Jak napisać prezentację windy [+ 7 Examples]

Udostępnij teraz w social media:

Prezentacja windy pomoże Ci szybko podzielić się swoimi referencjami i wiedzą z inwestorami i pracodawcami, którzy mogą zainwestować w Twój startup lub Cię zatrudnić.

Osoby poszukujące pracy, profesjonaliści i przedsiębiorcy wykorzystują przemówienia w windzie, aby przedstawić swoje umiejętności lub pomysły biznesowe potencjalnemu pracodawcy lub partnerowi biznesowemu. W ekosystemie biznesowym wyciągi z windy są bardzo skutecznymi treściami, które szybko wpływają na odbiorców.

Wchodząc na rynek pracy lub budując swoją karierę zawodową, musisz stworzyć kilka stanowisk windowych dla różnych sytuacji. Jak tworzyć skuteczne wyciągi z windy — można zapytać? Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest boisko do windy?

Prezentacja windy lub oświadczenie to krótkie przemówienie, w którym przedstawiasz się, aby nawiązać kontakt z kimś w przestrzeni, takiej jak winda, salon, bufet biznesowy, chodnik itp. W tym przypadku musisz omówić kilka kluczowych punktów swojej kariery zawodowej lub pomysłu na projekt, aby wzbudzić zainteresowanie słuchacz.

Specjaliści, tacy jak marketerzy i przedsiębiorcy, nazywają to prezentacją w windzie lub przemową, ponieważ ukończenie prezentacji zajmuje około 30 do 60 sekund. Do tego czasu dyrektor generalny lub inwestor, któremu wyjaśniasz swoją ofertę, powinien dotrzeć na wybrane piętro i wysiąść z windy.

Musisz mieć pod ręką wyciągi z windy na konferencjach biznesowych, gdzie istnieje wiele okazji do spotkania inwestorów, potencjalnych pracodawców, prezesów start-upów, a nawet dyrektorów generalnych międzynarodowych przedsiębiorstw. To zadziała jako początek rozmowy, a słuchacz może poprosić Cię o spotkanie uzupełniające.

Kiedy wchodzisz w interakcje lub nawiązujesz z kimś kontakty zawodowe, musisz używać mowy w windzie zamiast zwykłych powitań i wymiany wizytówek. Daje to słuchaczowi powód do nawiązania z tobą sieci i pamiętania o tobie, jeśli będą musieli zatrudnić lub zainwestować w twój projekt.

Profesjonaliści odnoszący sukcesy w biznesie sugerują, abyś pamiętał o kilku przemówieniach w windzie, ilekroć odwiedzasz miejsca, w których możesz wpaść na VIP-a, z którym chętnie porozmawiasz o pracy lub prośbie inwestycyjnej.

Długość idealnego skoku windy

Długość skutecznego wystąpienia w windzie powinna odpowiadać okresowi możliwości rozmowy z ważną osobą biznesową lub inwestorem. Ponieważ dzisiejsze windy są znacznie szybsze niż w dawnych czasach, zestawienie dotyczące windy powinno być również zwięzłe i krótkie.

Skok windy może wynosić od 30 do 60 sekund. Jednak nowoczesna koncepcja mowy w windzie sugeruje, że masz 118 sekund na jej wygłoszenie, gdy słuchacz udaje się na najwyższe piętro z poziomu parteru.

Niezależnie od tego, czy krótki skok trwa 30 sekund, czy 118 sekund, sukces zależy od pierwszych 8 sekund. To wtedy, gdy musisz powiedzieć coś, co zainteresuje słuchacza.

Jednak przez 30 sekund, 60 sekund lub 118 sekund musisz dostarczyć następujące elementy w zrównoważonej mieszance. Możesz zmniejszyć liczbę czynników dla krótszych tonów, ale wszystkie z nich powinny tam być:

 • Dobre i ekscytujące rzeczy związane z Twoją marką, CV, produktem lub pomysłem na projekt.
 • Podaj liczby ilościowe dotyczące oczekiwań wzrostu.
 • Wymień nazwę swojej firmy, nazwę projektu, nazwę marki itp., aby słuchacz uznał przemówienie za interesujące.
  Windows 10 tylko pogarsza fragmentację systemu Windows

Omówmy teraz najlepsze praktyki podczas pisania prezentacji windy.

