Jak oficjalnie i legalnie pobrać system Windows 7

Microsoft nie obsługuje już systemu Windows 7, ale kilku użytkowników nadal ma bzika na punkcie tego niegdyś popularnego systemu operacyjnego. Po premierze Microsoft wypuścił Windows 8, 8.1, 10, a nawet Windows 11, ale Windows 7 nadal utrzymuje najwyższą pozycję jako najbardziej preferowany system operacyjny dla wielu. Jeśli więc nadal chcesz oficjalnie i legalnie pobrać system Windows 7, postępuj zgodnie z naszym samouczkiem poniżej. Dodaliśmy oficjalne linki do pobierania obrazów ISO systemu Windows 7, a wszystkie z nich są legalne i zgodne z prawem. W tej notatce przejdźmy dalej i znajdźmy działające linki dla systemu Windows 7.

Pobierz system Windows 7 ISO oficjalnie od firmy Microsoft (2023)

Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla systemu Windows 7 w 2020 roku, a następnie przestał oferować opcję pobierania plików ISO systemu Windows 7. Chociaż umożliwiał użytkownikom pobieranie plików ISO systemu Windows 7 ze strony odzyskiwania do 2021 r., ta opcja również została teraz usunięta. Na szczęście niektóre oficjalne linki do pobierania są nadal aktywne i można ich użyć do pobrania plików ISO. Linki pochodzą bezpośrednio z serwerów firmy Microsoft i są całkowicie legalne. Sprawdziliśmy linki w VirusTotal i żaden z dostawców zabezpieczeń tego nie zgłosił. Sprawdź wynik testu tutaj.

Dla Twojej informacji, pliki ISO systemu Windows 7 są dostępne zarówno dla 32-bitowych, jak i 64-bitowych komputerów PC i są dostępne w języku angielskim (USA). Możesz legalnie uzyskać pliki ISO systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 (SPI1) dla wersji Home Premium, Ultimate i Professional. Mając to wszystko na uwadze, przejdźmy teraz do linków do pobierania.

Uwaga: ponieważ system Windows 7 osiągnął koniec okresu eksploatacji, nie zalecamy używania systemu Windows 7 do codziennych zadań. Jeśli chcesz używać systemu Windows 7 do jakiegoś specjalnego przestarzałego oprogramowania, możesz go używać, ale rób to oszczędnie. Sugerujemy jednak korzystanie z systemu Windows 10/11 i możesz uruchamiać starsze oprogramowanie w systemie Windows 10/11, korzystając z samouczka, do którego link znajduje się tutaj.

1. Kliknij poniższe łącza bezpośrednie, aby pobrać obraz ISO systemu Windows 7 na swój komputer.

2. Rozmiar pliku wynosi około 3,8 GB dla obrazów 32-bitowych i 5,5 GB dla obrazów 64-bitowych.

3. Po pobraniu możesz użyć Rufusa do utworzenia bootowalnego USB dla Windows 7 na swoim komputerze. Dla nieświadomych Windows 7 obsługuje zarówno style partycji GPT, jak i MBR. Jeśli korzystasz z podwójnego rozruchu systemu Windows 7 z innym systemem operacyjnym, pamiętaj, aby wybrać GPT, który jest nowoczesnym standardem i obsługuje również tryb UEFI. Na starszych komputerach wybierz „MBR”.

4. Aby przetestować obraz systemu operacyjnego Windows 7, zainstalowałem go na moim komputerze i poszło dobrze bez żadnych błędów. Śmiało, sprawdź obraz ISO systemu Windows 7 i zainstaluj go na swoim komputerze do specjalnego zastosowania.

Zainstaluj i uruchom system Windows 7 na swoim komputerze

A więc w ten sposób można oficjalnie i legalnie pobrać i zainstalować system Windows 7 w 2023 roku. Podałem tylko działające linki z serwera Microsoftu i jak je przetestowałem, są one całkowicie legalne. W każdym razie to właściwie tyle. Jeśli chcesz oficjalnie pobrać system Windows 11 ISO, postępuj zgodnie z naszym połączonym przewodnikiem, aby uzyskać szczegółowy samouczek. Aby znaleźć listę najlepszych aplikacji dla systemu Windows 11, zapoznaj się z naszym wyselekcjonowanym artykułem. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.