Jak naprawić zawieszanie się i awarie kamery internetowej w systemie Windows 10

Rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 była główną aktualizacją i tam, gdzie zawierała kilka głównych funkcji, wiązała się również z kilkoma problemami. Wśród problemów z aktualizacją na uwagę zasługuje ciągłe zawieszanie się aparatu i awaria. Domyślna aplikacja Aparat, a także inne aplikacje, które muszą używać aparatu, zawieszają się lub ulegają awarii podczas uruchamiania. Jeśli doświadczasz tego błędu, nie zniknie po prostu. Jest to wynik zmiany wprowadzonej przez Microsoft w sposobie dekodowania strumienia wideo. Nie u każdego występują awarie, ale jeśli tak, to edycja rejestru jest jedynym sposobem, aby to naprawić. Oto, co musisz zrobić.

Aby dokonać zmian w rejestrze, będziesz potrzebować uprawnień administratora. Najlepiej jest zalogować się na konto administratora, zanim zaczniesz edytować rejestr. Po zalogowaniu wpisz Win + R, aw oknie dialogowym uruchamiania wpisz „regedit”. Naciśnij Enter, aby otworzyć Edytor rejestru systemu Windows.

Iść do,

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows Media FoundationPlatform

Utwórz nową wartość DWORD. Aby utworzyć wartość, przejdź do Plik> Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Alternatywnie, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym okienku i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa).

Nazwij nową wartość „EnableFrameServerMode” i upewnij się, że jest ustawiona na „0”. Wszystkie nowo utworzone wartości są domyślnie ustawione na „0”, ale na wszelki wypadek należy sprawdzić ponownie.

Następnie przejdź do następującej lokalizacji w rejestrze i utwórz nową wartość DWORD. Ponownie nazwij tę wartość „EnableFrameServerMode” i upewnij się, że jest ustawiona na „0”.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREWOW6432NodeMicrosoftWindows Media FoundationPlatform

To wszystko, co musisz zrobić. Uruchom ponownie aplikacje aparatu i powinny działać normalnie. Jeśli Twoja aplikacja aparatu działa poprawnie i nie widzisz tej wartości DWORD w rejestrze, nie myśl, że musisz ją dodawać. Ta wartość kompensuje problem, który został spowodowany przez Microsoft zmieniający sposób traktowania niektórych strumieni wideo z niektórych kamer internetowych, powodując tym samym problemy niektórym użytkownikom. Nie każdy doświadcza tego błędu i jeśli kamera internetowa działa dobrze, nie ma potrzeby w ogóle grzebać w rejestrze. Brak tej wartości w rejestrze nie wpłynie na nic.

W tym momencie nie jest jasne, czy oficjalna poprawka problemu musi pochodzić od firmy Microsoft w formie aktualizacji, czy od twórców aplikacji, którzy będą musieli zaktualizować swoje aplikacje, aby grały zgodnie z nowymi zasadami określonymi przez Microsoft. Domyślamy się, że to prawdopodobnie problem Microsoftu.

przez Lifehacker

x