Jak naprawić błąd „Brak kontekstu OpenGL” podczas uruchamiania gry Minecraft w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft to gra, która nie jest żądna zasobów. O ile nie zmodyfikujesz go mocno, nie będzie potrzebować bardzo wysokiej klasy karty graficznej do działania, chociaż gra może działać wolno na starszym systemie. W systemie Windows 10 masz dwa różne typy instalatorów do grania w grę Minecraft. Jeden to zwykły instalator oparty na Javie, którego używamy od wieków, a drugi to Windows Edition, który można pobrać ze Sklepu Windows. Wersja Windows Edition jest nadal w fazie beta, więc użytkownicy są bardziej skłonni pozostać przy wersji opartej na Javie. Wersja Java jest jednak nieco problematyczna. Użytkownicy systemu Windows 10, którzy dokonali aktualizacji z systemu Windows 7 lub 8, mogą nie być w stanie grać w tę grę. Podczas próby uruchomienia gry pojawia się błąd „Brak kontekstu OpenGL”. Oto jak to naprawić.

  Jak pobrać obraz ISO systemu Windows 10 bez narzędzia do tworzenia multimediów

W wyniku tego błędu Minecraft zawiesza się na ekranie ładowania, nie pozwala się zalogować lub program uruchamiający po prostu się nie uruchamia.

Ten błąd jest spowodowany uruchomioną wersją Java. Dzieje się tak, choć brzmi to dziwnie, ponieważ korzystasz z najnowszej wersji Javy. Wygląda na to, że występuje błąd, który powoduje, że Minecraft nie działa, jeśli masz uruchomioną wersję Jave 8 Upgrade 60. Ten błąd niekoniecznie wpływa na wszystkich, ale ma wpływ na dużą liczbę użytkowników.

Użytkownicy najprawdopodobniej próbują rozwiązać problem, upewniając się, że mają zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania Java, a następnie kilkakrotnie odinstalowując ją i instalując ponownie. To faktycznie pogarsza sprawę. Zamiast tego musisz

  Zamknij system Windows po zamknięciu pokrywy laptopa

Odinstaluj Javę ze swojego systemu
Poszukaj instalatora Java 8 Upgrade 51 i zainstaluj go
Minecraft będzie teraz działał płynnie

Spróbuj uruchomić Minecrafta bez żadnych modyfikacji po obniżeniu wersji Java. Upewnij się, że sterowniki są aktualne. Przejście na starszą wersję Javy rozwiąże wiele różnych błędów, w tym Minecraft informujący, że karta graficzna i sterowniki wideo wymagają aktualizacji, a także błąd „Format piksela nie został przyspieszony”.

Wydaje się, że te błędy występują wyłącznie w systemie Windows 10. Użytkownicy systemu Windows 8 nie mają się czym martwić. Jeśli nie masz szansy, że używasz systemu Windows 8 i otrzymasz błąd, ta sama metoda powinna go naprawić. Jeśli przejście na starszą wersję Java 8 nie rozwiąże problemu, przejdź na starszą / niższą wersję.

  Jak dodać skórkę Wiedźmina w grze Minecraft na Windows 10

via Mojang

x