Jak napisać prezentację windy

Napisanie przemówienia w windzie jest łatwiejsze niż myślisz. Musisz postępować zgodnie z szablonem treści, o których musisz wspomnieć. Reszta przyjdzie do ciebie automatycznie, jeśli naprawdę znasz swoją markę, firmę, pomysł na start-up lub produkt, który sprzedajesz.

Oto prosty i łatwy do zrozumienia szablon do napisania doskonałego oświadczenia o windzie:

# 1. Wyjaśnij siebie, firmę lub markę

Nazwij projekt, markę lub firmę we wstępie. Jeśli szukasz pracy, możesz wspomnieć o swojej uczelni, specjalnościach, umiejętnościach, na których można zarobić, poświadczeniach dotyczących rozwiązywania problemów itp.

#2. Opisz funkcję swojej marki lub firmy

W przypadku firm, marek lub pomysłów na start-upy opisz dokładnie problem lub problem biznesowy, który chcesz rozwiązać. Nie zapomnij również wspomnieć o tym, jak opłacalne są Twoje usługi w porównaniu z konkurencją.

Jeśli chcesz wyjaśnić funkcje swojej kariery, wspomnij o swoich dotychczasowych rolach, takich jak praca jako stażysta ds. marketingu cyfrowego, SEO, menedżer treści, teraz obsługa zespołu twórców treści itp.

#3. Zadaj pytanie lub prośbę do sieci

Zapytaj, kiedy możesz zaprezentować pełną demonstrację na stronie klienta w celu sprzedaży produktu lub usługi. Alternatywnie, w przypadku aspiracji start-upowych, możesz zapytać, czy firma typu venture capital chce zainwestować w proponowany przez Ciebie pomysł.

Możesz poprosić o rozmowę, aby szczegółowo przedstawić swoje referencje i umiejętności. Przynajmniej możesz poprosić słuchacza o połączenie na LinkedIn w celu nawiązania kontaktów biznesowych.

W swoim krótkim przemówieniu uwzględnij również następujące najlepsze praktyki w zakresie windy:

 • Przekonujący język, aby przykuć uwagę publiczności
 • Wspomnij jak najwięcej o najważniejszych umiejętnościach
 • Umiejętności i referencje powinny być odpowiednie dla słuchacza
 • Boisko powinno być pełne pozytywnych i aktywnych słów i zwrotów
 • Powinien być cel lub cel
 • Jeśli to możliwe, zbadaj tło odbiorców

Teraz, gdy znasz najlepsze praktyki, przyjrzyjmy się, czego należy unikać podczas przemówienia w windzie.

Rzeczy, których należy unikać w windzie

Możesz z powodzeniem zrealizować inwestycję, dostać się na rozmowę kwalifikacyjną lub rozwinąć kontakty biznesowe, jeśli pominiesz następujące kwestie w przemówieniu w windzie:

 • Nie używaj tej samej mowy w windzie dla różnych firm, grup odbiorców i sytuacji.
 • Powstrzymaj się od zapamiętywania dokładnych słów. Bądź kreatywny i zastępuj słowa, jeśli nie pamiętasz od razu.
 • Nie umieszczaj niejasnych, niesprecyzowanych, nieistotnych treści ani zwrotów na wyciągu z windy.
 • Nie mów niezwykle szybko. Jeśli okno możliwości jest krótkie, ogranicz zbędne treści.
 • Unikaj bombardowania przemówienia i ucieknij z miejsca zdarzenia, gdy będziesz się denerwować przed VIP-em.

Poznajmy wskazówki, jak zapewnić idealną prezentację windy.

Wskazówki dotyczące dostarczania prezentacji windy

Twoje oświadczenie w windzie będzie miało wpływ na słuchacza, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek podczas jego wygłaszania:

 • Bądź energiczny podczas mówienia.
 • Podczas rozmowy używaj przekonującego tonu.
 • Kluczem jest mowa ciała. Okazuj uprzejmość i szacunek oraz lekko pochyl się do przodu.
 • Używaj rąk do okazywania pozytywnych gestów i nie trzymaj ich skrzyżowanych.
 • Zachowuj się normalnie, utrzymuj kontakt wzrokowy i mrugaj jak zwykle.
 • Zachowaj profesjonalną odległość ciała od słuchacza.
 • Często ćwicz swoje przemówienie w windzie, ale nie ucz się na pamięć, aby wygłosić je tak, jak jest.
  Zrozumienie relacji modelowych w Laravel Eloquent

Następnie przyjrzyjmy się niektórym przykładom wysokości windy.

