Jak ograniczyć głośność mikrofonu w systemie Windows 10

Po podłączeniu słuchawek do telefonu i zwiększeniu głośności powyżej określonego limitu pojawia się ostrzeżenie informujące, że słuchanie głośnej muzyki jest niebezpieczne. Komputery stacjonarne zwykle nie mają tej funkcji. Jeśli chcesz ograniczyć głośność głośników na pulpicie, możesz to zrobić za pomocą aplikacji innej firmy. Jeśli chodzi o głośniki, znajdziesz wiele aplikacji, które mogą ograniczać lub dostosowywać wyjście audio, ale nie ma wielu dostępnych dla mikrofonu w twoim systemie. Jeśli chcesz ograniczyć głośność mikrofonu w systemie Windows 10, wypróbuj opcję Ogranicz głośność mikrofonu.

Ogranicz głośność mikrofonu

Ogranicz głośność mikrofonu to bezpłatna aplikacja typu open source, którą możesz pobierz z Github. Aplikacja nie musi być instalowana, a po jej uruchomieniu trafia bezpośrednio do zasobnika systemowego, ustawiając głośność mikrofonu na 50.

Aby zmienić poziom głośności, kliknij dwukrotnie ikonę aplikacji w zasobniku systemowym, a pojawi się okno aplikacji, które jest w zasadzie tylko suwakiem głośności. Możesz ustawić głośność na dowolną.

Teraz, gdy wiesz, jak ograniczyć głośność mikrofonu, możesz się zastanawiać, dlaczego musisz to zrobić w pierwszej kolejności. Twój mikrofon nie może dokładnie uszkodzić słuchu, ale jeśli często prowadzisz czat wideo lub głosowy, a głośność mikrofonu jest często problemem, ta aplikacja może być w stanie pomóc.

Niektóre aplikacje do rozmów wideo / audio mają tendencję do zmiany głośności mikrofonu. Może to wzmocnić, sprawiając, że będziesz brzmiał znacznie głośniej, niż zamierzałeś. Ta aplikacja odstrasza. Jeśli nie masz problemów z mikrofonem na pulpicie, nie potrzebujesz aplikacji.

Windows 10 pozwala ustawić głośność głośników na podstawie aplikacji, ale nie ma niczego podobnego w przypadku mikrofonów. W rzeczywistości nie ma zbyt wielu aplikacji, które pozwalają ustawić różne poziomy głośności dla mikrofonu w systemie Windows 10. Może to być spowodowane tym, że mikrofon nie jest używany tak często, jak głośniki, ale to nie jest. znaczy, że nie jest używany. Aplikacje do przesyłania wiadomości, z których prawie wszystkie umożliwiają wykonywanie połączeń wideo i głosowych, są często używane. Skype to jedna aplikacja, która przychodzi na myśl i ma wiele problemów z dźwiękiem. Jest też fakt, że teraz transmisja strumieniowa gier na żywo jest rzeczą, a narzędzie, które może pomóc w zarządzaniu mikrofonem na poziomie systemu operacyjnego, byłoby całkiem przydatne.

x