Jak naprawić problem z zaproszeniem współpracownika na Instagramie

Instagram stale ulepsza swoją platformę dla użytkowników, marek i influencerów.

Jedną z przełomowych funkcji, które wprowadzili, jest umożliwienie współpracy. Pozwala współtworzyć treści z innym użytkownikiem Instagrama i cieszyć się szerszym zasięgiem i większym zaangażowaniem.

Od momentu wprowadzenia platforma mediów społecznościowych była wypełniona współpracą z markami, wspólnymi rolami i nie tylko.

Jednak wielu użytkowników zgłosiło, że opcja zaproszenia współpracownika nie pojawia się w ich aplikacji. Czy jesteś jednym z tych, którzy są pozbawieni tej niesamowitej funkcji? Jeśli zgadzasz się z tym, z przyjemnością przeczytasz ten post.

Omówimy przyczyny tego problemu i jego najlepsze rozwiązania. Zacznijmy!

Co to jest post współpracujący na Instagramie?

Wspólne posty na Instagramie umożliwiają dwóm kontom współdzielenie tej samej rolki lub postu jako współpracownicy lub współautorzy

Jeśli utworzyłeś rolkę ze znajomym, możesz zaprosić go do współpracy, po czym przesłana rolka pojawi się również w jego profilu.

Oto, co wiąże się ze współpracą z innym kontem:

  • Nagłówek posta będzie zawierał nazwy obu kont
  • Będzie widoczny dla obserwujących oba konta
  • Wpis pojawi się na profilach obu kont
  • Obaj użytkownicy uzyskają te same wyświetlenia, polubienia, komentarze i udostępnienia posta

Współpraca z innym użytkownikiem to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie ekspozycji.

Korzyści ze współpracy na Instagramie

Zapraszanie współpracowników to doskonały sposób na wymianę zasięgu i zaangażowania. Oto główne zalety korzystania z tej funkcji do rozwijania konta na Instagramie:

# 1. Wzrost widoczności i zaangażowania

Gdy posty dotyczące współpracy pojawiają się na kanale obu użytkowników, zyskujesz większą widoczność i zaangażowanie. Oba konta dzielą się wszystkimi polubieniami, komentarzami i innymi danymi, więc dzięki współpracy Twój post dotrze do szerszego grona odbiorców.

#2. Wzrost obserwujących

Jeśli współpracujesz z użytkownikiem, który ma taką samą liczbę lub więcej obserwujących niż ty, możesz na tym znacznie skorzystać, ponieważ jego obserwujący również będą chcieli cię obserwować.

W rezultacie może sprawić, że Twoja marka będzie widoczna dla większej liczby osób. Ponadto, jeśli tworzysz wysokiej jakości treści, przyciągnięcie ich obserwujących na Twoje konto wcale nie będzie trudne.

#3. Wzrost sprzedaży

Poza faktem, że zwiększona ekspozycja może prowadzić do większej sprzedaży, możesz dodatkowo to zwiększyć, łącząc współpracę z funkcją zakupów na Instagramie, aby przekształcić zwykłych widzów w kupujących.

Od zwiększania zasięgu po zwiększanie sprzedaży, współpraca może przynieść kilka korzyści, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty. Ale jeśli opcja nie jest wyświetlana na Twoim Instagramie, masz problem do rozwiązania.

Przyczyny i poprawki dotyczące problemu z zaproszeniem współpracownika na Instagramie

Jeśli opcja zaproszenia współpracownika nie wyświetla się na Twoim Instagramie, oto kilka prawdopodobnych przyczyn i rozwiązań.

Twoje konto jest prywatne

Jeśli masz konto prywatne, prawdopodobnie nie będziesz mieć możliwości akceptowania współpracy ani dodawania współpracowników. Jeśli chcesz, aby opcja współpracy była widoczna, możesz upublicznić swoje konto, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Rozwiązanie:

Krok 1: Otwórz aplikację Instagram i dotknij ikony swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2: Poszukaj trzech poziomych linii w prawym górnym rogu i dotknij ich.