Przykłady wysokości windy

Znajdź poniżej kilka rzeczywistych wyciągów, które naprawdę działają:

Platforma pobytu w domu

Źródło obrazu: yesware

To oświadczenie dotyczące windy Airbnb jest doskonałym przykładem tego, jak zaprezentować publiczności innowacyjne pomysły. Ludzie często mają wątpliwości co do nowych pomysłów i nawet nie wiedzą, czy ich nie potrzebują.

Dla nich musisz stworzyć prezentację, która zasadniczo połączy ofertę Twojej firmy z istniejącymi graczami rynkowymi oferującymi popularne funkcje.

W tej prezentacji Airbnb skupiło się na problemach podróżnych związanych z wydatkami hotelowymi oraz na tym, jak ich firma może zaoferować opłacalne rozwiązanie.

Współpracująca przestrzeń

źródło: yesware

W tej prezentacji dotyczącej windy WeWork postępował zgodnie z prostym szablonem: pokazanie problemu i zaoferowanie rozwiązania. Podkreślił swoją grupę docelową, pokazał problemy ludzi i wreszcie przedstawił swoje rozwiązanie.

Możesz także stworzyć podobną podwyższoną prezentację, która pokaże, w jaki sposób Twoja firma pomoże ludziom zaoszczędzić czas, pieniądze lub więcej. Używanie liczb w prezentacji pomoże ci zilustrować twój punkt widzenia.

Firma Nieruchomości

Poniższy przykład to idealne miejsce na windę dla branży nieruchomości:

„Przy wahaniach rynku proces zakupu domu przyprawia o ból głowy.

Nasza firma pomaga kupującym dom po raz pierwszy w uzyskaniu wymarzonego domu, korzystając z połączenia edukacji, doradztwa finansowego i zastrzeżonych narzędzi. Tutaj nasi przedstawiciele spotykają się z każdym klientem, aby odpowiedzieć na jego pytania.

Ponadto udostępniamy również regularne aktualizacje dotyczące nowych ofert domów, zmian cen i ostatnich cen sprzedaży, dzięki czemu możesz mieć rzetelne pojęcie o trendach rynkowych.

Ponad 100 osób kupujących dom po raz pierwszy podjęło kluczową decyzję z pomocą naszej firmy. Ty też możesz. Umów się na rozmowę już dziś, aby dowiedzieć się więcej.”

To przemówienie w windzie poruszyło problem użytkowników i skupiło się głównie na ofercie firmy. Stała się chwytliwą ofertą, pokazując całą wartość dodaną do poszukiwania domu.

Programista aplikacji SaaS

Jeśli tworzysz oprogramowanie SaaS, następujący przykład windy jest dla Ciebie doskonałym przykładem:

„Twoje oprogramowanie jest zbyt niesamowite. Jego wspaniałość jest powodem, dla którego nowi użytkownicy nie mogą od razu zobaczyć jego możliwości.

ShowUp to platforma dołączania użytkowników stworzona dla wyjątkowych platform SaaS, takich jak Twoja. Pomaga użytkownikom odkrywać jego funkcjonalności.

Zdolność ShowUp do przewidywania rezygnacji i zapobiegania jej za pomocą analizy zaangażowania odróżnia ją od innych rozwiązań.

Nie pozwól, aby krzywa uczenia się stała się krzywą ubijania. Wypróbuj ShowUp teraz.”

Ta oferta przyciąga uwagę docelowych odbiorców, nazywając ich niesamowitymi. Następnie omawia, w jaki sposób pomoże im (firmom SaaS) dzięki swoim funkcjom. Na koniec prezentacja kończy się odrobiną strachu i CTA.

