Udostępnij teraz w social media:

Tiny Media Manager to doskonała aplikacja dla systemów Windows, Mac i Linux, która pozwala użytkownikom z łatwością zarządzać programami telewizyjnymi i plikami filmowymi, pobierając metadane, okładki, oceny i wiele innych. W tym przewodniku omówimy sposób porządkowania plików telewizyjnych i filmowych w systemie Linux za pomocą Tiny Media Manager.

Zainstaluj Tiny Media Manager

Aplikacja TinyMediaManager wymaga Java 1.8 do działania w systemie Linux. Przed próbą pobrania aplikacji zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat instalowania i konfigurowania środowiska Java Runtime w systemie Linux. Ponadto, aby uzyskać najlepsze wyniki, spróbuj użyć oficjalnej wersji Oracle Java, a nie OpenJDK.

Po uruchomieniu środowiska Java Runtime na komputerze z systemem Linux nadszedł czas na zainstalowanie Tiny Media Manager w systemie Linux. Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala użyj wget Pobierz polecenie, aby pobrać najnowszą wersję TMM na komputer z systemem Linux.

wget https://release.tinymediamanager.org/v3/dist/tmm_3.0.5_linux.tar.gz

Pozwól, aby plik TMM TarGZ został pobrany do katalogu domowego Linux za pośrednictwem wget dowództwo. Po zakończeniu pobierania użyj poniższych poleceń, aby w pełni wyodrębnić plik TMM TarGZ.

mkdir -p tiny-media-manager
tar xvf tmm_3.0.5_linux.tar.gz -C ~/tiny-media-manager

Po wyodrębnieniu plików Tiny Media Manager można bezpiecznie usunąć plik TarGZ. Używając rm polecenie usuń pobrany TMM TarGZ.

rm tar xvf tmm_3.0.5_linux.tar.gz

Następnie przenieś okno terminala do nowego folderu „tiny-media-manager” za pomocą Płyta CD polecenie, ponieważ tam jest cała zawartość pliku TMM TarGZ.

cd tiny-media-manager

W katalogu „tiny-media-manager” możesz uruchomić aplikację Tiny Media Manager, wykonując plik skryptu „TinyMediaManager.sh”.

./tinyMediaManager.sh

Alternatywnie otwórz menedżera plików systemu Linux, kliknij dwukrotnie plik „tiny-media-manager” i kliknij dwukrotnie plik „tinyMediaManager.desktop”, aby uruchomić aplikację.

Sprawdź -   Jak skonfigurować dok Cairo na pulpicie Linux

Dodaj kolekcję multimediów do Tiny Media Manager

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji Tiny Media Manager na pulpicie Linux pojawi się wyskakujące okienko. To wyskakujące okienko to kreator instalacji i ma na celu przeprowadzenie użytkownika przez proces wstępnej konfiguracji aplikacji. Postępuj zgodnie z kreatorem i użyj go, aby ustawić preferowany motyw, czcionkę itp.

Po przejściu przez kreatora wstępnej konfiguracji Tiny Media Manager, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak dodać swoją kolekcję multimediów do aplikacji.

Krok 1: znajdź przycisk „Ustawienia” w aplikacji i kliknij go myszą, aby uzyskać dostęp do obszaru „Ustawienia” Tiny Media Manager.

Krok 2: Znajdź „Filmy” na pasku bocznym w aplikacji „Ustawienia” i kliknij myszą. Następnie zlokalizuj opcję „Źródło danych i NFO” i wybierz ją za pomocą myszy.

Sprawdź -   Jak pobrać samodzielne sterowniki systemu Windows 10

Krok 3: W filmie „Źródło danych i informacje o NFO” znajdź pole „Źródło” i kliknij przycisk „+”. Następnie użyj interfejsu użytkownika, aby dodać folder multimediów filmowych do Tiny Media Manager.

Krok 4: Przejdź do paska bocznego „Ustawienia”, znajdź „Programy telewizyjne” i kliknij myszą. Następnie za pomocą myszy wybierz „Źródło”, aby przejść do obszaru źródła TV.

Krok 5: W obszarze źródła TV znajdź przycisk „+” i kliknij go myszą, aby wyświetlić okno dialogowe otwierania pliku. Użyj okna dialogowego otwierania pliku, aby dodać folder programu telewizyjnego do Tiny Media Manager.

Krok 6: Kliknij przycisk „Zamknij”, aby wyjść z okna „Ustawienia” w Tiny Media Manager.

Po dodaniu zarówno programów telewizyjnych, jak i folderu Filmy do Tiny Media Manager, wybierz kartę „Filmy” lub „Programy telewizyjne”, a następnie przycisk „Aktualizuj źródła”. Klikając przycisk „Aktualizuj źródła”, Tiny Media Manager skanuje pliki i dodaje je do bazy danych aplikacji. Zachowaj cierpliwość podczas tego procesu, ponieważ zajmie to trochę czasu.

Porządkuj pliki multimedialne w Tiny Media Manager

Zarządzanie plikami multimedialnymi w aplikacji Tiny Media Manager jest odświeżająco proste, ponieważ aplikacja zajmuje się całą ciężką pracą. Aby uporządkować pliki multimedialne za pomocą aplikacji, wybierz „Filmy” lub „Programy telewizyjne”. Następnie naciśnij Ctrl + A aby wybrać wszystkie media z listy. Następnie kliknij przycisk „Zmień nazwę”.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień zintegrowanej kamery internetowej w systemie Windows 10

Kliknięcie przycisku „Zmień nazwę” spowoduje, że Tiny Media Manager automatycznie zmieni nazwę wszystkich plików multimedialnych i posortuje je w ładniejszych, lepiej zorganizowanych folderach.

Uzyskaj informacje o mediach

Oprócz organizowania plików multimedialnych Tiny Media Manager może także znaleźć okładki i informacje o multimediach dla programów telewizyjnych i filmów. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać informacje o multimediach w Tiny Media Manager.

Krok 1: Za pomocą myszy wybierz kartę „Filmy” lub „Programy telewizyjne” w Tiny Media Manager.

Krok 2: naciśnij Ctrl + A aby wybrać wszystkie media z listy. Lub wybierz poszczególne, klikając je myszką.

Krok 3: Wybierz przycisk „Wyszukaj i zgarnij”, a następnie „Wyszukaj i zgarnij wybrane filmy” lub „Wyszukaj i zgarnij wybrane programy telewizyjne”.

Krok 4: Użyj ekranowego interfejsu użytkownika, aby wybrać prawidłowe informacje o multimediach.

Gdy aplikacja zakończy wyszukiwanie informacji o multimediach, nie ma już nic do zrobienia i nie trzeba nic zapisywać. Tiny Media Manager automatycznie zapisze informacje w lokalizacji pliku.