Krok 3: Stuknij w miejscu, w którym jest napisane Ustawienia i prywatność w wyskakującym menu.

Krok 4: Przewiń w dół do opcji z napisem Prywatność konta i dotknij jej.

Krok 5: Upewnij się, że wyłączyłeś opcję konta prywatnego.

I to wszystko; Twoje konto jest teraz publiczne. Uruchom ponownie aplikację, aby sprawdzić, czy opcja zaproszenia współpracownika jest dla Ciebie widoczna.

Twoja aplikacja Instagram nie jest zaktualizowana

Opcja współpracy jest dostępna w najnowszych wersjach Instagrama. Jeśli nie możesz współpracować z innymi kontami, mimo że Twoje konto jest publiczne, prawdopodobnie używasz starszej wersji aplikacji.

Rozwiązanie:

Krok 1: Przejdź do App Store lub Play Store, w zależności od systemu operacyjnego telefonu.

Krok 2: Wyszukaj Instagram.

Krok 3: Jeśli Twoja aplikacja Instagram nie jest zaktualizowana, zobaczysz przycisk Aktualizuj obok nazwy aplikacji. Zaktualizowane aplikacje wyświetlają zamiast tego przycisk Otwórz, dzięki czemu wiesz, czy aplikacja jest zaktualizowana do najnowszej wersji, czy nie.

Po zaktualizowaniu aplikacji możesz ją ponownie uruchomić i sprawdzić, czy opcja współpracownika jest widoczna na Twoim koncie.

Masz konto osobiste

Czasami opcja współpracy nie jest wyświetlana na koncie osobistym, więc możesz spróbować przełączyć się na konto profesjonalne lub firmowe, aby rozwiązać problem.

Rozwiązanie:

Krok 1: Otwórz aplikację Instagram i dotknij ikony swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2: Poszukaj trzech poziomych linii w prawym górnym rogu i dotknij ich.

Krok 3: Stuknij w miejscu, w którym jest napisane Ustawienia i prywatność w wyskakującym menu.

Krok 4: W obszarze Dla profesjonalistów dotknij Typ konta i narzędzia.

Krok 5: Następnie dotknij Przełącz na konto profesjonalne.

Krok 6: Po przeczytaniu korzyści na ekranie dotknij Kontynuuj.

W większości przypadków proces jest natychmiastowy. Jeśli nie, będziesz musiał poczekać około 48 godzin, aż zmiany zostaną odzwierciedlone na Twoim koncie i ponownie zaczniesz publikować. Po zakończeniu oczekiwania opcja współpracy powinna pojawić się w profilu.

Masz wyłączone tagowanie

Chociaż niekoniecznie tak musi być, istnieje szansa, że ​​może to zakłócać funkcję współpracy. Jeśli masz wyłączone tagowanie na swoim koncie, możesz to zmienić.

Rozwiązanie:

Krok 1: Otwórz aplikację Instagram i dotknij ikony swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2: Poszukaj trzech poziomych linii w prawym górnym rogu i dotknij ich.

Krok 3: Stuknij w miejscu, w którym jest napisane Ustawienia i prywatność w wyskakującym menu.

Krok 4: Przewiń w dół, aż zobaczysz Tagi i wzmianki. Stuknij w to.

Krok 5: Upewnij się, że masz włączoną opcję Zezwalaj na tagi od wszystkich. Dodatkowo miej włączoną opcję Zezwalaj na wzmianki od wszystkich.

Po zakończeniu uruchom ponownie aplikację i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Nastąpiła awaria Instagrama

Jeśli wypróbowałeś większość metod i nadal widzisz problem, Instagram prawdopodobnie stoi w obliczu awarii. Oto jak możesz to potwierdzić.

Rozwiązanie:

Krok 1: Odwiedź witrynę sprawdzającą status, taką jak Downdetector lub Is It Down Or Just Me.

