Przeglądarki mogą pobierać pliki, a niektóre mają wbudowane całkiem przyzwoite menedżery pobierania. Chociaż w większości nowoczesnych przeglądarek znajdziesz menedżera pobierania, sposób pobierania przez przeglądarkę będzie się różnił w zależności od przeglądarki. Pliki podczas pobierania muszą być gdzieś przechowywane, dopóki pobieranie nie zostanie zakończone i plik będzie gotowy do użycia. Niektóre przeglądarki wolą ukryć plik podczas pobierania, podczas gdy inne, np. Chrome, tworzą w lokalizacji pobierania plik, który reprezentuje trwające pobieranie. Ten plik ma rozszerzenie crdownload.

crdownload plik

Plik crdownload to tymczasowy plik tworzony przez Chrome. Ten plik będzie istniał w systemie tak długo, jak trwa pobieranie. Każdy pobierany plik ma swój własny plik crdownload i każdemu nadawana jest inna nazwa. Po zakończeniu pobierania plik crdownload jest zastępowany nazwą faktycznie pobieranego pliku.

Sprawdź -   Jak przekonwertować zdjęcie na żywo na wideo [iOS]

Otwórz plik crdownload

Jeśli zobaczysz plik crdownload na pulpicie lub w jakimkolwiek innym folderze, oznacza to jedną z czterech rzeczy;

Plik jest pobierany w przeglądarce Chrome Plik był pobierany w przeglądarce Chrome, ale przeglądarka uległa awarii przed zakończeniem pobierania. Wstrzymane pobieranie w Chrome. Pobieranie nie powiodło się i Chrome nie mógł wyczyścić pozostałego pliku crdownload.

We wszystkich czterech przypadkach nie będzie można otworzyć pliku crdownload. W rzeczywistości te pliki nie są przeznaczone do otwierania przed zakończeniem pobierania tylko dlatego, że nie ma tam wszystkich danych. Oto, co możesz zrobić, aby otworzyć plik crdownload.

1. Poczekaj, aż pobieranie się zakończy

Jeśli pobieranie nadal trwa, pozwól mu się zakończyć. Aby sprawdzić, czy trwa pobieranie w Chrome, wykonaj następujące kroki.

Sprawdź -   Najlepszy klient VPN dla komputerów Mac w 2019 roku

Upewnij się, że Chrome jest już otwarty. Przeglądarka nie może pobierać plików w tle. Stuknij skrót klawiaturowy Ctrl + J, aby otworzyć stronę pobierania. Zobaczysz listę wszystkich ostatnio pobranych plików i plików, które są aktualnie pobierane. W przypadku pliku, który nadal się pobiera, zobaczysz pasek postępu i prędkość pobierania. Pozwól mu się zakończyć. Jeśli jest dostępny przycisk „Wznów” i „Anuluj”, kliknij przycisk „Wznów”. Pobieranie zostało wstrzymane i zakończy się po wznowieniu.

2. Wznów / uruchom ponownie pobieranie

Jeśli pobieranie nie powiodło się, możesz usunąć plik crdownload i ponownie rozpocząć pobieranie.

Otwórz Chrome. Stuknij skrót klawiaturowy Ctrl + J, aby otworzyć stronę pobierania. Sprawdź, czy jakiekolwiek pobrane pliki mają przycisk „Wznów”. Jeśli widzisz, kliknij go. Jeśli pod pobranym plikiem pojawi się komunikat „pobieranie nie powiodło się”, nie będzie można go wznowić. Skopiuj link widoczny pod pobranym plikiem. Wklej link na pasku adresu URL w nowej karcie i naciśnij Enter, aby ponownie uruchomić pobieranie.

Sprawdź -   Jak wyświetlić informację zwrotną dotyczącą hasła w terminalu Linux

Możesz być w stanie wznowić nieudane pobieranie, ale nie przez Chrome. Sprawdź tę małą sztuczkę w przeglądarce Firefox.

Wniosek

Pliku crdownload nie można otworzyć po prostu dlatego, że nie ma wszystkich danych potrzebnych do otwarcia pliku. Co ważniejsze, nie ma aplikacji, która faktycznie może otworzyć plik crdownload. Jeśli pobierasz plik PSD (Photoshop), który ma rozszerzenie crdownload, nie będzie można go otworzyć w programie Photoshop, ponieważ aplikacja nie obsługuje tego rozszerzenia pliku.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl