01/26/2022

Jak otwierać i wyświetlać obrazy HEIC w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Firma Apple ogłosiła obsługę nowego formatu plików obrazów i filmów oszczędzających miejsce wraz z wprowadzeniem na rynek systemów iOS 11 i macOS High Sierra. Jeśli masz iPhone’a, musi to być model iPhone 7 lub nowszy, aby format działał. Jeśli masz starszy telefon, Twoje zdjęcia będą nadal zapisywane w formacie JPEG. Nowy format pliku nosi nazwę HEIC i podobnie jak w przypadku wszystkich nowych formatów plików, jego obsługa jest ograniczona. System Windows nie obsługuje tej funkcji natywnie, więc aby je wyświetlić, musisz przekonwertować obrazy do formatu JPEG. Jeśli nie jesteś przeciwny instalowaniu kodowanego oprogramowania, możesz zainstalować OpenTrans HEIC oraz otwierać i przeglądać obrazy HEIC na pulpicie systemu Windows.

Sprawdź -   Jak naprawić uszkodzone pakiety w Debianie

OpenTrans HEIC instaluje kodek w twoim systemie, więc teoretycznie każda przeglądarka obrazów obsługująca kodek powinna być w stanie otworzyć plik HEIC. Przetestowaliśmy to za pomocą IrfanView i przeglądarki fotografii systemu Windows. IrfanView nie mógł otworzyć pliku, jednak przeglądarka fotografii systemu Windows była w stanie otworzyć go bez żadnych problemów.

Wyświetl obrazy HEIC w systemie Windows

OpenTrans HEIC to darmowy kodek. Pobierz i zainstaluj. Po zainstalowaniu przejdź do folderu zawierającego plik HEIC. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy iz menu kontekstowego wybierz Otwórz za pomocą. Rozwiń listę aplikacji i wybierz przeglądarkę fotografii systemu Windows. Jeśli korzystasz z systemu Windows 10, może być konieczne włączenie przeglądarki fotografii systemu Windows, zanim będzie można z niej korzystać.

Sprawdź -   Jak zmienić tryb projekcji systemu Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego

Plik otworzy się w aplikacji bez żadnych problemów. Kodek zaleca zamknięcie wszystkich aplikacji przed ich zainstalowaniem i należy się do tego stosować. Chociaż instalacja może się powieść, jeśli masz otwarte inne aplikacje, istnieje szansa, że ​​coś pójdzie nie tak. Lepiej jest po prostu zamknąć aplikacje, a następnie przejść przez instalację.

Pliki HEVC

Kodek nie działa w przypadku plików wideo. Firma Apple wprowadziła również format pliku HEVC dla filmów na iOS 11 dla urządzeń iPhone 7 i nowszych. To zakodowane jest wyłącznie dla formatu obrazu, tj. Plików graficznych HEIC.

Istnieją inne kodeki HEIC dostępne dla systemu Windows, jednak kosztują one pieniądze. Jedyną wyróżniającą cechą tego kodeka jest to, że jest darmowy i działa doskonale. Działa tylko z aplikacją Windows Photo Viewer, a nie z aplikacją Zdjęcia w systemie Windows 10. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli masz starszą wersję systemu Windows, ten kodek będzie działał tak samo dobrze, jak w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak korzystać z umów PPA Ubuntu w systemie Debian Linux

x