Udostępnij teraz w social media:

Dobrej jakości przechwytywanie ekranu jest bardzo trudne w systemie Linux. Jednym z głównych powodów jest to, że sterowniki wideo nie są tak dobre, jak w systemach Windows i Mac. Ponadto wielu użytkowników Linuksa nie wie, jak skonfigurować aplikacje do przechwytywania ekranu, więc wszystkie nagrania wyglądają na nierówne, pikselowane i niskiej rozdzielczości.

W tym przewodniku pokażemy, jak uzyskać wysokiej jakości nagrania HD z pulpitu Linux za pomocą SimpleScreenRecorder. Należy jednak pamiętać, że nagrywanie pulpitu w wysokiej jakości wymaga komputera z zaawansowanymi specyfikacjami. Jeśli korzystasz z komputera o niskiej specyfikacji, podczas nagrywania wystąpią problemy z FPS. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy mieć monitor HD (1920x1080p +), co najmniej 8 GB pamięci RAM, szybki procesor i szybki procesor graficzny!

Instalowanie SimpleScreenRecorder w systemie Linux

Linux ma wiele przydatnych narzędzi do nagrywania ekranu. Jednak żaden nie jest podobny do SimpleScreenRecorder. Czemu? Na początek użytkownicy Linuksa mogą skonfigurować poziom FPS nagrania, a nawet kodek wyjściowy wideo. Ma również wbudowane ustawienia, dzięki którym karta graficzna Nvidia nagrywa lepszy materiał, ma skróty klawiszowe do szybkiego przechwytywania i wiele więcej!

Instalacja SimpleScreenRecorder jest bardzo łatwa w nowoczesnych, popularnych systemach operacyjnych Linux. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia opisanymi poniżej, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Sprawdź -   Jak zainstalować mapy w aplikacji Minecraft UWP Windows 10

Ubuntu

W systemie Ubuntu użytkownicy mogą szybko uruchomić SimpleScreenRecorder w następujący sposób Trafny Komenda.

sudo apt install simplescreenrecorder

Debian

Użytkownicy używający Debiana Linux mogą łatwo zainstalować program SimpleScreenRecorder za pomocą Apt-get polecenie poniżej.

sudo apt-get install simplescreenrecorder

Arch Linux

Czy używasz Arch Linux? Będziesz mógł zainstalować program SimpleScreenRecorder w następujący sposób Pacman Komenda.

Uwaga: upewnij się, że masz uruchomione i działające repozytorium oprogramowania „Społeczność”, zanim spróbujesz zainstalować SimpleScreenRecorder na komputerze Arch!

sudo pacman -S simplescreenrecorder

Fedora

Niestety, Fedora Linux nie zawiera programu SimpleScreenRecorder w swoich źródłach oprogramowania. W rezultacie osoby na Fedorze chcące uruchomić aplikację będą musiały włączyć repozytorium oprogramowania RPM Fusion Free.

Włączanie RPM Fusion Free w Fedorze Linux nie jest skomplikowanym procesem. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat konfigurowania RPM Fusion. Następnie, po skonfigurowaniu repozytorium oprogramowania na komputerze Fedora z systemem Linux, skorzystaj z następujących poleceń Dnf polecenie instalacji, aby skonfigurować SimpleScreenRecorder w systemie.

sudo dnf install simplescreenrecorder

OpenSUSE

Tak długo, jak masz włączone repozytorium oprogramowania OpenSUSE Oss, będziesz mógł zainstalować aplikację SimpleScreenRecorder w następujący sposób Zypper polecenie w oknie terminala.

sudo zypper install simplescreenrecorder

Ogólny Linux

SimpleScreenRecorder nie jest dostępny w wielu mało znanych systemach operacyjnych Linux. Jeśli jednak chcesz uruchomić aplikację, możesz pobrać program i samodzielnie go skompilować, przechodząc do tej strony tutaj.

Sprawdź -   Jak zainstalować wersję Firefox Release w OpenSUSE LEAP

Konfigurowanie SimpleScreenRecorder

Po wyjęciu z pudełka SimpleScreenRecorder nie jest skonfigurowany do nagrywania filmów o wysokiej jakości. Domyślne ustawienie FPS jest zdecydowanie za niskie, a jakość nagrania nie jest wystarczająca.

Aby skonfigurować aplikację SimpleScreenRecorder pod kątem wysokiej jakości wideo, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Otwórz SimpleScreenRecorder na pulpicie, wyszukując go w menu aplikacji. Następnie, gdy aplikacja jest otwarta, zobaczysz ekran powitalny. Kliknij przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony.

Krok 2: Na następnej stronie zobaczysz ustawienia konfiguracji wideo. Znajdź sekcję „Wejście wideo” i zaznacz pole obok „Nagraj cały ekran”.

Krok 3: Znajdź sekcję „Liczba klatek na sekundę”. Domyślnie „Częstotliwość klatek” jest ustawiona na 30 FPS. To ustawienie jest OK dla standardowych nagrań. Jednak ustawienie 60 klatek na sekundę sprawi, że nagrywanie na pulpicie będzie wyglądać wyraźniej i płynniej na wideo.

Sprawdź -   Przegląd Mobicip 2020: aplikacja do kontroli rodzicielskiej (przetestowana)

Aby zmienić liczbę klatek na sekundę, usuń „30” i zmień na „60”.

Krok 4: Znajdź sekcję „Nagraj dźwięk”. Jeśli nie chcesz nagrywać dźwięku na swoim filmie, odznacz pole. W przeciwnym razie zaznacz to i znajdź „Źródło”. Następnie zmień rozwijane menu obok mikrofonu komputera.

Po zakończeniu konfigurowania ustawień nagrywania kliknij przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony w rejestratorze.

Krok 5: Zmień „Kontener” z MKV na MP4. MKV notorycznie utrudnia korzystanie z narzędzi do edycji wideo. Następnie zlokalizuj suwak obok „Współczynnika stałej prędkości” i zmień go z 23 na 2.

Krok 6: Znajdź „Audio” i zmień kodek z „Vorbis” na AAC.

Po skonfigurowaniu kodeka audio konfiguracja jest zakończona! Naciśnij „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony!

Nagrywanie za pomocą SimpleScreenRecorder

Nagrywanie pulpitu Linux za pomocą SimpleScreenRecorder jest bardzo proste, dzięki wbudowanemu systemowi skrótów klawiszowych. Aby rozpocząć nagrywanie pulpitu Linux, po prostu naciśnij Ctrl + R na klawiaturze. Po naciśnięciu tej kombinacji klawiszy aplikacja nagrywa wszystko na ekranie.

W dowolnym momencie, jeśli chcesz zatrzymać nagrywanie, przejdź do aplikacji SimpleScreenRecorder, kliknij „Wstrzymaj nagrywanie”, aby zatrzymać nagrywanie w toku. Następnie wybierz przycisk „Zapisz nagranie”.

Chcesz anulować trwające nagrywanie w SimpleScreenRecorder? Naciśnij przycisk „Anuluj nagrywanie”.