iOS daje ogólne pojęcie o stanie baterii. Nie podaje żadnych szczegółów na temat stanu baterii poza tym, jak dobrze się ładuje, tj. Jaka jest jej aktualna pojemność ładowania. Kiedy mówimy o stanie baterii, niezależnie od urządzenia, do którego jest przeznaczona, liczba cykli jest ważnym parametrem, który pomaga określić wiek baterii. Apple i iOS nie wyświetlają tych informacji w sekcji Kondycja baterii.

Znajdź liczbę cykli baterii na iPhonie

Apple nie pokazuje liczby cykli baterii w sekcji Kondycja baterii, ale mierzy te podstawowe statystyki i przechowuje informacje na Twoim urządzeniu. Znalezienie tego jest trochę trudne, ale nie niemożliwe.

Sprawdź -   Jak korzystać z bezprzewodowych kontrolerów Xbox One w systemie Linux z XOW

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Wybierz kolejno Prywatność> Analizy i udoskonalenia> Dane analityczne. Przejrzyj listę różnych zapisanych tutaj plików dziennika i znajdź plik „zagregowany dziennik”. Nazwie pliku będzie towarzyszyć data. Znajdź plik z najnowszą datą i otwórz go. Musisz teraz przeszukać ten plik. Stuknij przycisk udostępniania u góry i wyślij plik do siebie.

W dowolnym systemie operacyjnym otwórz plik w edytorze tekstu (TextEdit w systemie macOS, Notatnik w systemie Windows 10). Użyj funkcji „Znajdź w pliku”, aby znaleźć „Licznik cykli baterii” w pliku. Liczba obok niego to liczba cykli, przez które przeszła bateria. Jeśli chcesz przeszukać plik na swoim iPhonie, skopiuj jego zawartość i wklej ją w nowej notatce w Notatkach. Użyj funkcji wyszukiwania w Notatkach i wyszukaj „Batteryclecount”. Sprawdź liczbę dla tej wartości, aby znaleźć numer cyklu baterii.

Sprawdź -   Jak zdobyć najnowszą wersję Mozilla Thunderbird dla systemu Linux

Brak pliku agregującego dzienniki

Możliwe, że nie widzisz pliku zagregowanego dziennika w danych Analytics. W takim przypadku plik musi zostać wygenerowany, a jego wygenerowanie może zająć co najmniej 24 godziny.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Przejdź do Prywatność> Analityka i informacje. Tutaj włącz następujące przełączniki; Udostępnij iPhone Analytics Ulepsz Siri i dyktowanie Udostępnij iCloud Analytics Daj telefonowi 24 godziny na wygenerowanie pliku dziennika. W tym czasie spróbuj naładować go do 100%. Po 24 godzinach otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz kolejno Prywatność> Analizy i udoskonalenia> Dane analityczne. Powinien pojawić się plik zagregowany dziennika. Jeśli tak się nie stanie, poczekaj jeszcze 24 godziny. Wygenerowanie może czasami zająć 2-3 dni.

Sprawdź -   Jak dodać aktywne obszary akcji do ekranu dotykowego w systemie Windows 10

Wniosek

Firma Apple była w przeszłości krytykowana za praktykę ograniczania mocy na iPhone'ach, co zasadniczo je spowolniło. Od tego czasu jest ostrożny w zakresie informacji, które udostępnia użytkownikom końcowym, dotyczących stanu ich baterii. W związku z tym liczba cykli jest ukryta dla przeciętnego użytkownika, ale nadal jest dostępna, jeśli chcesz wiedzieć, jak bardzo bateria się postarzała powyżej wartości procentowej.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl