Jak wyśrodkować ikony na pasku zadań w systemie Windows 10

Pasek zadań w systemie Windows jest tym, czym Dock jest dla systemu macOS. Twoje aktywne, otwarte aplikacje pojawiają się na pasku zadań i możesz przypiąć często używane aplikacje do paska zadań, aby uzyskać szybszy dostęp. Te dwa elementy nie odzwierciedlają się dokładnie i są pewne funkcje, które jedna obsługuje, a druga nie. Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, Dock na macOS skupia ikony aplikacji na środku. Pasek zadań wyrównuje je do lewej i prawej strony. Prawa strona jest zarezerwowana dla zegara i zasobnika systemowego, a lewa to miejsce, w którym znajduje się przycisk Start, a następnie Cortana i Mulitasking w systemie Windows 10. Wszystkie przypięte aplikacje są przypięte obok tych trzech domyślnych ikon. Falcon10 to bezpłatna aplikacja dla systemu Windows, która może wyśrodkować ikony na pasku zadań.

Ma swoje ograniczenia; nie obsługuje wielu wyświetlaczy, więc podczas gdy system Windows 10 może wyświetlać pasek zadań na wielu wyświetlaczach, a przypięte ikony pojawiają się na pasku zadań na obu wyświetlaczach, Falcon10 wyśrodkuje je tylko na głównym ekranie.

Wyśrodkuj ikony na pasku zadań

Aby wyśrodkować ikony na pasku zadań, musisz zainstalować dwie aplikacje; pierwszy to AutoIt, a drugi to oczywiście Falcon10. Powinieneś także mieć zainstalowany .Net Framework, chociaż jest wysoce prawdopodobne, że już to zrobiłeś, zwłaszcza jeśli grasz w gry na swoim komputerze. Na koniec musisz mieć zainstalowaną kwietniową aktualizację systemu Windows 10. To jest Windows 10 1803. Możesz sprawdzić wersję kompilacji, aby upewnić się, że masz właściwą.

Pobierz AutoIti zainstaluj go. Skorzystaj z zalecanych ustawień podczas instalacji i nie ustawiaj niczego, aby prosić o interwencję użytkownika, gdy trzeba ją wykonać. Po zainstalowaniu pobierz i uruchom Falccon10.

Włącz opcję „Wyśrodkuj ikony paska zadań”, a ikony zostaną wyśrodkowane.

Oto jak to wygląda; przypięte ikony aplikacji są wyśrodkowane, możesz zobaczyć, które aplikacje są aktualnie otwarte, domyślne ikony, tj. przycisk Start, Cortana i ikony wielozadaniowości są nadal wyrównane do lewej strony, a zasobnik systemowy jest nadal po prawej stronie.

Aby zamknąć aplikację i przywrócić domyślne położenie ikon aplikacji, kliknij dwukrotnie ikonę aplikacji w zasobniku systemowym i odznacz opcję.

Aplikacja jest zupełnie nowa i jest to pierwsza wersja, więc zawiera błędy. Jednym z takich błędów jest to, że menu przepełnienia zasobnika systemowego zmienia swój rozmiar, tak że niektóre ikony nie są już widoczne. Utrudnia dostęp do ikony aplikacji, aby ją wyłączyć, nie wspominając o dostępie do innych ikon, które są ukryte w przepełnionym menu. Aby temu przeciwdziałać, możesz zmniejszyć liczbę ikon ukrytych w rozszerzonym menu.

x