Udostępnij teraz w social media:

Tryb obrazu w obrazie szybko staje się rzeczą. YouTube i Chrome mają to po wyjęciu z pudełka, a na macOS mają to również Safari i iTunes. Safari jest zdolną przeglądarką, ale nie zastępuje odtwarzaczy multimedialnych, a iTunes od 2019 r. Podąża drogą dinozaurów. Odtwarzacze multimedialne tak naprawdę nie dodały trybu obrazu w obrazie jako funkcji. To powiedziawszy, jeśli chcesz oglądać odtwarzacz VLC w trybie obrazu w obrazie, możesz to zrobić za pomocą Pipvid.

Pipvid nie jest darmową aplikacją. Zwykle kosztuje 7 USD, ale w momencie pisania jest dostępny za 3,75 USD. Ma wersję próbną, która pozwala oglądać odtwarzacz VLC w trybie obrazu w obrazie przez dziesięć minut.

Sprawdź -   Jak zainstalować Microsoft Edge na Chromebooku

Tryb obrazu w obrazie odtwarzacza VLC

Ściągniji zainstaluj Pipvid. Aplikacja wymaga specjalnych uprawnień dostępu, aby działać, a także musisz mieć zainstalowany odtwarzacz VLC w systemie.

Po uzyskaniu pozwolenia Pipvid uruchom go, a będzie on działać na pasku menu. Następnie uruchom odtwarzacz VLC, który zapyta również o pozwolenie na dostęp. Potrzebuje tego, aby mógł działać w trybie obrazu w obrazie.

Po otwarciu okna odtwarzacza VLC można zmienić rozmiar i umieścić je w dowolnym miejscu na ekranie.

Pipvid współpracuje z odtwarzaczem VLC i QuickTime. Podczas gdy odtwarzacz VLC jest jedną z najpopularniejszych aplikacji odtwarzacza multimediów dostępnych dla komputerów Mac, Windows i Linux, QuickTime jest dostępny tylko na macOS i nikt go tam nie lubi. Pipvid jest w zasadzie dobry dla samego odtwarzacza VLC i żadnej innej aplikacji. Możesz mieć inną aplikację, w której wolisz oglądać filmy, a dla tej aplikacji Pipvid nie może nic zrobić.

Sprawdź -   Jak prawidłowo skonfigurować PlayStation VR

Jeśli oglądasz multimedia na stronie internetowej, np. YouTube, i nie chcesz oglądać ich w Safari, możesz użyć Helium, aby obejrzeć je w trybie obrazu w obrazie. Hel to całkiem niezła aplikacja, ale działa w przeglądarkach, a nie w innych aplikacjach.

macOS wprowadził tryb obrazu w obrazie Safari i iTunes z powrotem w Sierra i od tego czasu wydano jeszcze dwie główne wersje systemu operacyjnego. Następny nie jest zbyt daleko. Mimo to tryb obrazu w obrazie jest nadal ograniczony tylko do przeglądarki Safari i niedługo martwej aplikacji iTunes. Jeśli już, Apple powinno być w stanie uczynić tę funkcję bardziej globalną, biorąc pod uwagę, jaką kontrolę ma nad swoim systemem operacyjnym.

Sprawdź -   Jak odzyskać obraz kontaktu z iPhone'a

Jeśli chodzi o aplikacje innych firm, nie ma sposobu, aby zmusić je do obsługi tej funkcji, więc Apple może ją wyegzekwować lub użytkownicy będą musieli używać płatnych aplikacji, takich jak Pipvid, aby wykonać to zadanie.