Jak naprawić błąd „League Of Legends się nie otwiera”. [2023]

Właśnie pomogłem sobie z tego błędu League of Legends i podzielę się z tobą wszystkimi drobnymi szczegółami.

League of Legends przyciągnęła entuzjastyczne recenzje od swoich fanów, którzy opisują ją jako nic innego jak „uzależnienie”.

To jedna z niewielu gier, w które ludzie grają rok po roku. I to za darmo, bez żadnego tajnego algorytmu pay-for-win, który jest plagą większości takich gier.

Rozumiem więc, jak irytujące musi być, gdy próbujesz zobaczyć, że się nie otwiera. Osobiście spędziłem cały dzień próbując ominąć ekran logowania i za każdym razem uderzył mnie tym:

To był mój pierwszy dzień z League of Legends i było to frustrujące jak cholera. Jednak moja wola zwyciężyła (ale nie bez pomocy kolegi).

Więc dołącz do mnie, gdy powiem ci, co zadziałało, a co nie. Pamiętaj, że Twój problem może być inny i powinieneś wypróbować każdą wymienioną tutaj poprawkę.

Zmniejsz rozdzielczość ekranu

Wielu użytkowników na subreddicie League zgłasza, że ​​zmniejszenie rozdzielczości ekranu poniżej 1600 pikseli zadziałało.

źródło: reddit

Zmiana rozdzielczości ekranu za każdym razem, gdy grasz w League of Legends, może być irytująca, ale można to łatwo naprawić. Mimo to możesz przejść dalej, aby sprawdzić, czy coś jeszcze działa dla Ciebie.

Skorzystaj z katalogu instalacyjnego

Ten krok rozwiązuje głównie problemy z wadliwym klientem Riot.

Powinieneś zacząć od zamknięcia wszystkich zadań związanych z Riot i League.

W tym celu możesz otworzyć Menedżera zadań, wprowadzając taskmgr w Windows Run (⊞+R). Następnie przejdź do szczegółów, przewiń w dół i znajdź procesy League. Tutaj wybierz LeagueClient.exe, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Zakończ drzewo procesów, aby zamknąć wszystko naraz.

Podobnie przewiń w dół, aby znaleźć zadania związane z Riot i drzewo procesu końcowego powiązane z RiotClientServices.exe.

Następnie otwórz folder instalacyjny League (C:\Riot Games\League of Legends) i znajdź LeagueClient.exe, aby uruchomić jako administrator.

Powinien rozwiązać większość problemów na poziomie powierzchni. A jeśli to działa, możesz utworzyć skrót na pulpicie dla LeagueClient.exe. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy LeagueClient.exe, najechać kursorem na Wyślij do i kliknąć Pulpit (utwórz skrót).

Zmień swój adres IP

Po wypróbowaniu wszystkich wymienionych tutaj metod zadziałało to dla mnie… uzyskanie nowego adresu IP.

Potencjalnym powodem może być to, że nasi dostawcy usług internetowych mają wielu użytkowników korzystających z tych samych adresów IP. Tak więc w konkretnym przypadku wielu użytkowników mogło grać w League, więc powracał z błędem logowania.

Połączyłem się z VPN, takim jak Proton VPN (który ma również bezpłatny poziom) i zadziałało. Powtórzyłem to samo, aby potwierdzić, i za każdym razem dawał ten sam błąd bez VPN i pomyślnie logowałem się przez VPN.

Dlatego spróbuj użyć jednego i sprawdź, czy problem nadal występuje. Oprócz Protona możesz także wypróbować ExpressVPN, NordVPN, Surfshark itp.

Wyłącz zapory sieciowe

Ogólnie rzecz biorąc, jest to okropna rada; jednak zadziałało dla niektórych użytkowników, zwłaszcza subskrybentów Bitdefender.

Tak więc ten konkretny program antywirusowy ma tę zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami, która najwyraźniej ograniczała niektórym użytkownikom grę w League.

Mimo to może się to zdarzyć w przypadku dowolnego programu antywirusowego i najlepiej jest całkowicie wyłączyć zaawansowane zapory ogniowe lub program antywirusowy, aby zobaczyć stan problemu.

Zaktualizuj (lub wycofaj) system operacyjny

Takie rozwiązanie dają sami twórcy League.

Mówiąc prościej, zaktualizuj system operacyjny do najnowszej wersji lub wycofaj, jeśli nadal występuje ten błąd.

Ponadto dotyczy to zarówno systemów Windows, jak i Mac. Poza tym wygląda na to, że League nie najlepiej pasuje do systemu Windows 11:

Jest to również udzielane przez zespół wsparcia League. Chociaż może to być tymczasowe, spróbuj zagrać w poprzednią wersję odpowiednich systemów operacyjnych.

Odinstaluj/Zainstaluj ponownie

Zwykle naprawia to wiele błędów, jeśli zostało wykonane poprawnie. Chodzi o to, aby wykonać czystą dezinstalację, którą można wykonać za pomocą narzędzi innych firm, takich jak Revo Uninstaller (który ma bezpłatną wersję).

Co ważne, po odinstalowaniu uruchom zaawansowane skanowanie w Revo Uninstaller, aby usunąć wszelkie pozostałości. Proces jest bardzo prosty, a opcja skanowania pojawi się po zakończeniu odinstalowywania.

I pamiętajcie, nie ma możliwości odinstalowania klienta Riot, ponieważ (obecnie) jest to aplikacja przenośna. Odinstalowałbyś więc samą grę. Następnie przejdź do katalogu instalacyjnego Riot (zwykle C:\Riot Games) i usuń folder Riot Games.

Pamiętaj, że spowoduje to również usunięcie wszelkich innych gier Riot, które mogłeś zainstalować za pośrednictwem tego klienta.

Na koniec zainstaluj go ponownie i sprawdź, czy wyszedłeś z tej nędzy.

Zakończyć!

Chyba nie powinieneś teraz czytać. Ale jeśli nadal tu jesteś i jeszcze nie grasz, to nie jest dobra wiadomość.

Mimo to mam dla ciebie jeszcze jedną poprawkę. Jeden z Redditorów zgłosił, że skontaktował się ze wsparciem Riot i otrzymał zmodyfikowanego klienta Riot, co naprawiło go na dobre.

PS: Przygotowaliśmy tę listę innych gier MOBA na Androida i iOS, jeśli nie możemy sprawić, by League Ci służyło.

x