Krok 2: Wpisz Instagram w polu wyszukiwania.

Krok 3: Przewiń w dół do wykresu, aby zobaczyć, kiedy nastąpił gwałtowny wzrost liczby awarii na Instagramie. Wyraźnie poinformuje Cię również, czy Instagram ma obecnie awarię lub doświadczył jej w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ponadto możesz wypróbować inne metody, aby upewnić się, że opcja współpracownika jest dla Ciebie widoczna, takie jak wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Instagram lub uwierzytelnienie konta na Instagramie, jeśli niedawno wprowadziłeś zmiany w danych logowania.

Jak korzystać z opcji zapraszania do współpracy na Instagramie

Tracisz dużo ekspozycji, jeśli nie korzystasz ze współpracy na Instagramie. Oto jak możesz zacząć z tym:

Krok 1: W swoim profilu na Instagramie dotknij ikony +.

Krok 2: Stuknij w Reel lub Post.

Krok 3: Po dodaniu filmu lub zdjęcia dotknij miejsca, w którym jest napisane Dalej.

Krok 4: Stuknij w Oznacz osoby.

Krok 5: Stuknij w Zaproś współpracownika i wybierz konto, z którym chcesz współpracować. Wybrane konto otrzyma prośbę o współpracę, którą może zaakceptować lub odrzucić. Możesz także dodać wiele kont w jednym poście.

Na koniec kontynuuj udostępnianie treści. Gdy zaproszone konto zaakceptuje Twoją prośbę, post stanie się widoczny na obu profilach.

Przeczytaj także: Jak zrobić szpule na Instagramie i zwiększyć zaangażowanie, aby uzyskać lepszą obecność w mediach społecznościowych

Jak zapobiegać występowaniu problemu z zaproszeniem współpracownika w przyszłości

Naprawienie problemu „nie wyświetla się zaproszenie współpracownika” może być rzeczywiście długim i żmudnym zadaniem. Rozumiem, dlaczego chcesz mieć pewność, że nie będziesz musiał ponownie wykonywać tych wszystkich czynności.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że nie staniesz przed tym ponownie:

# 1. Zachowaj publiczne konto

Instagram umożliwia prywatnym kontom przyjmowanie próśb o współpracę od użytkowników; może być skłonny do stawienia czoła temu problemowi w regularnych odstępach czasu. Najlepiej ustawić swoje konto jako publiczne, aby bezproblemowo wysyłać i odbierać zaproszenia do współpracy.

#2. Wyczyść pamięć podręczną

Skutki pamięci podręcznej mogą być dwustronne. Ponieważ aplikacja Instagram przechowuje Twoje dane jako pamięć podręczną w celu poprawy komfortu użytkowania i wydajności, może również powodować problemy, jeśli dane są uszkodzone.

Jednym z problemów, które możesz napotkać w wyniku tego, jest opcja zaproszenia współpracownika, która nie pojawia się w Twoim profilu. Regularne czyszczenie pamięci podręcznej może zapobiec występowaniu tego problemu.

#3. Zawsze aktualizuj do najnowszej wersji

Upewnij się, że Twoja aplikacja Instagram jest zawsze aktualna. To nie tylko zapobiegnie występowaniu takich problemów, ale także zapewni bezpieczeństwo danych. Nie wspominając o tym, że z każdą nową aktualizacją otrzymujesz dostęp do nowych funkcji, aby być na bieżąco z trendami.

Myśli końcowe

Współpraca to rewolucja dla użytkowników Instagrama, zwłaszcza marek i influencerów prowadzących biznes na platformie. Istnieją wszelkie powody, dla których warto korzystać z tej funkcji, aby czerpać z niej niezliczone korzyści.

Jedna z metod opisanych w tym poście zadziałała w przypadku rozwiązania problemu „nie wyświetla się zaproszenie współpracownika”.

Następnie chciałbyś dowiedzieć się, jak zarabiać na Instagramie.

x