Jak nagrać rozmowę telefoniczną na swoim iPhonie

Apple jest dość surowe, jeśli chodzi o to, jakie aplikacje mogą robić na swojej platformie, i wyznacza sztywną linię nagrywania rozmów. Ale przy odrobinie hakera możesz nagrać rozmowę telefoniczną z iPhone’a. Oto jak.

Po pierwsze, poznaj lokalne przepisy

Zanim przejdziemy do tego, jak to zrobić, ważne jest, aby zrozumieć, czy nagrywanie rozmowy telefonicznej jest legalne. Bardzo krótka wersja jest taka, że ​​jeśli jesteś aktywnym uczestnikiem połączenia, masz dużą szansę, że jest to legalne. Jeśli nie, to prawie na pewno nielegalne. Nieco dłuższa wersja jest taka, że ​​temat obejmuje różne przepisy stanowe i federalne. Aby jeszcze bardziej zabłocić wody, przepisy te różnią się w zależności od kraju. Jest dość obszerna lista w Wikipedii, ale tak jak w przypadku wszystkiego na Wikipedii, znajdź drugie źródło lokalnych przepisów. Rev, firma, o której będziemy mówić poniżej, również ma znakomitą post na blogu w temacie.

Sprowadza się do dwóch rodzajów zgody: jednostronnej i dwustronnej (co jest trochę mylące). Zgoda jednej strony oznacza, że ​​możesz nagrywać rozmowę tak długo, jak trwa to połączenie. Większość stanów USA, statut federalny i większość innych krajów wymaga zgody jednej strony. Zgoda dwóch stron oznacza, że ​​wszyscy uczestnicy rozmowy muszą zatwierdzić nagranie, niezależnie od tego, czy są to dwie osoby, trzy osoby czy więcej. Jest kilka stanów USA i kilka krajów, które wymagają zgody dwóch stron. Ponownie – zapoznaj się z lokalnymi przepisami.

Kara za nieprzestrzeganie prawa jest różna, od postępowania cywilnego po postępowanie karne. W razie wątpliwości wyraźnie zaznacz na początku rozmowy, że jest ona nagrywana i poproś wszystkich o potwierdzenie, że jest to w porządku.

Więc teraz, kiedy jesteśmy legalni, przejdźmy do tego. Istnieją dwie metody nagrywania rozmowy telefonicznej na telefonie iPhone: sprzęt lub oprogramowanie. Poniżej opiszemy opcje dla każdego z nich, od najprostszych do najbardziej złożonych.

Najprostsza opcja: zestaw głośnomówiący i dyktafon

Sprzętowe nagrywanie rozmów może być tak proste, jak przełączenie połączenia na tryb głośnomówiący i ustawienie dyktafonu cyfrowego obok telefonu. Plik Dyktafon Sony z serii ICD-PX jest wysoko ocenianą opcją na Amazon za 60 USD. Ma wbudowaną wtyczkę bbUSB, rozszerzenie MicroSD i zawiera mikrofon lavaliere na wypadek, gdybyś chciał nagrać kogoś twarzą w twarz.

Ale ta metoda działa z każdym dyktafonem. Wystarczy uzbroić go, aby nagrywać, przełączyć telefon na tryb głośnomówiący i nagrywać. Jeśli nigdy nie planujesz nadawać nagrania i jest to tylko osobiste notatki, ta opcja jest prawdopodobnie dla Ciebie. Jeśli jednak potrzebujesz wyższej jakości, sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane.

Opcja oprogramowania: nagrywanie rozmowy za pomocą Rev Call Recorder

Firma Apple nie zezwala aplikacjom na nagrywanie rozmów telefonicznych na Twoim urządzeniu. Istnieje jednak kilka aplikacji, które możesz pobrać, które umożliwią Ci nagrywanie za pośrednictwem trójstronnej rozmowy. Rozmowa jest kierowana przez serwery firmy, gdzie jest nagrywana. Jest to sprytne obejście, jeśli potrzebujesz czegoś bardziej wyrafinowanego niż rozmowa w trybie głośnomówiącym nagrana na dyktafonie, ale nie chcesz inwestować w specjalistyczny sprzęt do nagrywania.

