Jak opublikować zdjęcie na żywo na Instagramie?

Udostępnij teraz w social media:

Zdjęcia na żywo są doskonałym dodatkiem do nowszych iPhone’ów, które łączą obrazy wideo i GIF, aby stworzyć coś ciekawszego niż nieruchomy obraz. Live Photos ożywiają zdjęcia! Ta innowacja Apple w fotografii z pewnością nie tylko zamraża chwilę w czasie (jak robią to wszystkie obrazy nieruchome); tchnie życie w twoje ujęcia.

Kiedy Apple udostępniło funkcję Live Photos, główne platformy mediów społecznościowych, takie jak Twitter i Facebook, zdecydowały się zacząć z nich korzystać. Wśród popularnych sieci społecznościowych zwyciężył fotocentryczny Instagram.

Biorąc pod uwagę opóźnienie Instagrama we wdrażaniu tej funkcji, zajęło trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak opublikować zdjęcie na żywo na Instagramie. Można to zrobić przynajmniej przy odrobinie majsterkowania.

Zanim przejdziesz do szczegółów dotyczących publikowania zdjęcia na żywo na Instagramie, upewnij się, że najpierw wiesz, jak robić zdjęcia na żywo. Kiedy to zrobisz, wątpię, czy kiedykolwiek wrócisz do nieruchomych obrazów!

Jak przeglądać i robić zdjęcia na żywo na Instagramie?

Zdjęcia na żywo pozwalają uzyskać więcej niż wspaniałe zdjęcie; pozwala uchwycić go dźwiękiem i ruchem. Twój iPhone rejestruje to, co dzieje się w ciągu 1,5 sekundy przed i po kliknięciu przycisku migawki, zgodnie z wyjaśnieniami Apple na stronie pomocy Live Photo. Możesz zrobić zdjęcie na żywo w taki sam sposób, jak zwykłe zdjęcie. Oto jak to zrobić.

 • Otwórz „aplikację aparatu” na iPhonie.
 • Włącz ustawienie „Zdjęcia na żywo”, dotykając „ikony dziesiątki” u góry ekranu. U góry pojawi się żółte okienko „LIVE”.
 • Wykadruj ujęcie i przytrzymaj urządzenie nieruchomo, a następnie naciśnij jeden raz „przycisk z białym kółkiem” (przycisk migawki) na dole, utrzymując pozycję na obiekcie przez co najmniej 1,5 sekundy. Nagrywany jest również dźwięk — można go później edytować/modyfikować.
 • Aparat wykona następnie 1,5-sekundowe zdjęcie na żywo. Musisz traktować Live Photos tak, jakbyś kręcił film i trzymać urządzenie tak nieruchomo, jak to możliwe. Wcześniejsze wykadrowanie ujęcia to kolejny sposób na zrobienie doskonałych zdjęć na żywo.

  Pamiętaj, że nagrywa dźwięk i obrazy, więc uważaj na hałas otoczenia i to, co dzieje się wokół ciebie, chyba że zdecydujesz się go później wyciszyć.

  Zarówno przednia, jak i tylna kamera działają podczas robienia zdjęć na żywo. Ponieważ Live Photo ma 1,5 sekundy i ma wysoką rozdzielczość, zrobienie zbyt wielu zdjęć wkrótce sprawi, że zabraknie Ci miejsca. Pojedyncze zdjęcie na żywo zawiera 3-4 MB pliku „.mov” i 2-5 MB „JPEG”, dzięki czemu szybko zajmą miejsce w telefonie.

    Jak wylogować się z konta Instagram na wszystkich urządzeniach

  Z powyższego powodu powinieneś pozostawić domyślnie włączone zdjęcia na żywo tylko wtedy, gdy masz dużo miejsca do przechowywania lub używasz iCloud do swoich zdjęć. W przeciwnym razie lepiej zezwolić na działanie Live Photos, gdy wyraźnie próbujesz je zrobić.

  Jak wyświetlać zdjęcia na żywo jako animacje i je edytować?

  Zdjęcia Live Photo można wyświetlać jako zwykłe zdjęcia w taki sam sposób, jak pozostałe obrazy. Możesz także wyświetlić obraz w stanie animowanym, ale wymaga to dodatkowego kroku. Możesz edytować zdjęcie według własnego uznania i przesłać je na Instagram.

