Jak oglądać YouTube w trybie obraz w obrazie na iPadzie

YouTube Red to wersja premium YouTube, która zapewnia użytkownikom dostęp do ekskluzywnych treści. To nie jest zbyt popularne. Oprócz ekskluzywnych treści, YouTube Red ma również tryb obrazu w obrazie, który pozwala użytkownikom oglądać filmy w odtwarzaczu pływającym na swoich urządzeniach. Ta funkcja jest świetna, ale nie jest to coś, za co warto płacić miesięczny rachunek. Jeśli chcesz oglądać YouTube w trybie Obraz w obrazie na iPadzie, musisz zainstalować bezpłatną aplikację o nazwie Pipifier. Działa dla wszystkich filmów internetowych i działa na YouTube.

YouTube Obraz w obrazie na iPadzie

Działa to tylko wtedy, gdy masz włączoną funkcję Obraz w obrazie na iPadzie. Aby ją włączyć, otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Ekran główny i Dock. Wybierz Wielozadaniowość i włącz obraz w obrazie.

Ponieważ YouTube ogranicza swoją funkcję Picture-in-Picture do YouTube Red, potrzebujemy aplikacji o nazwie PiPifier. Zainstaluj go ze sklepu App Store.

Po zainstalowaniu otwórz Safari i odwiedź YouTube. To staje się trudne, ponieważ po otwarciu YouTube w Safari automatycznie przekierowuje Cię do aplikacji. Wróć do Safari i spróbuj wymusić widok pulpitu. Możesz to zrobić, naciskając przycisk AA na pasku adresu URL i wybierając opcję żądania witryny internetowej na komputery stacjonarne.

Po otwarciu YouTube'a w Safari trudna część się skończyła. Otwórz film, a następnie dotknij przycisk udostępniania obok paska adresu URL. Z menu wybierz Uruchom PiPifier.

Film zostanie zminimalizowany do odtwarzacza swobodnego w prawym dolnym rogu. Możesz teraz nacisnąć przycisk Home, aby wyjść z Safari. Wideo będzie nadal odtwarzane.

Gracz może zostać zadokowany w dowolnym z czterech rogów ekranu. Jeśli go zamkniesz, wideo będzie nadal odtwarzane w Safari lub wstrzymane w miejscu, w którym zostało przerwane. Aby zmienić rozmiar odtwarzacza, przyciśnij go na zewnątrz.

Jeśli masz problem z tym, że Safari nie otwiera aplikacji YouTube, możesz spróbować ją odinstalować, jeśli nie używasz jej zbyt często. Być może słyszałeś także o małej funkcji na iPadzie o nazwie Slide Over, która umożliwia dostęp do aplikacji w innej aplikacji. To nie to samo co obraz w obrazie, ale jest to dość rozsądny sposób na oglądanie filmów z YouTube podczas pracy w innej aplikacji. Jest o wiele łatwiejszy w użyciu niż otwieranie filmów w Safari, a następnie udostępnianie / wysyłanie ich do aplikacji. Dziwne, że YouTube postanowił ograniczyć tę funkcję do usługi premium, ponieważ istnieją oczywiste obejścia tego problemu zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

x