Oprogramowanie do rekrutacji lub HR

Oto doskonały przykład oferty windy na zatrudnienie programisty aplikacji:

„Zatrudnienie jest trudne. Ułatwiliśmy to.

WorkingPPL to rewolucyjny ATS oparty na chmurze. Pomaga znaleźć, wspierać i zatrudniać talenty, których Twoja organizacja potrzebuje, aby odnieść sukces.

Naszą misją jest pomaganie start-upom w rozwoju, a oni mogą to robić za pomocą naszej technologii. Naszym celem jest pomóc Ci zbudować genialnie zróżnicowane zespoły, a tym samym pozytywnie wpłynąć na ludzi w biznesie. Pozwól nam zapewnić Ci najbardziej wydajną siłę roboczą, gdy skupisz się na rozwoju”.

  JellyLock7 to dostosowywalny ekran blokady inspirowany Androidem dla iOS 7

W tej ofercie nacisk kładziony jest na korzyści, jakie firmy odniosą z korzystania z tego oprogramowania. Zamiast opisywać jego cechy, stara się przekonać docelowych odbiorców, w jaki sposób pomoże im się rozwijać.

Dentysta

Jeśli jesteś dentystą lub pracownikiem służby zdrowia, ta oferta okaże się przydatna:

„Dla wielu osób z poważnymi problemami stomatologicznymi wizyta u dentysty jest bardziej bolesna niż sam problem.

Ale nie w DentFriend. To miejsce, w którym nikt nie będzie Cię oceniał, a czas oczekiwania nigdy nie przekracza 15 minut. Możesz także wybrać muzykę!

Nasze ponad 100 pięciogwiazdkowych ocen i recenzji Google powie Ci więcej; jednak naprawdę musisz doświadczyć DentFriend, aby zdać sobie sprawę, jak wygodna lub, ośmielamy się powiedzieć, przyjemna może być Twoja wizyta u dentysty.

Umówmy się więc na pierwsze spotkanie już dziś”.

Ta prezentacja windy opisuje punkt bólu docelowych klientów i sposób, w jaki mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Prezentuje również unikalne cechy kliniki i kończy się wezwaniem do działania. Zawiera również dowód społeczny, wspominając o dobrej ocenie Google, którą ma.

Terapeuta Osobisty

Sprawdź tę ofertę windy ze strony internetowej oferującej terapię psychiczną online:

„Help for You to internetowa platforma terapii osobistej, która oferuje sesje terapii na żywo, audio i wideo. Teraz nie musisz spotykać się z kimś osobiście na terapię ani przemawiać przed kamerą, jeśli nie chcesz.

Pomoc dla Ciebie jest tańsza niż sesje osobiste i można uzyskać do niej dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Nasza organizacja ocenia Twoje potrzeby i łączy Cię z akredytowanym terapeutą w ciągu 48 godzin.

Odwiedź naszą stronę internetową i dołącz do ponad pięciu milionów ludzi, którzy przejęli kontrolę nad swoim zdrowiem psychicznym z pomocą doświadczonych profesjonalistów”.

Ta prezentacja windy dotyczy wszystkiego, co firma ma Ci do zaoferowania. Funkcje zostały ładnie opisane, a na początku było małe porównanie z sesjami terapii manualnej.

Ostatnie słowa

Stanowiska z windą to przydatne łamacze lodu. Inicjuje rozmowy. Dlatego wypowiedzi windy muszą być bardzo skuteczne i powinny stanowić wartość dodaną dla czasu słuchacza.

Powyższy artykuł nauczył Cię podstaw przemówienia w windzie, takich jak jego definicja, długość, co robić, a czego nie, najlepsze praktyki, jak je napisać itp. Ponadto odkryłeś również kilka znakomitych przykładów wypowiedzi w windzie.

Po wysłuchaniu przekonującej i skutecznej prezentacji dotyczącej windy, dyrektor generalny lub inwestor venture capital może poprosić Cię o spotkanie w celu dalszej dyskusji na temat stanowiska lub projektu startowego.

Na takie spotkanie musisz przygotować pokaz slajdów swojego planu, umiejętności, referencji, doświadczeń itp. Możesz użyć tych narzędzi do tworzenia prezentacji, aby stworzyć niezwykłe pokazy slajdów.

x