wykryje inne urządzenie, kliknij opcję Zmień pod nazwą urządzenia i wybierz kartę SD.

  Jak zatrzymać przywracanie aplikacji podczas rozruchu w systemie Windows 10

Następnie wybierz obraz dysku, który chcesz na nim nagrać, a następnie kliknij Flash. Etcher poinformuje Cię, kiedy proces się zakończy i możesz użyć karty SD, aby zainstalować wszystko, co na niej nagrałeś.

Karty SD jako urządzenia rozruchowe

Możesz nagrać prawie wszystko na kartę SD za pomocą Etchera, ale niekoniecznie możesz użyć karty SD jako urządzenia rozruchowego dla wszelkiego rodzaju urządzeń. Istnieją wybrane urządzenia, które pozwalają na użycie go jako urządzenia rozruchowego, a laptop / komputer nie jest jednym z nich. Etcher pozwoli ci nagrać ISO systemu Windows 10 na kartę SD, ale sama karta nie pojawi się jako urządzenie, z którego można uruchomić system BIOS, i nie można nic z tym zrobić.

  Jak korzystać z kontrolera PS3 w systemie Windows 10

To od Ciebie zależy, czy karta SD ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wypalany na niej obraz. Przestrzeń równa rozmiarowi obrazu nie zawsze wystarcza. Sprawdź wymagania dotyczące pliku obrazu i upewnij się, że karta SD spełnia je wszystkie.

x