Jak utworzyć konferencję telefoniczną w usłudze Microsoft Teams

Microsoft Teams zapewnia firmom niezawodne narzędzia do współpracy i komunikacji za pośrednictwem aplikacji komputerowych, internetowych i mobilnych. Podczas gdy większość połączeń głosowych jest wykonywana za pośrednictwem aplikacji, usługa Teams korzysta z konferencji audio, aby każdy mógł łatwo nawiązać połączenie przy użyciu numeru telefonu.

Jak zacząć korzystać z konferencji audio w aplikacji Microsoft Teams

Jeśli spotkanie ma być tylko audio, możesz poprawić jakość dla osób z ograniczonym dostępem do Internetu, konfigurując konferencję audio. Te konferencje audio nie są częścią bezpłatnego pakietu Teams. Możesz użyj tej strony Microsoft aby zobaczyć stawki dla swojego kraju w ramach abonamentu lub abonamentu minutowego.

Każdy, kto konfiguruje konferencję audio, będzie potrzebował licencja na dodatek Microsoft Teams lub pełna licencja na platformę Microsoft 365. W zależności od licencji wybranej przez organizację możesz również potrzebować licencji na konferencje audio, które są dostępne za pośrednictwem Wersja próbna usługi Office 365 Enterprise E5. Jeśli Twoja organizacja nie ma systemu telefonicznego, możesz również potrzebować pliku Licencja Microsoft Phone System.

Możesz zarządzać wszystkimi licencjami na produkty z poziomu Centrum administracyjne firmy Microsoft. Wyświetl cały personel z tego centrum, rozwijając menu „Użytkownicy” po lewej stronie i wybierając „Aktywni użytkownicy”. Kliknij trzy pionowe kropki obok nazwy użytkownika, któremu chcesz przypisać licencje, a następnie wybierz „Zarządzaj licencjami produktów”.

Microsoft Admin Center Zarządzaj aktywnymi użytkownikami

W nowym okienku, które pojawi się po prawej stronie, otwórz menu rozwijane „Licencje” i upewnij się, że wymagane licencje są włączone.

Microsoft Admin Center Zarządzaj licencjami użytkowników i aplikacjami

Jeśli wybrałeś plan wideokonferencji z opłatami za minutę, być może będziesz musiał skonfigurować kredyty komunikacyjne dla osób w Twojej organizacji, które będą musiały skonfigurować konferencje audio. Podczas Microsoft jest domyślnym dostawcą usług telefonii w przypadku konferencji audio w usłudze Teams możesz wybrać korzystać z usługi konferencji audio innej firmy jeśli masz już jeden zintegrowany w swojej organizacji.

Jak skonfigurować konferencje audio w Microsoft Teams

Po uporządkowaniu licencji Microsoft możesz skonfigurować numer telefonu do konferencji audio za pośrednictwem Centrum administracyjne Microsoft Teams. Otwórz menu „Głos” po lewej stronie, a następnie wybierz „Numery telefonów”.

Numery telefonów głosowych w centrum administracyjnym Microsoft Teams

Kliknij „Dodaj”, aby utworzyć nowy numer telefonu. Alternatywnie możesz kliknąć „Port”, jeśli chcesz przeniesienie i istniejący numer telefonu od dostawcy usług konferencji audio.

Centrum administracyjne Microsoft Teams Dodaj numer telefonu

Wybierz swój kraj lub region, typ numeru, lokalizację, numer kierunkowy i żądaną liczbę numerów telefonów do konferencji audio. Możesz kliknąć ikonę „Informacje” obok większości tych opcji, aby dowiedzieć się więcej na ich temat. Kiedy skończysz, kliknij „Dalej” u dołu ekranu, a firma Microsoft rozpocznie proces konfiguracji numerów telefonów.

Centrum administracyjne Microsoft Teams Dodawanie numeru telefonu

Te numery telefonów są przypisywane automatycznie na podstawie dostępności w Twoim numerze kierunkowym, ale zawsze możesz zmienić numery telefonów do konferencji audio w późniejszym czasie. Możesz też ustaw domyślne lub alternatywne języki dla konferencji audio.

Po skonfigurowaniu numeru telefonu możesz rozpocząć prowadzenie rozmów jako administrator linii połączeń konferencyjnych. Jeśli chcesz, możesz dostosuj swoje zaproszenia na spotkania zawierać dodatkowe informacje lub zasoby.

Konfigurowanie konferencji audio za pośrednictwem Microsoft Teams nie jest najtańszą opcją. Mimo to jest to bezpieczna, niezawodna i dostępna platforma, która zapewnia wystarczająca dokumentacja do poprowadzi Cię przez niezliczone problemy licencyjne i skrajne przypadki.