Jak nauczyć się etycznego hakowania

Udostępnij teraz w social media:

Etyczne hakowanie lub hakerzy w białych kapeluszach to eksperci ds. bezpieczeństwa, którzy pomagają organizacjom radzić sobie z zagrożeniami bezpieczeństwa i chronić ich dane. Może to brzmieć łatwo dla twoich uszu, ale w rzeczywistości jest to dość skomplikowane i wymagające. Jednak bardziej złożone jest to, jak krok po kroku nauczyć się hakowania i stać się etycznym hakerem. To nie jest proces z dnia na dzień i wymaga lat poświęcenia i treningu. W tym artykule dowiesz się, jak uczyć się etycznego hakowania i znajdziesz najlepsze platformy, na których znajdziesz najlepsze kursy hakerskie.

Jak nauczyć się etycznego hakowania

Kontynuuj czytanie artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak krok po kroku nauczyć się hakowania, zaczynając od podstaw. Zawsze pamiętaj, że droga do zostania najlepszym etycznym hakerem może nie być łatwa, ale zdecydowanie warta każdego wysiłku.

Jak nauczyć się hakowania krok po kroku

Jeśli chcesz nauczyć się hakowania krok po kroku, trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj krok po kroku odkryjesz mapę drogową do zostania najlepszym etycznym hakerem.

1. Naucz się programowania w C

Jak często mówią ludzie, zrozumienie podstaw jest pierwszą i najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz, aby opanować to, co będzie dalej. Jeśli twoje podstawy nie są jasne, wszystko inne może stać się bełkotem. Podobnie w etycznym hackingu musisz nauczyć się programowania C, jakby od tego zależało twoje życie.

Programowanie w języku C jest jednym z najpopularniejszych, wszechstronnych i powszechnie używanych języków programowania. Możesz go używać zarówno do aplikacji, jak i technologii, a także scementować bazę do nauki Javy, Pythona, C++ itp. Ten niezależny od maszyny język dzieli program na wiele modułów. W związku z tym każdy moduł można napisać niezależnie, co razem tworzy pojedynczy program C.

  Jak korzystać z Map Google podczas odtwarzania muzyki w telefonie

2. Naucz się innych języków programowania

Zdjęcie Anny z Pixabay

Po programowaniu w C pojawiają się dodatki nowej generacji, takie jak Java, Python, PHP, Perl, HTML i tak dalej. Kiedy więc poczujesz, że znasz podstawowe instrukcje dotyczące języka C, musisz przejść do nauki innych języków programowania.

Pomoże ci to zrozumieć, dlaczego wielu programistów woli Pythona od innych i jak nauczyć się etycznego hakowania od podstaw. W tym celu możesz skorzystać z lekcji wideo na YouTube lub kupić książki napisane przez ekspertów od kodowania.

3. Naucz się UNIX-a

Jeśli wiesz cokolwiek o hakowaniu, na pewno słyszałeś o systemie UNIX. Jest to system operacyjny dla wielu użytkowników, zaprojektowany specjalnie dla laptopów, komputerów stacjonarnych i serwerów. Ponieważ jego graficzny interfejs użytkownika jest bardzo podobny do systemu Windows, początkujący mogą się tego z łatwością nauczyć. Ponieważ większa część całkowitej liczby serwerów jest hostowana w systemie UNIX, zrozumienie tego staje się integralną częścią Twojej podróży do zostania najlepszym etycznym hakerem.

4. Naucz się kryptografii

Zdjęcie Paula Lee z Pixabay

Kryptografia jest wykorzystywana głównie w komunikacji internetowej opartej na protokole SSL, dlatego każdy haker musi zrozumieć jej znaczenie. Jest to sztuka i technika zabezpieczania wrażliwych informacji za pomocą kodów. W ten sposób tylko nadawca i odbiorca mają dostęp do informacji, podczas gdy dla reszty pozostają one bełkotem.

Zasadniczo kryptografia jest przydatna w handlu elektronicznym, kartach bankomatowych, hasłach komputerowych itp. Będąc etycznym hakerem, musisz rozumieć praktyki, zbiór zasad i strategie stosowane w kryptografii. Musisz także wiedzieć o różnych technikach i narzędziach używanych do łamania haseł. Spróbuj także włączyć naukę o algorytmach szyfrowania, aby dowiedzieć się, co utrudnia ich odszyfrowanie nawet ekspertom.

5. Znajdź luki w istniejących programach

Zdjęcie Kevina Ku na Unsplash

Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego z podejściem bardziej zorientowanym na praktykę, jest to dobry krok. Spróbuj wdrożyć to, czego nauczyłeś się do tej pory i znajdź luki w istniejących programach. Pomoże Ci to zrozumieć hakowanie z głębszego poziomu, umożliwiając codzienne doskonalenie swoich umiejętności. W końcu identyfikacja słabości przeciwnika lub jakiegokolwiek oprogramowania jest tym, w czym dobrzy są doświadczeni hakerzy. Na przykład najczęstsze w Androidzie to błędy konfiguracji, przestarzałe oprogramowanie, błędy, otwarte niezabezpieczone usługi itp.

