Jak naprawić komunikat o baterii serwisowej na MacBookach

Bateria MacBooka wystarcza na co najmniej 1000 cykli ładowania. Ta liczba 1000 to liczba pełnego rozładowania baterii i pełnego naładowania. To się rzadko zdarza; większość ludzi nie rozładowuje całkowicie baterii przed ponownym naładowaniem. Minie kilka lat, zanim osiągniesz ten 1000. To powiedziawszy, nadal możesz zobaczyć komunikat Service Battery na macOS. Może to oznaczać, że bateria wyczerpała się do grobu, ale nie musi. Oto, co możesz z tym zrobić.

Powinniśmy powiedzieć, że w niektórych przypadkach bateria może wymagać wymiany. Może nie osiągnął pełnego 1000 cykli życia, ale może umrzeć wcześniej. Jeśli bateria nie ładuje się lub nie utrzymuje ładunku przez bardzo długi czas lub w najlepszym przypadku trwa tylko godzinę, należy wymienić baterię i żadna poprawka nie może tego zmienić.

Komunikat dotyczący akumulatora

Po pierwsze, kliknij ikonę baterii na pasku menu i sprawdź jej stan. Może wyświetlać kilka różnych komunikatów, ale jeśli mówi, że musisz go wymienić, jest to jedyny sposób działania.

Jeśli widzisz bardziej ogólny komunikat o akumulatorze serwisowym, możesz wypróbować kilka rzeczy.

Zresetuj cykl ładowania

Naładuj baterię do pełna. Po naładowaniu do 100% korzystaj z podłączonego systemu przez kilka godzin. Następnie pozwól MacBookowi działać do całkowitego wyczerpania baterii. Gdy bateria się wyczerpie, naładuj ją ponownie do 100%, a następnie włącz. Sprawdź, czy komunikat o stanie baterii jest ponownie Normalny.

Zresetuj kontroler zarządzania systemem

Kontroler zarządzania systemem zarządza między innymi zasilaniem bateryjnym. Jeśli coś jest z nim nie tak, może to być przyczyną komunikatu serwisowego. W takim przypadku możesz go zresetować.

Upewnij się, że nie masz nic otwartego, ponieważ utracisz niezapisaną pracę. Jeśli możesz wyjąć baterię z MacBooka, zrób to. Upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo wyjąć baterię. Jeśli tego nie zrobisz, najlepiej zanieś go do odpowiedniego centrum serwisowego.

Po wyładowaniu baterii naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez pięć sekund. Następnie włóż baterię i gotowe.

Jeśli nie możesz wyjąć baterii, wyłącz komputer Mac. Następnie naciśnij Control + Shift + Option i przytrzymaj przycisk zasilania przez 10 sekund. Po 10 sekundach włącz komputer Mac.

Jeśli nadal widzisz komunikat Service Battery, dobrze jest zabrać MacBooka do sprawdzenia. Ponadto sprawdź, czy w przypadku Twojego konkretnego modelu MacBooka zostały zgłoszone jakiekolwiek problemy związane z baterią.