 • Otwórz „aplikację Zdjęcia” i znajdź swoje zdjęcia na żywo wśród pozostałych zdjęć, wyświetlanych jako zwykłe zdjęcia.
 • W przypadku zdjęć na żywo zobaczysz „symbol dziesiątki”, który mówi „NA ŻYWO” u góry obrazu. Tego symbolu nie ma w rzeczywistości na Twoim zdjęciu; to tylko element wyświetlacza.
 • Aby wyświetlić zdjęcie na żywo jako animację, wystarczy je długo nacisnąć, a wideo/animacja natychmiast zacznie się odtwarzać.
 • Przesuń w górę na zdjęciu, aby uzyskać opcje odtwarzania go jako animowanej pętli, odbicia (znanego również jako Boomerang) lub długiej ekspozycji. Twój iPhone pamięta, co wybrałeś.
 • Aby edytować swoje zdjęcie na żywo, dotknij „Edytuj” w prawym górnym rogu.
 • Oprócz typowych opcji edycji obrazów dostępna jest dodatkowa sekcja dotycząca zdjęć na żywo. Stuknij „dziesiątkę” w lewym dolnym rogu „ekranu edycji”.
 • Tam możesz wyciszyć dźwięk, dotykając żółtej „ikony głośnika” w lewej górnej części zdjęcia na żywo.
 • Aby wyłączyć funkcję „Live Photo”, aby zachowywała się jak nieruchome zdjęcie, dotknij przycisku „Live” w górnej środkowej lokalizacji. Nadal będzie to plik Live Photo, ale nie będzie można go odtworzyć w aplikacji Zdjęcia.
 • Aby zmienić kluczowe zdjęcie swojego Live Photo, wybierz miniaturę na dole z listy nieruchomych obrazów, a następnie dotknij „Utwórz kluczowe zdjęcie”.
 • Twoje zdjęcie na żywo jest teraz edytowane i gotowe do opublikowania w Twojej relacji na Instagramie. Pamiętaj, że nie możesz bezpośrednio przesłać zdjęcia na żywo jako posta na Instagramie, ale możesz opublikować je w IG Stories. Instagram automatycznie konwertuje go do pliku „Boomerang” przed opublikowaniem go w Twojej historii.

  Jak udostępnić zdjęcie na żywo na Instagramie?

  Live Photos to elegancka funkcja dodana do modeli iPhone 6 i nowszych. Zamiast robić migawkę, Live Photos wykonuje 1,5-sekundowe nagranie wideo i audio (jak wspomniano wcześniej), dzięki czemu Live Photos bardziej przypomina wideo niż zdjęcia.

  To krótkie nagranie zawiera zarówno wideo, jak i dźwięk, które tworzą zdjęcie na żywo. Pomimo tego, co sugeruje nazwa, zdjęcia na żywo nie dzieją się w czasie rzeczywistym, a także nie są to dokładnie zdjęcia. Zamiast tego są bardziej jak małe animacje, które pokazują tylko jedną klatkę (obraz), ale mogą odtwarzać się jak animacja, jeśli je długo przyciśniesz.

    Jak podzielić się historią kogoś innego na Instagramie?

  Nazwa przywodzi na myśl zdjęcie, które żyje, a nie coś, co dzieje się na żywo. To zdjęcie na żywo, ponieważ wydaje się, że zdjęcie ożywa, ożywiając się, trochę jak zdjęcia w Harrym Potterze.

  Pomimo tego, że chodzi tylko o obrazy, Instagram bardzo wolno wdrażał zdjęcia na żywo. W chwili pisania tego tekstu Instagram obsługuje tylko filmy trwające 3 sekundy lub dłużej. Ponieważ Live Photo ma tylko 1,5 sekundy, nie będzie działać. Przesłanie Live Photo z iPhone’a na Instagram sprawi, że będzie wyglądało jak nieruchomy obraz.

  Możesz opublikować zdjęcie na żywo jak zwykle na Instagramie, ale pojawi się ono tylko jako nieruchomy obraz, pokonując przede wszystkim to, że jest to zdjęcie na żywo.

  Istnieje obejście: konwersja Live Photo na bumerang.

  Czy możesz zrobić zdjęcie na żywo w bumerang?

  Przekształcenie Live Photo w Boomerang zmieni Twoje Live Photo na 1 sekundę, czyli długość Boomerangu, skracając czas 1,5-sekundowego Live Photo o pół sekundy. Dobrą wiadomością jest to, że zdjęcia na żywo często stają się niesamowitymi bumerangami.

  Bumerangi to instagramowa wersja krótkich filmów. Wykorzystuje tryb zdjęć seryjnych aparatu, aby wykonać serię ujęć, które utworzą ruchomy obraz, a także można go użyć do przekonwertowania Live Photo na Boomerang.

  Osoby korzystające ze starszych wersji mogą nadal korzystać z metody wymienionej poniżej. Jeśli masz nowy telefon, przejdź do opcji, które działają na Twoim telefonie.

