Udostępnij teraz w social media:

Zamknięcie systemu Windows 10 jest naprawdę łatwe. Opcje zasilania znajdują się w menu Start i są dostępne od lat. To nie tylko interfejs systemu Windows 10. Opcje zasilania istniały już przed Windows 7. W systemie Windows 10 dostęp do opcji zasilania można uzyskać z ekranu blokady, co oznacza, że ​​niezależnie od tego, czy ktoś jest zalogowany, czy nie, system Windows 10 można zamknąć z poziomu ekranu blokady. To powiedziawszy, jeśli na ekranie blokady nie ma opcji zasilania, istnieje prosta poprawka.

Opcje zasilania na ekranie blokady

Powinieneś zobaczyć opcje zasilania na ekranie blokady, niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Windows 10 Home, czy Pro. Jeśli tego nie zrobisz, rozwiązanie dla obu będzie inne.

Sprawdź -   Jak naprawić prędkość procesora jest ograniczona przez oprogramowanie układowe systemu w systemie Windows

Windows 10 Pro

Aby naprawić brak opcji zasilania na ekranie blokady w systemie Windows 10 Pro, musisz przejść przez Zasady zabezpieczeń lokalnych i musisz to zrobić z uprawnieniami administratora. Użyj skrótu klawiaturowego Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. Wprowadź następujące informacje i naciśnij Enter.

secpol.msc

W Zasady zabezpieczeń lokalnych przejdź do Ustawienia zabezpieczeń> Zasady lokalne> Opcje zabezpieczeń, Wyszukaj i włącz następującą zasadę.

Shutdown: Allow system to be shut down without having to log on

To powinno załatwić sprawę. Zablokuj system, a ekran blokady powinien mieć opcje zasilania umożliwiające wyłączanie, usypianie i ponowne uruchamianie komputera.

Windows 10 Home

W systemie Windows 10 Home musisz przejść przez edytor rejestru systemu Windows, aby uzyskać opcje zasilania na ekranie blokady. Otwórz okno uruchamiania za pomocą skrótu klawiaturowego Win + R. Wprowadź następujące informacje i naciśnij Enter.

regedit

W edytorze rejestru przejdź do następującego klucza.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem

W obszarze System poszukaj wartości o nazwie „shutdownwithoutlogon”. Jeśli go tam nie ma, kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz System i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij to „zamknięcie bez logowania”. Kliknij go dwukrotnie i ustaw jego wartość na 1.

Sprawdź -   Jak sprawić, by Linux wyglądał jak system operacyjny Chrome

To powinno załatwić sprawę. Zwykle ponowne uruchomienie systemu nie jest konieczne, jednak jeśli opcje zasilania nie pojawiają się na ekranie blokady, uruchom ponownie system.

Nie jest jasne, dlaczego czasami brakuje tej opcji na ekranie blokady. W systemie Windows 10 Pro może to być spowodowane tym, że zasady zostały ustawione w ten sposób, ale generalnie dziwne jest, że brakuje opcji w systemie Windows 10 Home. Niezależnie od tego, jest na to sposób. Ponadto, jeśli chcesz usunąć opcje zasilania z ekranu blokady, możesz wyłączyć tę opcję, wyłączając odpowiednią zasadę lub usuwając wartość DWORD, która dodaje ją z powrotem.

Sprawdź -   Jak naprawić urządzenia sieciowe, które nie są wyświetlane w Eksploratorze plików w systemie Windows 10