Jak naprawić błąd „Nie mogliśmy znaleźć żadnych folderów do pokazania” w ustawieniach pamięci w systemie Windows 10

Aplikacja Ustawienia w systemie Windows 10 zapewnia doskonały, wizualny wgląd w sposób wykorzystania pamięci masowej w systemie. W rzeczywistości, jeśli podłączysz zewnętrzny dysk twardy do systemu, funkcja pamięci masowej również się na niego obejmie. To dobra funkcja, ale czasami zdarza się, że czkawka. Czasami, gdy próbujesz sprawdzić, które foldery zajmują miejsce na dysku, pojawia się komunikat „Nie mogliśmy znaleźć żadnych folderów do pokazania”. Aplikacja Ustawienia nie pokazuje nic więcej i nie możesz przeglądać folderów, które zajmują miejsce. Oto, jak możesz to naprawić.

Napraw „Nie mogliśmy znaleźć żadnych folderów do pokazania”

Każda z tych poprawek może załatwić sprawę. Wypróbuj je wszystkie.

Zamknij i ponownie otwórz Ustawienia

Aplikacja Ustawienia może zapewnić wizualnie estetyczny widok wykorzystania pamięci w systemie, ale nie radzi sobie dobrze, jeśli chodzi o aktualizację użycia pamięci na żywo. Często po usunięciu folderu aplikacja zawiesza się lub nie aktualizuje informacji o zużyciu pamięci po usunięciu. Problem „Nie mogliśmy znaleźć żadnych folderów do pokazania” może po prostu zniknąć, jeśli zamkniesz i ponownie otworzysz aplikację Ustawienia. Warto też zrestartować system.

Zaktualizuj sterownik kontrolera pamięci masowej

Otwórz Menedżera urządzeń i poszukaj Kontrolera pamięci. Rozwiń go i wybierz urządzenie pod nim. Kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć jego właściwości. Przejdź do zakładki Sterownik i kliknij Aktualizuj sterownik. System Windows 10 wyszuka aktualizacje sterowników, które mogą być dostępne, i zainstaluje je. Uruchom ponownie system i powinieneś być w stanie zobaczyć użycie miejsca w aplikacji Ustawienia.

Usuń zewnętrzne dyski i urządzenia

Karta pamięci może dokładnie wyświetlać miejsce używane na dyski zewnętrzne, jednak czasami powodują one problemy. Jeśli masz zewnętrzne dyski i urządzenia podłączone do systemu, usuń je, uruchom ponownie system, a następnie otwórz aplikację Ustawienia. Powinien teraz wyświetlić foldery, które zajmują miejsce w systemie.

To dość prosty błąd i nie powinno być zbyt trudne do naprawienia. Powyższe trzy poprawki, choć są proste, powinny załatwić sprawę. W rzadkich przypadkach może to mieć związek z uprawnieniami do folderów, w takim przypadku będziesz musiał ręcznie wyśledzić folder, do którego aplikacja Ustawienia nie może uzyskać dostępu. Poza tym jednym wyjątkiem niewiele może blokować zgłaszania informacji o pamięci w aplikacji Ustawienia.