Udostępnij teraz w social media:

Czasami pracujesz nad projektem, który wymaga wysokiej jakości ikony aplikacji Mac z przezroczystym tłem. Zrobienie zrzutu ekranu nie zapewnia przejrzystości i być może nie możesz go znaleźć w Internecie. Istnieje prosty sposób na wyodrębnienie wysokiej jakości ikony bezpośrednio z pliku .app.

Najpierw za pomocą „Findera” znajdź aplikację, z której chcesz wyodrębnić ikonę. Będziesz potrzebował bezpośredniego dostępu do pliku „.app” aplikacji. Jeśli aplikacja znajduje się w folderze Aplikacje, możesz szybko do niego przejść, wybierając Idź> Aplikacje z paska menu u góry ekranu.

Oto sekret tej techniki. Każdy plik .app na komputer Mac jest w rzeczywistości „pakietem”, który jest po prostu folderem o specjalnym formacie i zawiera pliki, które sprawiają, że aplikacja działa. W każdym pakiecie aplikacji można znaleźć zasoby, takie jak ikony, które można wyodrębnić. Więc teraz zajrzymy do pakietu aplikacji.

Sprawdź -   Jak dodać Facebook Messenger do Pidgin na Windows 10

Po zlokalizowaniu aplikacji w Finderze kliknij ją prawym przyciskiem myszy (lub kliknij z wciśniętym klawiszem Ctrl) i wybierz „Pokaż zawartość pakietu”.

Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz

Następnie pakiet aplikacji zostanie otwarty i zobaczysz folder „Zawartość”. Otwórz to. W sekcji „Zawartość” zobaczysz kilka folderów i plików. Kliknij dwukrotnie folder „Zasoby”, aby go otworzyć.

Nawiasem mówiąc, podczas przeglądania wewnątrz pakietu aplikacji pamiętaj, aby nie przenosić ani nie usuwać żadnych plików w nim zawartych. Może to uniemożliwić prawidłowe działanie aplikacji w przyszłości.

W pakiecie aplikacji dla komputerów Mac otwórz plik

W folderze „Resources” znajduje się plik oznaczony „ApplicationIcon.icns”. Jest to specjalny plik ikon, który zawiera kilka ikon aplikacji o różnych rozmiarach. Kliknij dwukrotnie plik „ApplicationIcon.icns”, aby otworzyć go w podglądzie.

Sprawdź -   Jak przenieść dane ze starego komputera na nowy komputer Mac

W folderze Recources pakietu Mac Application kliknij plik ApplicationIcon.icns.

W aplikacji „Preview” zauważysz, że plik ICNS przechowuje ikony w wielu rozmiarach. Największy będzie pierwszy na liście (widoczny w okienku po lewej stronie) i powinien mieć rozmiar co najmniej 256 × 256 pikseli. Kliknij, aby go zaznaczyć.

W podglądzie wybierz pierwszą i największą ikonę w grupie.

Po wybraniu ikony, którą chcesz wyodrębnić (zwykle pierwszej, największej), kliknij Plik> Eksportuj na pasku menu.

W Podglądzie na Macu wybierz

Gdy pojawi się okno dialogowe Eksportuj, wprowadź nazwę pliku i zdecyduj, gdzie chcesz go zapisać. Następnie wybierz format pliku. Jeśli chcesz uzyskać obraz wysokiej jakości z przezroczystym tłem, wybierz z listy „PNG”. (Upewnij się też, że zaznaczona jest opcja „Alfa”. Dzięki temu zapisany plik PNG będzie miał przezroczyste tło).

Sprawdź -   Oddzielne zarządzanie głośnością dla dowolnego kanału multimedialnego [Jailbreak]

Następnie kliknij „Zapisz”.

W oknie dialogowym Eksportuj w Podglądzie na Macu wprowadź nazwę, miejsce docelowe i typ pliku.

Podgląd wyeksportuje wybraną ikonę jako przezroczysty plik PNG. Następnie zamknij aplikację Podgląd, a nowy obraz ikony będzie czekał, gdzie go zapisałeś.