Rev Call Recorder to wysoko oceniana usługa nagrywania rozmów (4,4 gwiazdki i prawie 2000 recenzji w momencie pisania tego tekstu). Jest to również bezpłatne, ale możesz zapłacić za opcjonalną usługę transkrypcji nagrania.

Zanim jednak przejdziemy do tego procesu, porozmawiajmy o firmie – skontaktowaliśmy się z Rev, aby porozmawiać o prywatności i bezpieczeństwie. Nagrania rozmów są przechowywane przez czas nieokreślony, dopóki ich nie usuniesz. Są one przechowywane w postaci zaszyfrowanej na serwerach Rev i nigdy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa danych (#KnockOnWood). Zagłębiając się w ich Polityka prywatności trochę, widzimy, że większość wykorzystania twoich nagrań przez firmę obraca się wokół usługi transkrypcji.

Istnieją tam inne przepisy dotyczące zgodności z prawem, przenoszenia działalności i tym podobnych. Technicznie rzecz biorąc, ponieważ transkrypcje rozmów są sprawdzane przez freelancerów, są one uważane za „strony trzecie”, ale to wszystko. Krótko mówiąc, możesz zaufać Rev w zakresie swoich nagrań mniej więcej tak samo, jak każdej innej usłudze z danymi. Jeśli to sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, opcje sprzętowe powyżej i poniżej są dla Ciebie lepszym wyborem.

Jak nagrać rozmowę wychodzącą z Rev

Aby nagrać połączenie wychodzące, uruchom aplikację Rev jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. Stuknij Rozpocznij nagrane połączenie> Połączenie wychodzące.

Naciśnij Rozpocznij nagrane połączenie w aplikacji Rev.

Wpisz numer telefonu, na który chcesz zadzwonić (lub wybierz go z kontaktów). Kliknij „Rozpocznij połączenie”.

Wpisz numer telefonu, a następnie naciśnij

Gdy to zrobisz po raz pierwszy, zobaczysz krótki samouczek, który przeprowadzi Cię przez proces nagrywania rozmowy wychodzącej. Naciśnij przycisk strzałki w prawym dolnym rogu, aby przejść przez samouczek, a następnie dotknij „Rozumiem! Przycisk Start.

Krok 1 samouczka dotyczący nagrywania rozmowy wychodzącej w aplikacji Rev. Krok 2 samouczka dotyczący nagrywania rozmowy wychodzącej w aplikacji Rev. Krok 3 samouczka dotyczący nagrywania rozmowy wychodzącej w aplikacji Rev.  Stuknij w

Kliknij „Zadzwoń”, aby zadzwonić na numer telefonu, na który nagrywano Rev. Po rozpoczęciu połączenia aplikacja wyświetli monit o połączenie się z numerem telefonu odbiorcy.

Kran

Gdy oba połączenia są już połączone, kliknij „Scal połączenia”.

Kran

Zostanie wysłane do Ciebie przypomnienie SMS-em z poleceniem scalenia połączeń. Od tego momentu rozmowa jest nagrywana i przechowywana na serwerach Rev.

Jak nagrać połączenie przychodzące

Nagrywanie połączenia przychodzącego jest nieco łatwiejsze. Najpierw odbierz połączenie w normalny sposób, a następnie naciśnij przycisk Początek na telefonie, aby powrócić do ekranu głównego.

Odbierz połączenie, a następnie naciśnij przycisk Początek.

Otwórz aplikację Rev Call Recorder.

Otwórz aplikację Rev Call Recorder.

Dotknij opcji Rozpocznij nagrane połączenie> Połączenie przychodzące.

Kran

Wybierz „Zadzwoń”, aby połączyć się z linią nagrywania Rev.

Kran

Po nawiązaniu połączenia kliknij „Scal połączenia”.

