Pasek zadań w systemie Windows 10 może pokazywać kolor akcentu ustawiony dla twojego systemu. Ustawienia kolorów paska zadań są zgrupowane w menu Start i Centrum akcji. Musisz włączyć kolor dla wszystkich trzech lub wyłączyć go dla wszystkich. Wybór koloru należy do Ciebie; możesz wybrać jedną samodzielnie lub pozwolić systemowi Windows 10 wybrać jedną na podstawie ustawionej tapety.

Jeśli próbujesz włączyć kolor na pasku zadań, ale opcja jest wyszarzona, tj. Nie można jej włączyć, poprawka jest dość prosta.

Naprawiono szary kolor pokazu na pasku zadań

Wyszarzone ustawienie koloru paska zadań nie jest błędem. Wynika to ze źle zaprojektowanej funkcji, tj. Jasnego motywu w systemie Windows 10. Istnieją dwa proste sposoby, aby to „naprawić”, tj. Uzyskać kolor na pasku zadań i jeden sposób obejścia go.

Sprawdź -   Jak zainstalować Homebrew na macOS Catalina

1. Przełącz na ciemny motyw

Jasny motyw w systemie Windows 10 nie pozwala użytkownikom ustawić koloru dla menu Start, paska zadań i centrum akcji, ale jeśli przełączysz się na ciemny motyw, będziesz mógł włączyć tę opcję.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Kolory. Otwórz menu Wybierz kolor. Wybierz Ciemny. Przewiń w dół, a opcja „Start, pasek zadań i centrum akcji” będzie teraz włączona. Możesz wybrać kolor z próbek podanych na tej samej karcie lub włączyć opcję „Automatycznie wybierz kolor akcentujący z mojego tła”.

2. Przełącz na motyw niestandardowy

Jeśli podoba Ci się jasny motyw, ale chcesz mieć kolor na pasku zadań, możesz zgodzić się na kompromis; jasny motyw dla aplikacji, ale ciemny dla systemu.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikony OieIcons w systemie Linux

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Kolory. Otwórz menu „Wybierz kolor”. Wybierz opcję „Niestandardowe”. Pojawią się dodatkowe opcje. W opcji „Wybierz domyślny tryb systemu Windows” wybierz Ciemny. W opcji „Wybierz domyślny tryb aplikacji” wybierz Jasny. Będziesz mógł teraz włączyć opcję „Start, pasek zadań i centrum akcji” dla pokazywania koloru.

3. Użyj zmodyfikowanej tapety

Jest to opcja, z której powinieneś skorzystać, jeśli absolutnie musisz użyć jasnego motywu, ale chcesz też mieć kolor na pasku zadań.

Wybierz tapetę, której chcesz użyć. Powinien dokładnie pasować do Twojego ekranu. Zmień rozmiar, zanim przejdziesz dalej. Wybierz kolor, którego chcesz użyć dla paska zadań. Pobierz dla niego wartość HEX i / lub RGB. Zrób zrzut ekranu pulpitu (Win + PrntScrn). Otwórz zrzut ekranu w aplikacji takiej jak IrfanView. Wybierz całą długość i wysokość paska zadań. Zanotuj wymiary. Otwórz tapetę w edytorze obrazów, takim jak Paint.net lub GIMP. U dołu dodaj pasek koloru o dokładnym rozmiarze (szerokości i wysokości) paska zadań i tym samym kolorze, którego chcesz użyć na pasku zadań. Zapisz tapetę. Pobierz bezpłatną aplikację o nazwie TranslucentTB. Uruchom go i użyj go, aby ustawić przezroczysty pasek zadań. Ustaw tapetę jako tło, a będziesz mieć kolorowy pasek zadań.

Sprawdź -   Jak ustawić jedną tapetę na dwóch ekranach za pomocą Superpaper

Wniosek

Microsoft rozwiązuje ten problem w następnej głównej wersji systemu Windows 10. Wygląda na to, że został on poprawiony w kompilacji poufnych, ale nie wiadomo, czy rzeczywiście dotrze do stabilnej wersji, która zostanie wydana pod koniec tego roku. Te opcje mogą być na razie jedyną poprawką.

newsblog.pl

newsblog.pl