Nagrywaj screencasty i zapisuj je jako wysokiej jakości GIF-y

Tworzenie screencastów jest czymś, co odwiedzaliśmy bardzo często, a narzędzia do tworzenia screencastów w systemach Windows, OS X i Android są często recenzowane. Screencasty są świetne, jeśli chodzi o treści instruktażowe i mają tylko jedną wadę; rozmiar pliku. Możesz wybrać fajne screencasty HD dla czegoś ważnego, jak demonstracja produktu, ale w przypadku czegoś, co ma zapewnić szybkie instrukcje, możesz zamiast tego zadowolić się szybszym ładowaniem GIF. Recordit to bezpłatna aplikacja dla OS X i Windows, która pozwala nagrać screencast i przekształcić go w GIF. Jakość GIF jest doskonała, lepsza niż to, co normalnie uzyskasz, jeśli użyjesz aplikacji innej firmy do utworzenia GIF-a z wideo. Dzięki aplikacji możesz stworzyć 5-minutowe nagranie. Aplikacja OS X ma wersję pro, która pozwala kontrolować liczbę klatek na sekundę i chronić nagranie hasłem. Kosztuje 39,99 USD.

Po zainstalowaniu Recordit dodaje ikonę kamery do paska zadań. Kliknij, aby rozpocząć nagrywanie. Za pomocą kursora zaznacz obszar na ekranie, który chcesz nagrać.

rozpocząć nagrywanie

Po nakreśleniu obszaru nagrywania, tuż pod nim pojawi się przycisk nagrywania. Kliknij, aby rozpocząć nagrywanie. Kiedy skończysz, przesuń kursor poza obszar nagrywania, a przycisk Stop pojawi się w miejscu, w którym zrobiłeś Record.

Rekord Recordit

Po zakończeniu nagrywania zrzut ekranu jest przesyłany do usługi, a łącze do wideo jest kopiowane do schowka. Możesz odtworzyć wideo lub kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby go zapisać. W odtwarzaczu wideo zobaczysz przycisk GIF, który po kliknięciu przeniesie Cię do GIF-a wideo i możesz go zapisać tak jak każdy inny obraz.

Nagraj to

Aplikacja nie ma żadnych preferencji, o których można by mówić, z wyjątkiem opcji uruchamiania aplikacji po uruchomieniu systemu. Jest domyślnie włączona, więc jeśli nie chcesz, aby kolejny program przeciągał uruchamianie systemu, powinieneś go wyłączyć. Wersja OS X umożliwia udostępnianie filmów lub GIF-ów również na Twitterze, a funkcja ma zostać wkrótce dodana do aplikacji Windows. Ikona w zasobniku systemowym umożliwia przeglądanie ostatnio przesłanych filmów. Nic nie wskazuje na to, jak długo wideo lub GIF jest przechowywane online, więc należy je zapisać, kiedy tylko jest to możliwe.

Jakość GIF-a była całkiem dobra, ale musimy zapytać, czy 39,99 USD nie jest trochę za dużo na kontrolę liczby klatek na sekundę i ochronę hasłem w przypadku aplikacji OS X?

Pobierz Recordit dla Windows i OS X