Jak naprawić konto na Twitterze, które nie łączy się z aplikacją Xbox w systemie Windows 10

Aplikacja Xbox w systemie Windows 10 może łączyć się z kontem w serwisie Facebook i kontem na Twitterze. W ustawieniach aplikacji Xbox jest dedykowane ustawienie. Jeśli możesz zalogować się na Twitterze za pośrednictwem aplikacji Xbox, możesz użyć paska gry, aby tweetować przechwycone gry. Niestety, aplikacja nie zawsze może połączyć się z Twitterem. Użytkownicy widzą co najwyżej ekran ładowania, a potem nic. Oto, jak możesz naprawić konto na Twitterze, które nie łączy się z Xbox w systemie Windows 10.

Konto na Twitterze nie łączy się z Xbox

Jeśli nigdy nie próbowałeś logować się do Twittera z aplikacji Xbox, spróbuj najpierw. Otwórz aplikację Xbox i kliknij przycisk koła zębatego w lewym dolnym rogu. Na karcie Ogólne będziesz mieć możliwość zalogowania się do swojego konta na Twitterze. Kliknij to.

Jeśli to zadziała, to nie masz problemu. Jeśli widzisz ekran ładowania, ale aplikacja powraca do ekranu ustawień bez możliwości zalogowania się, będziesz musiał zastosować obejście.

Aby zalogować się do Twittera w aplikacji Xbox, otwórz aplikację, dowolną aplikację. Po otwarciu aplikacji dotknij skrótu klawiaturowego Win + G. Otworzy się pasek gry. Kliknij przycisk koła zębatego obok ikony swojego profilu.

Spowoduje to przejście do ustawień paska gry. Wybierz kartę Konta, a zobaczysz tam opcję zalogowania się do Twittera. Kliknij przycisk Zaloguj się, a tym razem otworzy się strona logowania, umożliwiająca zalogowanie się do konta na Twitterze.

Po zalogowaniu się będziesz mógł tweetować zdjęcia i filmy, które przechwyciłeś ze swoich gier. Aplikacja Xbox nadal nie będzie pokazywać, że zalogowałeś się na swoje konto na Twitterze na ekranie Ustawienia. Kliknięcie opcji logowania nie przyniesie żadnych innych rezultatów.

Nie będzie można tweetować swoich nagrań z aplikacji Xbox. Ten błąd jest dość stary i nie jest na tyle powszechny, że nie ma jeszcze rozwiązania. Aplikacja Xbox ma sporo aktualizacji, ale żadna z nich nie rozwiązuje tego błędu.

Opcja logowania na pasku gry jest dość nowa. Został dodany przez aktualizację i jest to jedyne dostępne obecnie obejście, jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto na Twitterze z aplikacji Xbox. To dziwne, że zalogowanie się do paska gier nie powoduje automatycznego zalogowania się do aplikacji Xbox, mimo że pasek gry działa z Twoim kontem Xbox.