Jak zmienić jasność ekranu na podstawie pory dnia w systemie Windows 10

Jasność ekranu to podstawowa kontrola na każdym wyświetlaczu. Możesz zmienić to na cokolwiek ci odpowiada lub jeśli masz do tego sprzęt, możesz użyć adaptacyjnej jasności. Jasność adaptacyjna jest dość powszechna i występuje zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i telefonach komórkowych. Zmienia jasność ekranu w oparciu o światło otoczenia. Jest to przydatne, ale musisz mieć sprzęt, który go obsługuje. Jeśli jednak chcesz zmienić jasność ekranu w zależności od pory dnia, przekonasz się, że nie ma tam zbyt wielu opcji. Większość aplikacji, które twierdzą, że to robią, nie jest niezawodna, ale ClickMonitorDDC jest rzadkim wyjątkiem.

Ten artykuł dotyczy jasności ekranu, a nie temperatury ekranu. Z jakiegoś powodu większość twórców aplikacji utożsamia jasność ekranu z temperaturą ekranu, gdy są one wyraźnie różne. Jeśli chcesz zmienić temperaturę ekranu w zależności od pory dnia, użyj Podświetlenie nocne w systemie Windows 10 lub użyj Aplikacja F.lux.

Zmień jasność ekranu w zależności od pory dnia

Ściągnij i uruchom ClickMonitorDDC. Aplikacja działa w zasobniku systemowym. Otwórz go i kliknij przycisk w lewym górnym rogu panelu, który się pojawi. W nowym oknie ustawień, które zostanie otwarte, przejdź do zakładki Timer, Transfer, Limity.

Na karcie Czas, transfer, limity zobaczysz sekcję o nazwie „ automatyczne uruchamianie linii poleceń ”, która obsługuje osiem różnych wyzwalaczy czasowych, których użyjemy do zmiany jasności ekranu. Masz również możliwość zmiany kontrastu i luminancji, ale możesz to pominąć, jeśli chcesz.

Najpierw ustaw czas, w którym jasność powinna się zmienić. Następnie wprowadź literę „b” i dostosuj poziom jasności, który chcesz ustawić w tym czasie. Dla kontrastu dodaj spację po pierwszym poleceniu i wpisz „c”, a następnie wprowadź wartość kontrastu, którą chcesz ustawić. Na koniec, jeśli chcesz ustawić luminancję, wprowadź literę „l” i jej poziom. Spowoduje to ustawienie niebieskiego poziomu luminancji.

Przykładowe ustawienia

b20 c50 l200

b10 c40

b25

Dodaj tyle wyzwalaczy czasowych, ile potrzebujesz, a aplikacja na to pozwoli. Kliknij Zastosuj i OK. Aplikacja zmieni jasność ekranu dla wszystkich wyświetlaczy. Jeśli z jakiegoś powodu aplikacja nie zmienia jasności na jednym z wyświetlaczy, możesz użyć tej samej aplikacji do synchronizacji jasności między nimi.

Tak naprawdę jest tylko jedno ograniczenie tej metody; będzie działać tylko na zewnętrznych wyświetlaczach obsługujących protokół DDC. Będzie działać na wszystkich wyświetlaczach laptopów, chociaż możesz nie być w stanie ustawić poziomu kontrastu wyświetlacza wewnętrznego.