Kran

Jest tu dużo stukania i wielozadaniowości, ale ogólnie nie jest to zbyt żmudne. Istnieją inne opcje oprogramowania, takie jak Google Voice. Jednak Google Voice pozwala tylko na nagrywanie połączeń przychodzących. Ponadto inne opcje oprogramowania mają własne zastrzeżenia. Rev oferuje najbardziej wszechstronne i elastyczne rozwiązanie, jakie mogliśmy znaleźć.

Wadą metody oprogramowania jest to, że powierzasz prywatne rozmowy osobie trzeciej. Jeśli nie jesteś z tym fajny, metoda sprzętowa może być dla Ciebie lepszym wyborem. Wymaga to jednak większej konfiguracji i wyposażenia.

Metoda Pro: użyj rejestratora z wejściem

Rejestrator Zoom H5 na stole.

Ta metoda jest zalecana dla każdego nagrania o jakości telewizyjnej. O ile nie zsynchronizujesz wywiadu na taśmie (to fantazyjne, branżowe określenie, które oznacza, że ​​oboje nagrywacie swój własny lokalny dźwięk), jest to najlepszy sposób, ponieważ eliminuje tak dużo szumu sygnału, jak to tylko możliwe. Nie ma serwerów innych firm, a Ty redukujesz jak najwięcej opóźnionych problemów z Internetem i telefonami o złym sygnale. Wadą jest to, że jest skomplikowany i drogi.

Pierwszą potrzebną rzeczą jest rejestrator z wejściem. Istnieje wiele opcji w różnych przedziałach cenowych, ale Rejestrator Zoom H5 (który przy 280 USD jest trochę drogi) jest jednym z najlepszych. Posiada wszystkie potrzebne wejścia / wyjścia – wejścia do nagrywania i wyjścia słuchawkowe. Ponadto ma rozszerzenie MicroSD i jest dość wszechstronny dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z nagrywaniem.

Następnie potrzebujesz kabla do podłączenia iPhone’a do nagrywarki – w ten sposób Kabel ma znaczenie Kabel audio 3,5 mm męski na męski XLR za nieco ponad 8,00 $. Jeśli Twój telefon ma gniazdo słuchawkowe, wszystko gotowe. Jeśli jednak używasz nowszego iPhone’a, potrzebujesz klucza sprzętowego z błyskawicą do gniazda słuchawkowego (#donglelife). Gdyby Twój iPhone był wyposażony w klucz sprzętowy, ten działałby. Jeśli nie, możesz zdobądź jeden za 9 USD. Stamtąd chwyć iPhone’a (i klucz sprzętowy, jeśli to konieczne) i podłącz kabel 3,5 mm do telefonu / klucza. Podłącz drugi koniec do rejestratora Zoom.

Jeśli chcesz nagrać swoją stronę rozmowy, potrzebujesz również mikrofonu i kabla XLR. Zalecamy wypróbowane i prawdziwe Mikrofon Shure SM58 razem z tym 7 $ Kabel AmazonBasics XLR. Podłącz to do drugiego wejścia rejestratora Zoom.

Na koniec potrzebujesz zestawu słuchawek podłączanych do rejestratora Zoom, abyś mógł usłyszeć osobę po drugiej stronie.

Mikrofon Shure SM58 leżący na kablu AmazonBasics XLR na stole.

Po podłączeniu słuchawek do rejestratora Zoom wykonaj połączenie. Poinformuj drugą stronę, że rozmowa jest nagrywana, a następnie naciśnij przycisk nagrywania.

Oto cała konfiguracja w akcji.

IPhone, mikrofon Shure SM58 i słuchawki podłączone do rejestratora H5 Zoom, leżącego na stole.

Oczywiście jest to tylko jedna metoda nagrywania rozmów za pomocą sprzętu. Istnieje wiele opcji, chociaż mogą działać inaczej niż to, co tutaj opisaliśmy. Jeśli jednak szukasz możliwie najwyższej jakości nagrań, połączenie Zoom / SM58 jest trudne do pokonania.