6. Weź udział w projektach bezpieczeństwa typu open source

Możesz uczestniczyć w projektach bezpieczeństwa typu open source prowadzonych przez liczne witryny hakerskie w Internecie. Są one dostępne dla wszystkich i każdy, kto ma podstawową wiedzę na temat hakowania, może wziąć w nich udział, aby wnieść swój cenny wkład w dobro ogółu. Co więcej, zwiększy to twoją uczciwość jako hakera i sprawi, że będziesz wyglądać na bardziej ułożonego i profesjonalnego.

  Android Wallpaper Switcher z własną społecznością społeczną

7. Sprawdź swoje umiejętności w wyzwaniach

Gdy już przyzwyczaisz się do podstaw etycznego hakowania, nadszedł czas, aby przetestować te umiejętności i wiedzę. W tym celu aktywny udział w internetowych wyzwaniach hakerskich jest idealnym rozwiązaniem. Poza tym możesz także korzystać ze stron internetowych do nauki hakowania, grając w gry. Tak, dobrze przeczytałeś. Liczne platformy edukacyjne łączą gry z hakowaniem, aby nauka była zabawą dla wszystkich uczniów. Każde wyzwanie lub poziom jest starannie przygotowane, aby osadzić różne koncepcje hakerskie.

8. Eksperymentuj dalej

Gdy zdobędziesz podstawową wiedzę na temat hakowania, musisz spróbować poeksperymentować, aby zdobyć praktyczne doświadczenie. Na przykład możesz skonfigurować swoje laboratorium do eksperymentowania z różnymi systemami operacyjnymi i aplikacjami. Możesz modyfikować swoje laboratorium, dokonując tylu postępów za pomocą zaawansowanych technologicznie gadżetów, ile chcesz lub zachowując prostotę i trzeźwość.

Oto rzeczy, które powinieneś rozważyć przed eksperymentowaniem z czymś:

  • Zawsze upewnij się, że masz najnowszą kopię zapasową przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian
  • Pozostań w jurysdykcji etycznego hakowania i wiedz, kiedy przestać
  • Jeśli nie odniesiesz sukcesu na początku, improwizuj dalej i z każdą próbą stawaj się coraz lepszy
  • Nie zapomnij udokumentować swoich postępów i tego, czego nauczyłeś się w każdym eksperymencie

9. Bądź konsekwentny w tym, co robisz

Kluczem do opanowania wszystkiego jest konsekwencja. Jeśli nie ćwiczysz codziennie i nie starasz się nauczyć czegoś nowego, przyniesie to pozytywne rezultaty w dłuższej perspektywie. Podobnie, jeśli chcesz opanować naukę etycznego hakowania, musisz zachować spójność. Można to osiągnąć, czytając blogi i e-booki, oglądając lekcje wideo, a następnie wdrażając to wszystko w wypełnianie wyzwań.

10. Eksploruj ukrytą sieć

Zdjęcie Gerda Altmanna z Pixabay

Być może słyszałeś o ciemnej sieci, ale czy wiesz, co to znaczy? W języku laika ciemna sieć to ta część Internetu, która jest dostępna tylko dla tych, którzy wiedzą, jak korzystać ze specjalnego oprogramowania. To pozwala im pozostać niewykrywalnymi i zachować nienaruszalną anonimowość.

Co ciekawe, ta ciemna sieć ma również swoją legalną stronę. Bycie etycznym hakerem oznacza poznanie tej części Internetu wraz z innymi językami kodowania i oprogramowaniem.

  Co to jest Bluetooth LE Audio i dlaczego tego chcesz?

Jak znaleźć najlepszy internetowy kurs etycznego hakowania

Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć etyczne hakowanie, ale nie wiesz, co tak naprawdę oferują, to może ci pomóc. Dla niedoinformowanych bezpłatny kurs etycznego hakowania z certyfikatem pomaga nauczyć się hakowania od podstaw i stać się profesjonalistą w zaledwie kilka miesięcy. Na przykład zaczynasz od doskonalenia umiejętności baz danych, umiejętności pracy w sieci, programowania, kryptografii, biegłości w systemie operacyjnym i wielu innych.

Oto 7 najlepszych platform, na których można zdobyć najlepsze kursy etycznego hakowania:

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy możesz sam nauczyć się etycznego hakowania?

Odp. Tak, możesz samodzielnie odkrywać i uczyć się etycznego hakowania bez drogich zasobów. Niemniej jednak ta nisza wymaga ogromnego poświęcenia i ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w tym, co ćwiczysz.

Q2. Czy początkujący może nauczyć się hakowania?

Odp. Tak, początkujący może nauczyć się hakowania, korzystając z bezpłatnych zasobów, lekcji wideo i e-booków w Internecie. Istnieją różne kursy i programy hakerskie, które uczą hakowania od podstaw bez ukrytych opłat.

Q3. Czy etycznego hakera łatwo się nauczyć?

Odp. Wszystko jest łatwe na tym świecie, jeśli bardzo się starasz, aby działało w każdych warunkach. Mimo to należy pamiętać, że hakowanie nie jest dziecinnie proste. Możesz kształtować w nim swoją karierę, jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu i energii, aby zostać najlepszym etycznym hakerem.

***

Wiele organizacji, dużych firm i agencji rządowych wymaga od hakerów ochrony ich danych i informacji. W końcu jest to jeden z najważniejszych aspektów, a jego utrata może spowodować straty finansowe. Dlatego istnieje ogromne zapotrzebowanie na etycznych hakerów. Ucząc się, jak uczyć się etycznego hakowania, możesz przyczynić się do dobrobytu społeczeństwa i poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa.

x