Tiny Media Manager to doskonała aplikacja dla systemów Windows, Mac i Linux, która pozwala użytkownikom z łatwością zarządzać programami telewizyjnymi i plikami filmowymi, pobierając metadane, okładki, oceny i wiele innych. W tym przewodniku omówimy sposób porządkowania plików telewizyjnych i filmowych w systemie Linux za pomocą Tiny Media Manager.

Zainstaluj Tiny Media Manager

Aplikacja TinyMediaManager wymaga Java 1.8 do działania w systemie Linux. Przed próbą pobrania aplikacji zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat instalowania i konfigurowania środowiska Java Runtime w systemie Linux. Ponadto, aby uzyskać najlepsze wyniki, spróbuj użyć oficjalnej wersji Oracle Java, a nie OpenJDK.

Po uruchomieniu środowiska Java Runtime na komputerze z systemem Linux nadszedł czas na zainstalowanie Tiny Media Manager w systemie Linux. Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala użyj wget Pobierz polecenie, aby pobrać najnowszą wersję TMM na komputer z systemem Linux.

wget https://release.tinymediamanager.org/v3/dist/tmm_3.0.5_linux.tar.gz

Pozwól, aby plik TMM TarGZ został pobrany do katalogu domowego Linux za pośrednictwem wget dowództwo. Po zakończeniu pobierania użyj poniższych poleceń, aby w pełni wyodrębnić plik TMM TarGZ.

mkdir -p tiny-media-manager
tar xvf tmm_3.0.5_linux.tar.gz -C ~/tiny-media-manager

Po wyodrębnieniu plików Tiny Media Manager można bezpiecznie usunąć plik TarGZ. Używając rm polecenie usuń pobrany TMM TarGZ.

rm tar xvf tmm_3.0.5_linux.tar.gz

Następnie przenieś okno terminala do nowego folderu „tiny-media-manager” za pomocą Płyta CD polecenie, ponieważ tam jest cała zawartość pliku TMM TarGZ.

cd tiny-media-manager

W katalogu „tiny-media-manager” możesz uruchomić aplikację Tiny Media Manager, wykonując plik skryptu „TinyMediaManager.sh”.

./tinyMediaManager.sh

Alternatywnie otwórz menedżera plików systemu Linux, kliknij dwukrotnie plik „tiny-media-manager” i kliknij dwukrotnie plik „tinyMediaManager.desktop”, aby uruchomić aplikację.

Sprawdź -   Jak zapisać wyszukiwanie w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Dodaj kolekcję multimediów do Tiny Media Manager

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji Tiny Media Manager na pulpicie Linux pojawi się wyskakujące okienko. To wyskakujące okienko to kreator instalacji i ma na celu przeprowadzenie użytkownika przez proces wstępnej konfiguracji aplikacji. Postępuj zgodnie z kreatorem i użyj go, aby ustawić preferowany motyw, czcionkę itp.

Po przejściu przez kreatora wstępnej konfiguracji Tiny Media Manager, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak dodać swoją kolekcję multimediów do aplikacji.

Krok 1: znajdź przycisk „Ustawienia” w aplikacji i kliknij go myszą, aby uzyskać dostęp do obszaru „Ustawienia” Tiny Media Manager.

Krok 2: Znajdź „Filmy” na pasku bocznym w aplikacji „Ustawienia” i kliknij myszą. Następnie zlokalizuj opcję „Źródło danych i NFO” i wybierz ją za pomocą myszy.

Sprawdź -   Jak korzystać z naklejki na czacie na Instagramie

Krok 3: W filmie „Źródło danych i informacje o NFO” znajdź pole „Źródło” i kliknij przycisk „+”. Następnie użyj interfejsu użytkownika, aby dodać folder multimediów filmowych do Tiny Media Manager.

Krok 4: Przejdź do paska bocznego „Ustawienia”, znajdź „Programy telewizyjne” i kliknij myszą. Następnie za pomocą myszy wybierz „Źródło”, aby przejść do obszaru źródła TV.

Krok 5: W obszarze źródła TV znajdź przycisk „+” i kliknij go myszą, aby wyświetlić okno dialogowe otwierania pliku. Użyj okna dialogowego otwierania pliku, aby dodać folder programu telewizyjnego do Tiny Media Manager.

Krok 6: Kliknij przycisk „Zamknij”, aby wyjść z okna „Ustawienia” w Tiny Media Manager.

Po dodaniu zarówno programów telewizyjnych, jak i folderu Filmy do Tiny Media Manager, wybierz kartę „Filmy” lub „Programy telewizyjne”, a następnie przycisk „Aktualizuj źródła”. Klikając przycisk „Aktualizuj źródła”, Tiny Media Manager skanuje pliki i dodaje je do bazy danych aplikacji. Zachowaj cierpliwość podczas tego procesu, ponieważ zajmie to trochę czasu.

Porządkuj pliki multimedialne w Tiny Media Manager

Zarządzanie plikami multimedialnymi w aplikacji Tiny Media Manager jest odświeżająco proste, ponieważ aplikacja zajmuje się całą ciężką pracą. Aby uporządkować pliki multimedialne za pomocą aplikacji, wybierz „Filmy” lub „Programy telewizyjne”. Następnie naciśnij Ctrl + A aby wybrać wszystkie media z listy. Następnie kliknij przycisk „Zmień nazwę”.

Sprawdź -   Jak usunąć partycję systemową w systemie Windows 10

Kliknięcie przycisku „Zmień nazwę” spowoduje, że Tiny Media Manager automatycznie zmieni nazwę wszystkich plików multimedialnych i posortuje je w ładniejszych, lepiej zorganizowanych folderach.

Uzyskaj informacje o mediach

Oprócz organizowania plików multimedialnych Tiny Media Manager może także znaleźć okładki i informacje o multimediach dla programów telewizyjnych i filmów. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać informacje o multimediach w Tiny Media Manager.

Krok 1: Za pomocą myszy wybierz kartę „Filmy” lub „Programy telewizyjne” w Tiny Media Manager.

Krok 2: naciśnij Ctrl + A aby wybrać wszystkie media z listy. Lub wybierz poszczególne, klikając je myszką.

Krok 3: Wybierz przycisk „Wyszukaj i zgarnij”, a następnie „Wyszukaj i zgarnij wybrane filmy” lub „Wyszukaj i zgarnij wybrane programy telewizyjne”.

Krok 4: Użyj ekranowego interfejsu użytkownika, aby wybrać prawidłowe informacje o multimediach.

Gdy aplikacja zakończy wyszukiwanie informacji o multimediach, nie ma już nic do zrobienia i nie trzeba nic zapisywać. Tiny Media Manager automatycznie zapisze informacje w lokalizacji pliku.