01/18/2022

Jak zainstalować motyw ikon OieIcons w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

OieIcons to zabawna modyfikacja motywu ikon KDE Breeze, zmieszana z Numix, Papirus i innymi. To piękny motyw ikon do wykorzystania na KDE Plasma 5, Gnome Shell lub innych komputerach stacjonarnych, jeśli szukasz czegoś schludnego i świeżego. Oto jak zainstalować go w swoim systemie.

Pobierz Git w systemie Linux

Motyw ikon OieIcons jest hostowany w Opencode. Aby korzystać z tej witryny, musisz używać aplikacji Git. Aby korzystać z aplikacji, należy ją zainstalować. Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają systemowi operacyjnemu Linux, aby pobrać

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Jeśli chcesz zainstalować aplikację Git w systemie operacyjnym Linux, którego nie omówiono w tym poście, przejdź do Pkgs.org aby otrzymać kopię programu. Lub pobierz kod źródłowy tutaj aby działał w twoim systemie.

Sprawdź -   Jak zmusić użytkowników do zmiany haseł w systemie Linux

Pobierz motyw ikon OieIcons

Motyw OieIcons jest hostowany w Opencode.net, witrynie internetowej, której programiści mogą używać do kontroli źródła. Jest identyczny z GitHubem, jeśli chcesz pobrać z niego pliki, musisz użyć polecenia git clone. Tak więc użyj poniższego polecenia, aby uzyskać swoją kopię OieIcons.

git clone https://www.opencode.net/adhe/oieicons.git

Proces pobierania nie zajmie dużo czasu. Kiedy wszystko zostanie zrobione, wszystko znajdzie się w katalogu „oieicons”. Możesz uruchomić polecenie ls poniżej, aby sprawdzić, czy są tam wszystkie pliki.

ls oieicons

Jeśli polecenie ls pokazuje, że wszystkie pliki znajdują się w katalogu „oieicons”, przejdź do następnego kroku w procesie instalacji. W przeciwnym razie uruchom ponownie polecenie git clone i spróbuj ponownie.

Zainstaluj motyw ikon OieIcons

Instalowanie ikon w systemie Linux można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy sposób jest znany jako „pojedynczy użytkownik”, ponieważ tylko jedna osoba będzie miała dostęp do motywu ikony. Drugi sposób nosi nazwę „całego systemu”, co oznacza, że ​​każdy użytkownik systemu ma do niego dostęp. W tym przewodniku omówimy oba.

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować motyw OieIcons na komputerze z systemem Linux, musisz najpierw utworzyć nowy katalog w folderze domowym o nazwie „.icons”. Aby utworzyć ten nowy folder, użyj poniższego polecenia mkdir.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego folderu możesz sprawdzić, czy znajduje się on w katalogu domowym za pomocą poniższego polecenia ls -a.

ls -a

Po sprawdzeniu, że nowy folder „.icons” znajduje się w katalogu domowym, czas rozpocząć instalację OieIcons. Używając polecenia mv, umieść folder „oieicons” w właśnie utworzonym folderze „.icons”.

mv oieicons/OieIcons/ ~/.icons/

Po przeniesieniu plików do folderu „.icons” możesz sprawdzić, czy instalacja powiodła się, używając polecenia ls i potoku grep.

ls ~/.icons | grep "oieicons"

Uruchomienie powyższego polecenia ls wraz z grep wypisze „oieicons”, jeśli rzeczywiście zostało poprawnie zainstalowane. Jeśli tak nie jest, wykonaj ponownie instrukcje instalacji, ponieważ coś mogło pójść nie tak.

Sprawdź -   Jak dodać pasek lokalizacji do Findera na macOS

W całym systemie

Zainstalowanie motywu OieIcon w systemie Linux w trybie ogólnosystemowym oznacza bezpośrednią interakcję z katalogiem systemowym na komputerze. Aby uzyskać dostęp do tego folderu, musisz zalogować się na konto roota. Za pomocą polecenia sudo -s zaloguj się jako root.

sudo -s

Po zalogowaniu się do terminala jako użytkownik root można wreszcie rozpocząć instalację motywu ikon. Używając polecenia mv, umieść folder „OieIcons” w katalogu „/ usr / share / icons /”.

mv oieicons/OieIcons/ /usr/share/icons/

Po przeniesieniu plików ikon do katalogu „/ usr / share / icons /” możesz sprawdzić, czy instalacja powiodła się, uruchamiając polecenie ls wraz z potokiem grep.

ls /usr/share/icons/ | grep oieicons

Powyższe polecenie przefiltruje katalog ikon dla motywu OieIcon. Jeśli pliki zostały poprawnie zainstalowane, w wynikach pojawią się ikony „oieicons”. Jeśli nic się nie pojawia, instalacja nie powiodła się i należy ponownie postępować zgodnie z instrukcjami, ponieważ podczas procesu instalacji coś mogło pójść nie tak.

Sprawdź -   Jak przechowywać poufne dane w systemie Linux za pomocą Vault

Włącz motyw ikon OieIcons w systemie Linux

OieIcons jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux, ale nie jest włączony jako domyślny motyw ikon. Musisz ręcznie włączyć OieIcons w swoim systemie, aby był to motyw ikon.

Włączenie motywu OieIcons na pulpicie systemu Linux jest łatwe. Aby to zrobić, zacznij od otwarcia „Ustawień systemu”. Po otwarciu poszukaj „Ikony” lub „Wygląd”. Następnie zmień obecny motyw ikon na „OieIcons”. Powinien natychmiast zastosować się do twojego środowiska graficznego.

Potrzebujesz pomocy, aby OieIcons działały w środowiskach stacjonarnych Linux? Sprawdź naszą listę poniżej, aby uzyskać pomoc w stosowaniu motywów ikon.

x