Jak ustawić głośność według pory dnia w systemie Windows 10

Twoje działania zmieniają się w ciągu dnia. W zależności od rutyny i charakteru pracy możesz pracować we wczesnych godzinach dnia lub wolisz pracować w późnych godzinach nocnych. Jeśli pracujesz z plikami audio lub po prostu lubisz słuchać muzyki podczas pracy, Twój profil dźwiękowy może się różnić w zależności od pory dnia. Istnieją narzędzia, które umożliwiają ustawienie głośności dla aplikacji lub określonych urządzeń. Speaker Locker to aplikacja systemu Windows, która umożliwia ustawianie głośności według czasu.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Ustaw głośność według czasu

Pobierz Speaker Locker i uruchom go. Zawiera już cztery przedziały czasowe. Przedziały czasowe umożliwiają ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia, w którym poziom głośności będzie włączany i wyłączany. Każdy przedział czasowy zawiera argumenty umożliwiające ustawienie poziomu głośności. Poziom głośności może być równy, mniejszy lub większy od ustawionego poziomu.

Z wyjątkiem opcji „Dokładnie”, argumenty większe niż i niższe niż umożliwiają zmianę poziomu głośności między ustawionym. Na przykład, jeśli ustawisz poziom głośności na mniej niż 50%, możesz ustawić głośność w zakresie od 0 do 50%.

Aplikacja jest również wyposażona w ochronę hasłem, co oznacza, że ​​nie tylko każdy może ją wyłączyć, zmienić przedziały czasowe lub edytować poziomy głośności. Domyślne hasło jest ustawione na 12345 i jest wyświetlane po uruchomieniu aplikacji, dlatego należy je natychmiast zmienić.

Speaker Locker jest przydatny, ale nie jest darmowy. Aplikacja kosztuje 5 USD, co nie jest dużo, zwłaszcza jeśli robi to, czego potrzebujesz. Jest wyposażony w piętnastodniowy okres próbny, więc możesz go wypróbować, zanim zdecydujesz, czy jest wart swojej ceny, czy nie. Aplikacja jest minimalizowana do zasobnika systemowego i może działać przy starcie systemu. Możesz skonfigurować do pięciu różnych przedziałów czasowych dla woluminu, aw razie potrzeby możesz ustawić wyciszenie.

Windows 10 wprowadził pewne ulepszenia w zakresie oferowanej regulacji głośności. Mikser głośności, który był częścią starszych wersji systemu Windows, jest sam w sobie świetny, ale nie ma sposobu, aby zaplanować dźwięk tak, jak może to zrobić Sound Locker.

Jeśli potrzebujesz sposobu na automatyczne wyciszenie systemu po odłączeniu słuchawek, mamy mały skrypt, który może to zrobić. Ponieważ jest to skrypt, jest to bezpłatne rozwiązanie.