  Zrób zdjęcie na żywo w Instagram Boomerang na iPhonie 5 lub starszym

 • Otwórz „Instagram” i wybierz „aparat”.
 • Utwórz nową historię, dotykając okrągłej ikony w prawym górnym rogu i przesuwając w górę, aby wybrać zdjęcie Live Photo.
 • Prześlij zdjęcie na żywo, a następnie naciśnij i przytrzymaj palec na ekranie. Ta technika wykorzystuje dotyk 3D do tworzenia bumerangu.
 • Opublikuj bumerang w swojej historii i skomponuj resztę swojego postu, jak chcesz.
 • Nie jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie, ale wykonuje swoją pracę, dopóki Instagram nie dogoni teraźniejszości i zacznie ładnie bawić się zdjęciami na żywo.

  Zrób zdjęcie na żywo w Instagram Boomerang na iPhonie 6 i nowszych

  Jeśli nie masz już opcji naciśnij/przytrzymaj, aby opublikować zdjęcie, wypróbuj następujące rozwiązanie:

 • Otwórz aplikację Aparat na iPhonie i dotknij „Zdjęcia na żywo”.
 • Stuknij zdjęcie na żywo, które chcesz przesłać na Instagram.
 • Stuknij ikonę udostępniania w lewym dolnym rogu po otwarciu zdjęcia.
 • Przewiń w dół i dotknij „Zapisz jako wideo”.
 • Po zapisaniu zdjęcia na żywo jako wideo przejdź na Instagram i prześlij je jako historię, tak jak zwykle.

  Konwertuj swoje zdjęcia na żywo na animowane pliki GIF

  Jeśli powyższe rozwiązanie nie działa dla Ciebie, zawsze możesz przekonwertować swoje zdjęcia na żywo na pliki GIF i przesłać je na Instagram. Chociaż aplikacje są ograniczone, Giftr używa filmów, zdjęć stockowych, selfie i zdjęć na żywo do tworzenia wyjątkowo animowanych GIF-ów oprócz filmów i nowych zdjęć na żywo.

    Czy adresy IP na Instagramie są blokowane?

  W tym temacie używasz Giftr, aby przekonwertować swoje zdjęcia na żywo na animowane pliki GIF, które możesz publikować na Instagramie.

  Inne aplikacje, takie jak Lively, również działają, ale Giftr wykonuje swoją pracę dobrze.

  Czy możesz udostępniać zdjęcia na żywo w relacjach na Instagramie?

  Udostępnianie zdjęć na żywo na Instagramie odbywa się zgodnie z tą samą koncepcją, co przesyłanie zdjęć na żywo do relacji na Instagramie. Instagram automatycznie konwertuje Twoje zdjęcia na żywo do bumerangów. Możesz udostępniać swoje zdjęcia na żywo (obecnie Bumerangi) każdemu, kogo chcesz.

  Aby przesłać zdjęcie na żywo na Instagram Stories i udostępnić je, wykonaj następujące proste kroki:

 • Otwórz aplikację Instagram, a następnie dotknij ikony aparatu w lewym górnym rogu ekranu.
 • Przesuń palcem w górę ekranu, aby wyświetlić zdjęcia w galerii telefonu.
 • Wybierz zdjęcie na żywo, które chcesz przesłać do swojej relacji.
 • Gdy zdjęcie zostanie załadowane do edytora, naciśnij mocno palcem, aby włączyć 3D Touch na ekranie. Na ekranie pojawia się koło ładowania i pojawia się słowo Boomerang.
 • Stuknij Wyślij do i udostępnij.
 • Co zaskakujące, nawet kilka miesięcy po tym, jak Instagram zezwolił na przesyłanie zdjęć na żywo, aplikacja nadal nie działa z nimi dobrze. Zamiast tego Instagram trzyma się swojej funkcji „Boomerang”. Pozwalają jednak przynajmniej na przesyłanie zdjęć Apple Live i ich automatyczną konwersję na pliki Boomerang podczas publikowania w Moich Stories. Jeśli chodzi o zwykłe posty na Instagramie, musisz przekonwertować swoje zdjęcie na żywo na animowany GIF, w przeciwnym razie stanie się nieruchomym obrazem.

  Jeśli chcesz przesłać zdjęcie na żywo do swojego posta na Instagramie, a nie do swojej historii, musisz najpierw przekonwertować je na animowany GIF.

  Instagram Live Photos do Stories Często zadawane pytania

  Czy telefony Galaxy mają zdjęcia na żywo?

  Tak, masz Motion Photos, wersję Apple Live Photos firmy Samsung. Oba są wyjątkowe, ale służą temu samemu celowi tworzenia animowanych zdjęć. Możesz je przesłać, wykonując te same czynności, co powyżej. Jeśli nie możesz zapisać go jako filmu, zapisz go jako film w Zdjęciach Google.

  Czy mogę dodać naklejki do moich zdjęć Live?

  Tak, tak jak w przypadku każdego innego posta na Instagramie, możesz dodać naklejki, datę, godzinę itp.

  x