Jak uzyskać duże ikony na pasku zadań bez zmiany rozdzielczości w systemie Windows 10

Wyświetlacze HD są świetne, a wysokie rozdzielczości wyglądają niesamowicie. Jedynym problemem jest to, że chociaż świetnie jest konsumować multimedia na wyświetlaczu HD, używanie go nie zawsze jest takie łatwe, jeśli piszesz dokument. Wysoka rozdzielczość często oznacza mały tekst, który jest trudny do odczytania oraz małe ikony, które pozostawiają dużo pustego miejsca. Ikony na pasku zadań stanowią szczególny problem; jeśli masz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, ikony będą małe i mogą być zbyt małe, aby je wygodnie zobaczyć lub kliknąć. Możesz uzyskać duże ikony paska zadań, ale nadal zachować tę samą rozdzielczość ekranu dzięki aplikacji o nazwie 7+ Taskbar Tweaker.

Uzyskaj duże ikony na pasku zadań

Pobierz 7+ Taskbar Tweaker i uruchom go. Możesz użyć wersji do zainstalowania lub wersji przenośnej. Uruchom aplikację i kliknij prawym przyciskiem myszy jej pasek tytułu. Wybierz Opcje zaawansowane z menu kontekstowego. Otworzy się nowe okno z dodatkowymi opcjami.

Przejdź do zakładki OptionsEx i przewiń wiele wymienionych tam opcji. Poszukaj opcji w10_large_icons i ustaw jej wartość Data na 1.

Od razu zobaczysz zmianę rozmiaru ikon paska zadań. Kliknij OK i zminimalizuj aplikację do paska zadań.

Różnica w rozmiarze ikony jest zauważalna i będzie to oczywista poprawa, jeśli uznasz, że domyślny rozmiar jest trudny w użyciu. Niestety, aplikacja ma swoje ograniczenia, które wynikają z rozmiaru ikon dostępnego w systemie Windows 10. Jest tylko jeden rozmiar, do którego można uaktualnić. Jeśli nadal jest za mały, aby wygodnie go używać, musisz obniżyć rozdzielczość ekranu, aby działał.

7+ Tweaker paska zadań obsługuje wiele monitorów, ponieważ po zmianie rozmiaru ikon paska zadań są one zmieniane na wszystkich podłączonych monitorach. Oznacza to oczywiście, że jeśli chcesz mieć tylko duże ikony paska zadań na jednym monitorze, a nie na drugim, nie masz żadnej możliwości.

Windows 10 nie pozwala użytkownikom na wiele z paskiem zadań. Wszelkie dostosowania, poza kolorem, wymagają aplikacji innych firm. Jeśli chcesz wyśrodkować ikony paska zadań lub dodać do niego kolor lub tło inny niż kolor akcentu, będziesz potrzebować aplikacji innych firm. Wadą tego wszystkiego jest to, że aby dostosować mały element, taki jak pasek zadań, potrzebujesz wielu aplikacji. Jest to nie tylko niepraktyczne, ale nie każdy ma system, który może obsługiwać wiele aplikacji i nadal zarządzać rutynowymi aplikacjami bez spowalniania.