Jak otworzyć pasek gier na drugim monitorze w systemie Windows 10

Pasek gier w systemie Windows 10 preferuje monitor główny w konfiguracji z wieloma monitorami. Nie byłoby to takie złe, ale użytecznych nakładek, które ma, np. Nakładki Performance, nie można przeciągać na inne monitory. Ma tendencję do przyklejania się do głównego monitora i przykleja się do jego krawędzi, gdy próbujesz przeciągnąć go na inny ekran. Obejście tego problemu jest dość proste. Oto, jak możesz otworzyć pasek gier na drugim monitorze w systemie Windows 10.

Działa to niezależnie od liczby monitorów skonfigurowanych w systemie. Idea jest taka sama. Wystarczy przełączyć się na monitor, na którym chcesz otworzyć pasek gier.

Otwórz pasek gier na drugim monitorze

Na pulpicie przejdź do dodatkowego monitora, na którym chcesz otworzyć pasek gier. Na tym monitorze otwórz dowolną wybraną aplikację. Jeśli aplikacja zostanie otwarta w oknie głównym, przeciągnij ją na drugi monitor. Po przeniesieniu aplikacji na monitor, na którym chcesz otworzyć pasek gry, dotknij skrótu klawiaturowego Win + G. Spowoduje to otwarcie paska gier na drugim monitorze.

Po otwarciu paska gier na monitorze dodatkowym można włączyć jego nakładki i przypiąć je do monitora dodatkowego. Podobnie jak w przypadku monitora podstawowego, nie będzie można przeciągnąć tych nakładek z monitora dodatkowego i na monitor główny.

Jeśli przypinasz nakładkę wydajności, powinieneś wiedzieć, że odczyt FPS będzie dotyczył monitora, na którym jest otwarta. Wszystkie inne wskaźniki wydajności, takie jak GPU, procesor i pamięć RAM, będą raportowane dla systemu, ponieważ nie są specyficzne dla monitora.

Ponieważ jest to obejście, ma ograniczenia. Jeśli otworzysz pasek gry na innym monitorze niż ten, na którym przypięto nakładkę, np. Na monitorze głównym, nakładka przypięta do monitora dodatkowego przeskoczy do monitora głównego i pozostanie tam, dopóki nie otworzysz gry Ponownie pasek na drugim monitorze.

Często mówimy o obsłudze wielu monitorów zarówno w systemie Windows 10, jak i macOS. Windows 10 przeszedł długą drogę w ostatnich latach pod względem poprawy obsługi wielu monitorów, ale dzięki funkcjom takim jak pasek gier nadal możesz zobaczyć, gdzie nadal istnieje potrzeba wielu ulepszeń. Ta szczególna wada wydaje się szczególnie krótkowzroczna, biorąc pod uwagę, że jest skierowana do graczy, którzy generalnie mają więcej niż jeden monitor.

x