Jak zasiać światy w Minecraft Bedrock Edition na Windows 10

Minecraft to jedna z najlepszych, bezstresowych gier z otwartym światem, w które możesz grać. Gra posiada tryb offline, tryb online i tryb dla wielu graczy. Światy, które tworzy Minecraft, są wynikiem algorytmu używanego przez grę do generowania bloków i biomów, wiosek, twierdz itp. Kluczem do układu świata jest ziarno użyte do jego wygenerowania, a użytkownicy mogą zapewnić własną wartość początkową do tworzenia światy. Kiedy zasiewasz światy w Minecrafcie, możesz użyć określonej wartości początkowej, która wygeneruje określone struktury.

Jeśli nie możesz znaleźć świątyni w dżungli lub świątyni na pustyni, możesz użyć nasienia, aby stworzyć świat, w którym na pewno pojawią się struktury w pobliżu. Ziarno jest przydatne nie tylko do generowania struktur, ale także do generowania różnych zasobów, np. Węgla lub diamentów w punkcie odrodzenia lub w jego pobliżu. Oto jak zasiewasz światy w wersji Minecraft Bedrock.

Seed Worlds w Minecraft

Trudną częścią znalezienia ziarna jest znalezienie takiego, które zostało utworzone przed aktualizacją algorytmu. Zwykle algorytm aktualizuje się po dodaniu nowych bloków. Możesz znaleźć nasiona online. Istnieje wiele witryn internetowych, które zawierają listę nasion i światów, które będą generować. Znajdź ziarno, które jest dość świeże, ponieważ Minecraft właśnie dodał kilka nowych bloków.

Możesz użyć tego, jeśli chcesz. Obiecuje trzy wioski w pobliżu twojego punktu odrodzenia i głęboki wąwóz, który schodzi do poziomów od 12 do 16. Jest to poziom, na którym możesz znaleźć diamenty, chociaż nie ma gwarancji, że znajdziesz tam diamenty. Ziarno tego nie obiecuje.

Seed -906526896

Ziarna możesz użyć tylko wtedy, gdy po raz pierwszy tworzysz świat. Nie możesz go używać, gdy świat został stworzony. Otwórz Minecraft i kliknij przycisk Graj. Na ekranie Światów kliknij opcję Utwórz nowy i Utwórz nowy świat.

Na ekranie Stwórz nowy świat przewiń w dół i poszukaj pola Seed. Wpisz tutaj wartość początkową, nadaj swojemu światu niestandardową nazwę i wybierz, czy chcesz go utworzyć w trybie kreatywnym czy przetrwania. To wszystko, czego potrzeba, po prostu kliknij przycisk Utwórz.

Załaduj świat, a twoje wioski powinny być w pobliżu. Wąwóz też tam jest, ale nie mogliśmy tego wszystkiego zobaczyć na jednym zrzucie ekranu. Jest blisko, więc się trochę rozejrzyj.

Nasiona wersji Java nie są kompatybilne z wersją podstawową, więc upewnij się, że ta, którą znajdziesz, jest przeznaczona dla tej wersji Minecrafta. Jeśli świat się nie ładuje, utwórz go ponownie w trybie kreatywnym i dobrze się rozejrzyj, aby upewnić się, że struktury zostały załadowane.

x