Udostępnij teraz w social media:

Wszystkie przeglądarki mają tryb przeglądania prywatnego. Tryb przeglądania prywatnego zapewnia bardzo podstawową prywatność, ponieważ nie przechowuje historii przeglądania. Microsoft Edge ma tryb przeglądania prywatnego, zwany również InPrivate i podobnie jak Chrome i Firefox, możesz wyłączyć przeglądanie InPrivate w Microsoft Edge za pomocą edycji rejestru.

Wyłącz przeglądanie InPrivate

Ponieważ działa to poprzez edycję rejestru, będziesz potrzebować uprawnień administratora.

Użyj skrótu klawiaturowego Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wpisz „regedit” i naciśnij Enter.

W edytorze rejestru przejdź do następującej lokalizacji.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoft

Pod kluczem Microsoft poszukaj klucza o nazwie MicrosoftEdge. Jeśli go tam nie ma, musisz sam go stworzyć. Kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Microsoft i wybierz Nowy> Klucz z menu kontekstowego. Nazwij klucz MicrosoftEdge.

Sprawdź -   Firma Microsoft wyjaśnia, w jaki sposób „Pobieranie z chmury” powoduje ponowną instalację systemu Windows 10

Musisz utworzyć kolejny klucz pod tym, który właśnie utworzyłeś. Kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz MicrosoftEdge i wybierz Nowy> Klucz. Nazwij ten klucz Main.

Teraz, mając wybrany klucz główny w kolumnie po lewej stronie, kliknij prawym przyciskiem myszy w panelu po prawej stronie. Wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa) z menu kontekstowego. Nazwij tę wartość AllowInPrivate. Upewnij się, że jego wartość jest ustawiona na 0.

Jeśli masz otwartą przeglądarkę Microsoft Edge, zamknij ją i otwórz ponownie. Opcja InPrivate w menu Edge będzie wyszarzona. Nadal będzie tam wymieniony, ale będzie nieaktywny. Jego skrót klawiaturowy również zostanie wyłączony.

W przeciwieństwie do Chrome i Firefox, ta edycja nie usuwa opcji z menu Edge. Nadal tam jest, więc użytkownicy mogą zgadnąć, że został dezaktywowany.

Sprawdź -   Jak naprawić przypięty kafelek aplikacji, ale niewidoczny w menu Start w systemie Windows 10

Aby włączyć tryb przeglądania InPrivate, wszystko, co musisz zrobić, to usunąć dodany klucz AllowInPrivate. Możesz również zmienić jej wartość na 1. Jeśli zdecydujesz się usunąć wartość DWORD, możesz pozostawić klucze utworzone przez siebie w rejestrze. Są nieszkodliwe.

Jak można się domyślić, tę zmianę można łatwo cofnąć, jeśli użytkownik ma możliwość zmiany rejestru, tj. Dostępu administratora, i może dowiedzieć się, że przeglądanie InPrivate zostało zablokowane przez rejestr. Jeśli chcesz, możesz użyć go jako miękkiej formy kontroli rodzicielskiej i uniemożliwić młodszym dzieciom przeglądanie w trybie prywatnym.

To ustawienie można zresetować, jeśli użytkownik odinstaluje i ponownie zainstaluje Edge, jednak Microsoft Edge jest podstawową aplikacją w systemie Windows 10, więc odinstalowanie go nie jest łatwe i zdecydowanie wymaga uprawnień administratora, które, jeśli użytkownik je ma, mogą po prostu cofnąć zmianę z rejestr.

Sprawdź -   BDReader oferuje detekcję panelową dla entuzjastów komiksów [Windows]